Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-27, 16:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia trwa – pomysły można przesyłać do 21 stycznia

Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia [fot. materiały Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia [fot. materiały Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu]
To tu w ramach tego konkursu zostały zrealizowane dwa spektakle: nagradzane w całej Polsce „Zakonnice odchodzą po cichu” w reżyserii Darii Kopiec oraz „Moją ulicą płynie rzeka” (projekt Elżbiety Depty oraz Agaty Andrusyszyn-Chwastek). Co zobaczymy tym razem? Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia trwa. Pomysły na spektakle można przysyłać jeszcze do 21 stycznia.
Celem konkursu jest wyłonienie minimum jednego pomysłu na przedsięwzięcie przygotowane do zrealizowania na scenie Modelatornia. Przedsięwzięcie sfinansuje Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu przy włączeniu do współpracy członków zespołu teatru. Prace oceni profesjonalne jury w składzie praktyków i teoretyków polskiego teatru.

Modelatornia to przestrzeń teatralna stworzona przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu na innowacyjne i eksperymentalne projekty artystyczne. Scenę otwarto we wrześniu 2016 roku.

Konkurs na Projekt Teatralny Modelatornia teatr ogłasza po raz trzeci. Inicjatywa nawiązuje do tradycji poszukiwań teatralnych realizowanych w latach 1959-1964 w Opolu przez Jerzego Grotowskiego i Teatr 13 Rzędów. Intencją pomysłodawców jest prowadzenie twórczych poszukiwań odnoszących się do zaproponowanej przez Grotowskiego formuły „zawodowy teatr eksperymentu”.

Zgłoszenia projektów konkursowych należy dokonać do 21 stycznia 2019 roku w formie papierowej lub elektronicznej na adres: Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, Plac Teatralny 12, 45-056 Opole. Z dopiskiem: Program Modelatornia oraz w wersji elektroniczne na adres e-mail: konkurs@teatropole.pl. Wszelkie pytania i wątpliwości można kierować pod ten sam adres e-mail.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć w regulaminie dostępnym tu: Regulamin.
Trwa konkurs teatralny Modelatornia – pomysły można przesyłać do 21 stycznia

Zobacz także

2019-02-19, godz. 15:23, Patronaty - polecamy XV Opolska Gala Żużla na Lodzie już w sobotę W najbliższą sobotę (23.02) już po raz 15. na lodowisku Toropol odbędzie się Opolska Gala Żużla na Lodzie. To impreza wzbudzająca emocje, nie tylko z powodu rywalizacji sportowej i swojej widowiskowości, ale celu, na który przeznaczony je ... » więcej 2019-02-19, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Mediacje w prezencie - inicjatywa Fundacji Mediatio Promowanie idei dialogu oraz bezpłatnej możliwości skorzystania z mediacji to cel przedsięwzięcia pod nazwą 'Siłą jest dialog - słowa w sercu'. Ideą jest pokazanie, że w dobie wszechobecnego języka agresji i nienawiści - mediacja jest sku ... » więcej 2019-02-19, godz. 12:33, Patronaty - polecamy Od swinga do klasyki zagrają w Nysie na szczytny cel „Od swinga do klasyki” to tytuł charytatywnego koncertu noworocznego, który odbędzie się piątek (22.02) o godz. 18:00 w Nyskim Domu Kultury. Głównym celem wydarzenia jest wsparcie Nyskiego Hospicjum AUXILIUM. Dodatkowo część kwoty zostani ... » więcej 2019-02-19, godz. 11:19, Patronaty - polecamy Nowa wystawa w Galerii Sztuki Współczesnej Naturalistyczny koszmar nadużyć, seksizmu oraz społecznych i internetowych patologii, a wszystko… w baśniowo-kolorowym sztafażu, w krainie zapełnionej przez dzieci, księżniczki i postaci z kreskówek. To opis wystawy „Smoła”, którą będzie ... » więcej 2019-02-18, godz. 14:42, Patronaty - polecamy Ofiary Marszu Śmierci zostaną upamiętnione w Racławicach Śląskich Wojewódzkie uroczystości upamiętniające więźniów niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau - zamordowanych i zamęczonych w styczniu 1945 roku podczas „Marszów Śmierci” na terenie gminy Głogówek - odbędą się w najbliższy piątek (22.02) w Racła ... » więcej
78910111213
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »