Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-09-18, 13:05 Autor: Justyna Krzyżanowska

Genealodzy z całej Polski po raz kolejny spotkają się w Brzegu

Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna Brzeg 2018 [fot. Maciej Stępień]
Już po raz szósty pasjonaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się w piątek (20.09) i potrwa do niedzieli (22.09). Przez trzy dni historycy, archiwiści, bibliotekarze, muzealnicy, ale także osoby zawodowo nie są związane z branżą i amatorsko zainteresowane szukaniem korzeni genealogicznych swojej rodziny, będą wymieniać się doświadczeniami i wiedzą.
Na konferencję zaprasza Stowarzyszenie Opolscy Genealodzy we współpracy z Archiwum Państwowym w Opolu, Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Opolu i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Wśród głównych tematów tegorocznej konferencji znajdują się m.in.

  • wprowadzenie do genealogii dla początkujących;
  • kontekst historyczny badań genealogicznych;
  • odczytywanie narracyjnej łaciny metrykalnej;
  • źródła litewskie, białoruskie, czeskie, żydowskie oraz archiwa kościelne w badaniach genealogicznych;
  • organizacja archiwum rodzinnego;
  • prezentacja i utrwalanie genealogii;
  • źródła do badań genealogicznych z okresu II RP;
  • genealogia genetyczna.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie organizatora.

Wśród celów konferencji organizatorzy wymieniają m.in. wzajemną wymianę informacji o osiągnięciach i planach organizacji, instytucji, firm i środowisk, z których korzystają pasjonaci i amatorzy genealogii lub naukowo – towarzystw genealogicznych, archiwów państwowych i kościelnych, bibliotek, producentów oprogramowania i baz danych, wydawców, portali internetowych, firm, itp.

6. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna odbędzie się w dniach 20-22.09.2019 r. na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Na salę główną wstęp jest wolny.

Patronem Honorowym wydarzenia jest Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Paweł Pietrzyk oraz Starosta Powiatu Brzeskiego Jacek Monkiewicz.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.
Genealodzy z całej Polski po raz kolejny spotkają się w Brzegu - zbliża się 6. Ogólnopolska Konferencja Genealogiczna [materiały organizatora]

Zobacz także

2019-10-17, godz. 18:02, Patronaty - polecamy Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16, Patronaty - polecamy XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek (22.10) i potrwa do czwartku (24.10) na Zamku w Kamieniu Śląskim. W poszczególn ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13, Patronaty - polecamy II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - to wszystko czeka na tych, którzy zgłosili swój udział w Powiatowym Festiwalu P ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15, Patronaty - polecamy Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w ramach Targów Manufaktur „Wytwórnia”. Targi będą czynne o ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08, Patronaty - polecamy VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odbędzie się Opolski Festiwal Gór. Stolica regionu gościć będzie legendy sportu wsp ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »