Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2019-01-23, 12:35 Autor: Agnieszka Lubczańska

Gala Noworoczna tym razem zawita do Kędzierzyna-Koźla i Zawadzkiego

Klaudiusz Lisoń podczas jednego z koncertów [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Klaudiusz Lisoń podczas jednego z koncertów [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Trwa cykl koncertów przygotowanych przez Stowarzyszenie TIKEA. Za nami dwa koncerty w Zdzieszowicach, kolejne dwa jeszcze w tym tygodniu. W sobotę (26.01) w kinie „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu, a w niedzielę (27.01) w Zawadzkiem. Mowa o Gali Noworocznej - sztandarowym przedsięwzięciu muzycznym organizowanym na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry.
W programie muzyka klasyczna, filmowa i musicalowa. W koncercie wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Leśnica” pod kierownictwem artystycznym Klaudiusza Lisonia oraz soliści - sopranistki: Agnieszka Grabowska i Małgorzata Duda, tenorzy: Bartosz Nowak i Sebastian Mach oraz wokaliści: Żaneta Plotnik i Paweł Ekiert. Na saksofonie zagra Renata Rybol. Koncerty poprowadzą Agnieszka Wawer-Krajewska i Donat Przybylski.

Poniżej rozmowa Małgorzaty Ślusarczyk z Klaudiuszem Lisoniem.Organizatorem Gali Noworocznej jest Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych Edukacyjnych i Artystycznych TIKEA z Leśnicy. Wydarzenie odbywa się w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Radio Opole objęło koncerty patronatem medialnym.

Zobacz także

2020-02-20, godz. 12:09, Patronaty - polecamy Opolska Gala Wojewódzka Szlachetnej Paczki już w sobotę! Przyszedł czas na podsumowanie XIX edycji Szlachetnej Paczki w województwie opolskim. Z tej okazji, już w najbliższą sobotę (22.02) w sali Orła Białego w Opolskim Urzędzie Marszałkowskim spotkają się liderzy, wolontariusze, darczyńcy i partnerzy… » więcej 2020-02-18, godz. 15:34, Patronaty - polecamy Przed nami kolejna edycja Family Cup w Zieleńcu – poznaj szczegóły! Już w najbliższą niedzielę (23.02) zostaną po raz kolejny rozegrane Amatorskie Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Tegoroczne zawody Family Cup odbędą się w Zieleńcu, uczestnicy będą rywalizować w kilku… » więcej 2020-02-18, godz. 11:39, Patronaty - polecamy Noworoczne spotkanie dla dzieci i rodzin zastępczych z terenu powiatu opolskiego Dzieci przebywające w rodzinnej pieczy zastępczej oraz ich opiekunowie z powiatu opolskiego spotkają się w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora w ramach promocji kultury wysokiej wśród podopiecznych Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opolu. » więcej 2020-02-17, godz. 14:39, Patronaty - polecamy „Środa z Profilaktyką” w opolskim NFZ – sprawdź, co oddział szykuje w tym tygodniu! Dyrekcja Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ zaprasza na kolejną „Środę z Profilaktyką”. Tym razem cały dzień zostanie poświęcony walce z depresją. » więcej 2020-02-17, godz. 14:15, Patronaty - polecamy Sinfonia Iuventus w Opolu! Niezwykły koncert w Filharmonii Sinfonia Iuventus to młoda orkiestra, która powstała zaledwie 10 lat temu, a obecnie koncertuje z najwybitniejszymi dyrygentami i solistami. Patronat objął nad nią maestro Krzysztof Penderecki, a to oznacza zawsze najwyższą jakość wykonań… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »