Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-30, 12:46 Autor: Justyna Krzyżanowska

16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły!

Inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Inauguracja XIV Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Ruszają 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły! [fot. TSKN]
Ruszają 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj szczegóły! [fot. TSKN]
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim po raz kolejny zaprasza na szereg wydarzeń związanych z kulturą niemiecką. Różne jej aspekty będzie można poznawać przez cały październik.
Wśród celów wydarzenia organizatorzy wymieniają głównie integrację oraz wzmocnienie kultury i języka niemieckiego na terenie Śląska Opolskiego.

W programie m.in. lekcje biblioteczne dla dzieci, zajęcia dla młodzieży, wykłady tematyczne, koncerty, prezentacje multimedialne, seminaria, wystawy, warsztaty dekorowania pierników i literackie czy dzień niemieckich planszówek. Większość wydarzeń odbędzie się w języku niemieckim.

Cykl wydarzeń zainauguruje koncert Filharmoników Opolskich oraz Konstancji Śmietańskiej (wiolonczela) pod dyrekcją Johanna Klumppa (Niemcy).

Szczegółowy program tegorocznych wydarzeń oraz informacje o bezpłatnym wstępie lub biletach dostępne są na stronie organizatora.

Uroczysta inauguracja 16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim odbędzie się 4 października 2019 r. (piątek) w Filharmonii Opolskiej. Początek o godz. 19:00.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj program! [materiały organizatora]
16. Dni Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim – poznaj program! [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-11-12, godz. 16:20, Patronaty - polecamy "W krainie Gabriela Garcí Márqueza" - nowa wystawa w Loft Gallery Loft Gallery w Opolu oraz Szkoła Filmowa w Łodzi zapraszają na wystawę fotografii Marka Poźniaka i Janusza M. Tylmana pt. 'W krainie Gabriela Garcí Márqueza'. » więcej 2019-11-12, godz. 15:23, Patronaty - polecamy Koncert Anny Panas w Studiu M im. SBB „Od Młynarskiego do Falkiewicza, czyli swing po polsku” - to tytuł koncertu wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów - Anny Panas. Na wydarzenie zapraszamy w niedzielę 24 listopada do Studia M in. SBB. Początek o godz. 18:00. » więcej 2019-11-12, godz. 14:50, Patronaty - polecamy „Senior Radosny, Bezpieczny i Zdrowy” – zbliża się IV Halowa Spartakiada Seniorów O tym, że ćwiczenia fizyczne są korzystne dla zdrowia, wiadomo. Czasami jednak trudno się do nich zmobilizować, szczególnie osobom starszym. Mobilizacją być może będzie impreza, która szykowana jest w najbliższą sobotę (16.11) w Korfantowie… » więcej 2019-11-12, godz. 14:50, Patronaty - polecamy Andrzej Krzywy gościem Muzeum Polskiej Piosenki W najbliższy poniedziałek (18.11) w sali koncertowej Muzeum Polskiej Piosenki odbędzie się kolejna Mała Akademia Piosenki. To muzyczne warsztaty adresowane do dzieci w wieku przedszkolnym oraz z klas I-III. Tym razem gościem warsztatów będzie… » więcej 2019-11-12, godz. 14:22, Patronaty - polecamy Czytanie uczy, leczy, rozwija - konferencja biblioterapeutyczna w Opolu Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu i Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne zapraszają bibliotekarzy, nauczycieli, psychologów i terapeutów oraz wszystkich zainteresowanych biblioterapią… » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »