Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-06-10, 18:42 Autor: Agnieszka Lubczańska

Kresowianie z całej Polski na Koleżeńskim Zjeździe Tarnopolan na Górze św. Anny

Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001
Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001
Już po raz 33 opolski oddział Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich organizuje Koleżeński Zjazd Tarnopolan. W tym roku miejscem spotkania będzie Góra św. Anny. Zjazd potrwa do czwartku (13.06). W środę (12.06) uczestnicy odwiedzą też Opole.

Zjazd odbywa się raz w roku w czerwcu. Przyjeżdżają na niego Kresowianie z całej Polski, by przez kilka dni wspominać, świętować i modlić się za nieżyjących już rodaków.Wciąż żywa miłość do rodzinnych stron, które musieli opuścić nie z własnej woli, sprawia, że pomimo wieku, różnych dolegliwości - są chętni spotkać się i powspominać młode lata.


Przez 32 lata zjazdy były organizowane w wielu miejscowościach Polski. W tym roku odbędzie się na Górze św. Anny. W programie m.in. prelekcja Tomasza Kuby Kozłowskiego, który koordynuje pracę Domu Spotkań z Historią w Warszawie, jest autorem książek i albumów o Kresach, właścicielem potężnej kolekcji kresowych pamiątek. W środę (12.06) z kolei uczestnicy odwiedzą Opole. W programie - oprócz zwiedzania miasta - uroczyste spotkanie w Sali Orła Białego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego z prof. Stanisławem Sławomirem Nicieją oraz Kresowianami z opolskiego oddziału TMLiKPW oraz koncert piosenek kresowych.


Radio Opole XXXIII Koleżeński Zjazd Tarnopolan objęło patronatem medialnym.


Plakat zjazd tarnopolan (1) 1-001

Zobacz także

2019-07-03, godz. 13:10, Patronaty - polecamy Wakacyjna zumba w opolskim amfiteatrze – poznaj terminy spotkań! Już piąty rok rzędu zumba zawładnie opolskim amfiteatrem podczas wakacji. W tym roku zaplanowano trzy spotkania, podczas których wszyscy chętni mieszkańcy Opola i okolic będą mogli wziąć udział w nieodpłatnych zajęciach zumby. » więcej 2019-07-03, godz. 12:45, Patronaty - polecamy Czas na ludowe świętowanie – zbliża się turniej „Złota Kosa” 2019 Wójt Gminy Łambinowice, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Lasocice i Piątkowice, mieszkańcy sołectwa Piątkowice oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Łambinowicach zapraszają do udziału w XIX Turnieju Żniwowania Metodami Tradycyjnymi ... » więcej 2019-07-03, godz. 11:29, Patronaty - polecamy Ofiarom należy się pamięć – poznaj szczegóły opolskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa na Wołyniu Opolski Urząd Wojewódzki po raz kolejny zaprasza wszystkich mieszkańców województwa na opolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP na Wołyniu. » więcej 2019-07-03, godz. 10:48, Patronaty - polecamy To już 110 lat! Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Chudoby zaprasza na swój jubileusz Rok 1909 był szczególny dla mieszkańców Chudoby. Wtedy to, ówczesny proboszcz parafii założył Orkiestrę Dętą Chudoby. W tym roku mija 110 lat od tego wydarzenia, a orkiestra nadal gra. Z tej okazji muzycy zapraszają wszystkich na swoje ur ... » więcej 2019-07-02, godz. 12:07, Patronaty - polecamy Ścinanie, obalanie, okrzesywanie - w Bobrowej odbędą się XX Międzynarodowe Zawody Drwali Najlepsi drwale w Europie powalczą w ten weekend (6-7.07) o tytuł mistrza Europy. Do Bobrowy w gminie Rudniki przyjadą zawodnicy z Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Szwecji i Francji. Jak co roku zmagania rozpoczną się w sobotę na polu zr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »