Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-25, 15:54 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia

W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]
W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]
Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia
Konkurs na najlepszą przestrzeń publiczną ogłoszony! Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia
Ogłoszono 11. edycję konkursu „Najlepsza przestrzeń publiczna województwa opolskiego”. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 sierpnia. Konkurs adresowany jest do gmin, a także do inwestorów i projektantów. Ocenione zostaną przedsięwzięcia zrealizowane do 30 czerwca tego roku. Kluczowym kryterium oceny będzie wpływ inwestycji na poprawę jakości życia mieszkańców, integrację społeczną i wizerunek województwa, a także sprzyjanie interakcjom społecznym, wartość użytkowa i estetyczna.

Więcej o konkursie w środę (26.06) w porannej rozmowie „W cztery oczy” – gościem Marka Świercza będzie Jacek Niesłuchowski, zastępca dyrektora Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej w opolskim urzędzie marszałkowskim.
Tegoroczna edycja zbiega się z 15-leciem członkostwa Polski w UE. W związku z tym zaplanowano także plebiscyt na „Najlepszą Europrzestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego”, która zostanie wybrana spośród wszystkich dotychczas nagrodzonych i wyróżnionych inwestycji zrealizowanych przy wydatnym finansowaniu Unii Europejskiej.

Tradycyjnie także mieszkańcy będą mogli głosować internetowo na jedno z przedsięwzięć zakwalifikowanych do obu konkursów. Lista realizacji zakwalifikowanych do głosowania internautów zostanie opublikowana we wrześniu na stronie internetowej www.przestrzen.opolskie.pl

Laureatów poznamy w październiku podczas gali finałowej. Nagrody mają charakter honorowy – laureat nagrody głównej otrzymuje pamiątkową tablicę do umieszczenia w miejscu uhonorowanej realizacji. Dodatkowo okolicznościowymi upominkami obdarowani zostaną internauci, którzy wzięli udział w głosowaniu i najtrafniej uzasadnili swoje wybory.

W zeszłym roku Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia [fot. materiały organizatora]W zeszłym roku w konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Opolskiego zwyciężyły rewaloryzacja Parku Miejskiego w Głubczycach oraz Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a Rynek w Oleśnie zdobył laur Najlepszej Przestrzeni Publicznej Dziesięciolecia.

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 18 sierpnia pocztą elektroniczną na adres NPPWO@opolskie.pl bądź na nośniku cyfrowym, drogą pocztową lub zgłosić osobiście do siedziby Departamentu Polityki Regionalnej i Przestrzennej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego przy ul. Piastowskiej 14.

Więcej informacji w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.

Przedsięwzięcie organizowane jest już po raz jedenasty przez Zarząd Województwa Opolskiego. Od początku istnienia konkursu, tj. od 2008 roku, spośród 191 zgłoszonych inwestycji, zostało nagrodzonych lub wyróżnionych 51 realizacji. Radio Opole jest patronem medialnym konkursu.

Zobacz także

2019-07-18, godz. 10:47, Patronaty - polecamy Festiwal Opolskich Smaków w tym roku na pl. Kopernika Idea slow life będzie tematem przewodnim Festiwalu Opolskich Smaków. Najsmaczniejszy festiwal w stolicy regionu zacznie się w sobotę (27.07). Tradycyjnie pojawią się domki z pysznościami, nie zabraknie warsztatów kulinarnych, degustacji, ... » więcej 2019-07-15, godz. 18:12, Patronaty - polecamy Muzyka alternatywna w szczerym polu, a do tego wyjątkowa atmosfera. "Tarnogranie" już 10 sierpnia! Już po raz czwarty w Tarnowcu - niewielkiej miejscowości w gminie Lubsza, ok. 20 km od Brzegu - odbędzie się Festiwal Zespołów Muzyki Alternatywnej „Tarnogranie”. Festiwal ten to dowód na to, że na wsi, w szczerym polu można postawić scen ... » więcej 2019-07-15, godz. 17:00, Patronaty - polecamy Opole Songwriters Festival już wkrótce. Zobacz, kto wystąpi! - Stanowimy świetną alternatywę dla dużych, plenerowych festiwali. Stawiamy na bliski kontakt z artystami i muzykę, która jest dla nas najważniejsza. Nie zamykamy się na żaden gatunek i nurt muzyczny. Liczą się dobre piosenki. Od 8 lat tw ... » więcej 2019-07-12, godz. 15:04, Patronaty - polecamy Master Truck Show 2019 od piątku 15. edycja Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych 'Master Truck” rozpocznie się już w piątek (19.07) i potrwa do niedzieli (21.07). Impreza tradycyjnie odbędzie się na lotnisku w Polskiej Nowej Wsi, w gminie Komprachcic ... » więcej 2019-07-11, godz. 15:55, Patronaty - polecamy Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” w Kołobrzegu Ogólnopolski Przegląd Twórczości Przemysława Gintrowskiego „Pamiątki” już w najbliższy piątek (12.07) rozpocznie się w Kołobrzegu. Wydarzenie potrwa do soboty (13.07). Odbywa się po raz pierwszy, a jego celem jest podtrzymanie pamięci o d ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »