Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-27, 15:49 Autor: Paula Hołubowicz

W Nysie rusza XX Wakacyjny Kurs Big Bandów

W Nysie rusza XX Wakacyjny Kurs Big Bandów fot. https.pixabay.com]
W Nysie rusza XX Wakacyjny Kurs Big Bandów fot. https.pixabay.com]
Ponownie spotkają się w Nysie, aby nauczyć się grać jazz. Warsztaty startują już w ten poniedziałek (01.07) i potrwają sześć dni. Jest to świetna okazja do uczenia się od najlepszych, a także do przekraczania granic swoich możliwości muzycznych.
Lekcje odbywają się przez prawie 7 godzin dziennie, tak wielki wysiłek ma na celu doprowadzić uczestników kursu do poziomu muzyków profesjonalnych. Taka koncepcja pracy umożliwia zetknięcie się młodym wykonawcom z tym, co nazywa się muzyką.

Warsztaty, jak zwykle poprowadzą wybitni specjaliści w swojej dziedzinie, m.in. Maciej Sikała, Grzegorz Nagórski, Pavel Wlosok czy Klaus Wegner. Szacuje się, że do tej pory w warsztatach w sumie udział wzięło 500 miłośników muzyki. Część z nich obrała muzykę jako swoją drogę życiową.

Impreza ta, to jednocześnie muzyczna uczta dla nyskich fanów jazzu. Codziennie bowiem w godzinach wieczornych big bandy dają bezpłatne koncerty dla mieszkańców Nysy.

Pierwszy koncert, inauguracyjny, zaplanowano na 1 lipca na dziedzińcu Muzeum Powiatowego w Nysie. Tuż po 20.00 przed słuchaczami wystąpi czterech saksofonistów: Piotr Szwec, Piotr Malczewski, Paweł Pawlicki i Robert Kuś oraz Tomasz Jędrzejewski - piano, Bartłomiej Chojnacki - bass, Piotr Zarecki - perkusja i Michał Bober - wokal. Przyświecać mu będzie hasło Sax & More "Tribute to Zbigniew Wodecki".

Koncert Finałowy odbędzie się w Nyskim Domu Kultury im. W. Pawlik. Na scenie głównej wystąpią Piotr Wojtasik, Dominik Gawroński, Michał Szlempo oraz Kamila Abrahamowicz-Szlempo. Okazję do wykazania się będą miały również Bany zwycięskie Kursu, a także Big-bandy absolwentów PSM I i II stopnia w Nysie.

Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.
Big band plalat koncertowy

Zobacz także

2019-07-11, godz. 15:55, Patronaty - polecamy Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” już w najbliższy piątek (12.07) rozpocznie się w Kołobrzegu. Wydarzenie potrwa do soboty (13.07). Odbywa się po raz pierwszy, a jego celem jest podtrzymanie pamięci o d ... » więcej 2019-07-10, godz. 16:37, Patronaty - polecamy Radio Opole zaprasza na wiolonczelową ucztę! Rusza VI Międzynarodowa Akademia Wiolonczelowa. To jedyna tego typu impreza w Polsce, jedna z niewielu w Europie. W tym roku odbędzie się od 16 do 27 lipca. Jej uczestnicy szykują aż siedem koncertów. Każdy z nich prezentuje instrument w ... » więcej 2019-07-10, godz. 16:26, Patronaty - polecamy Adoflex® i Oxovilen® – nowe plastyfikatory w ofercie Grupy Azoty ZAK S.A. Grupa Azoty ZAK S.A. wprowadziła do oferty plastyfikatory specjalistyczne Adoflex® i Oxovilen®. To kolejny etap rozwoju kędzierzyńskiego Segmentu OXO, opartego na budowie gamy nieftalanowych, specjalistycznych produktów. Wcześniej Spółka ... » więcej 2019-07-10, godz. 13:25, Patronaty - polecamy "Kropka" w Głuchołazach od 18 do 21 lipca. Radio Opole będzie na miejscu! Muszla Leśna Parku Zdrojowego Głuchołaz już wkrótce wypełni się artystami spod znaku muzyki poetyckiej, turystycznej, studenckiej. Wszystko za sprawą XIII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Turystycznej 'Kropka'. Festiwal potrwa od 18 do ... » więcej 2019-07-09, godz. 11:07, Patronaty - polecamy „W hołdzie ofiarom ludobójstwa” – poznaj szczegóły obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa w Kędzierzynie-Koźlu Stowarzyszenie Kresowian Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny zaprasza na obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP na Kresach Wschodnich w latach 1939-1945. » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »