Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-10-21, 14:15 Autor: Justyna Krzyżanowska

II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek!

II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! [fot. Barbara Więcek]
II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! [fot. Barbara Więcek]
Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” zaprasza na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów II Festiwalu Artystycznego „Tobie Polsko”. Organizatorom festiwalu zależało, aby zaszczepić młodym ludziom w naszym regionie już od najmłodszych lat ducha patriotyzmu. Ponadto, wydarzenie jest jedną z form nauki o ojczyźnie, jej dziedzictwie, kulturze i historii.
Uczestnicy festiwalu nadsyłali swoje prace w dwóch kategoriach: wokalnej i plastycznej. Chodziło o to, aby za pomocą pieśni i obrazów pokazać piękno walecznego kraju i rozbudzić miłość do ojczyzny.

Pieśni i prace konkursowe o charakterze patriotycznym miały nawiązywać do wydarzeń historycznych i polskich tradycji narodowych, przede wszystkim kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” odbędzie się 25.10.2018 r. (piątek) w Domu Kultury w Ozimku, przy ul. Księdza Kałuży 4. Koncert Finalistów, czyli występ na żywo przed jury i publicznością rozpocznie się o godz. 16:00. Natomiast Gala Laureatów i zaprezentowanie zwycięskich prac odbędzie się o godz. 18:00.

Na wydarzenie zaprasza Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Opolskiego, Starostwem Opolskim i Gminą Ozimek.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-11-13, godz. 20:10, Patronaty - polecamy RetroSfera, czyli poznaj komputery i konsole minionej epoki RetroSfera to festiwal komputerów, gier i konsol minionych lat. Na ponad 70 stanowiskach multimedialnych będzie można usiąść i przypomnieć sobie, jakie emocje wzbudzały kiedyś ówczesne wynalazki techniki, dziś - relikty przeszłości… To już… » więcej 2019-11-13, godz. 15:48, Patronaty - polecamy Rusza cykl koncertów kameralnych w Filharmonii Opolskiej - pierwszy już w piątek. Wystąpi Kwartet Camerata Wieczór z muzyką kameralną to propozycja Filharmonii Opolskiej na najbliższy piątek (15.11). W programie muzyka delikatna, subtelna, ale potrafiąca poruszyć w zupełnie nowy sposób. Koncert ten to propozycja dla osób poszukujących spokoju i… » więcej 2019-11-13, godz. 12:34, Patronaty - polecamy Dzień Ubogich w Opolu już w niedzielę Ubodzy, bezdomni, samotni są wśród nas. Na spotkanie w ramach diecezjalnych obchodów Dnia Ubogich w Opolu zaprasza w najbliższą niedzielę (17.11) biskup opolski Andrzej Czaja. Wydarzenie rozpocznie w samo południe eucharystia w Katedrze Opolskiej… » więcej 2019-11-12, godz. 16:20, Patronaty - polecamy "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery. Wernisaż już w piątek Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'. Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek (15.11) od godz. 18:00 w Loft Gallery… » więcej 2019-11-12, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Koncert Anny Panas w Studiu M im. SBB „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” - to tytuł koncertu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Anny Panas. Na wydarzenie zapraszamy w niedzielę 24 listopada do Studia M in. SBB. Początek o godz. 18:00. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »