Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-27, 15:33 Autor: Agnieszka Lubczańska

Attonare dla "Betani" - przyjdź na koncert kolęd wieńczący kampanię „Hospicjum to też życie”

Zespół Attonare [fot. SOK Komprachcice]
Zespół Attonare [fot. SOK Komprachcice]
Kampania „Hospicjum to też życie” dobiega końca. Finałem wydarzenia będzie koncert! W niedzielę 6 stycznia w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Opolu Nowej Wsi Królewskiej będzie można posłuchać kolęd i pastorałek w wykonaniu działającego przy Ośrodku Kultury w Komprachcicach zespołu Attonare oraz Marii Jakusz. Początek o godz. 15:00. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na rzecz Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu.
Zespół Attonare wywodzi się z parafii św. Franciszka z Asyżu w Komprachcicach. Obecnie działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury. Jest laureatem licznych festiwali piosenki religijnej, jest także współorganizatorem Przeglądu Piosenki Religijnej pod hasłem "Dobrze jest śpiewać naszemu Panu". Z okazji dwudziestolecia zespołu w 2016 roku w Studiu M Radia Opole nagrał płytę "W noc zmrożoną". Na płycie są tradycyjne kolędy oraz piosenki i pastorałki autorstwa zespołu.

Koncert zespołu wieńczy tegoroczną kampanię „Hospicjum to też życie”. Opolską odsłonę wydarzenia zorganizowało Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie. Ideą przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na potrzebę istnienia takich miejsc, jak hospicja, a przy okazji wsparcie działalności Centrum Opieki Paliatywnej „Betania" w Opolu.

Przypomnijmy: Centrum Opieki Paliatywnej "Betania" mieści się przy Pl. Kościelnym 2 w Opolu-Nowej Wsi Królewskiej. Otwarto je w marcu 2012 roku dzięki wielkiemu zaangażowaniu Stowarzyszenia Hospicjum Opolskie oraz darczyńców. Mieści się tam hospicjum stacjonarne, hospicjum domowe oraz Poradnia Opieki Paliatywnej. Celem ośrodka jest zapewnienie pełnej opieki nad osobami przewlekle chorymi i umierającymi. Świadczona pomoc jest bezpłatna. Pobyt podopiecznych w hospicjum jest tylko częściowo pokrywany ze środków NFZ. Resztę stowarzyszenie musi pozyskać od darczyńców i sponsorów...

Radio Opole jest patronem medialnym opolskiej odsłony kampanii społecznej „Hospicjum to też życie”.
Attonare dla

Zobacz także

2019-01-18, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Wybierz Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2018 – głosowanie trwa do 31.01.2019! Już po raz trzeci TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Otwarty nabór trafień trwał w grudniu, teraz czas na głosowanie widzów. Na werdykt czeka 20 zgłoszonych bramek. Wśród nich są zarówno te z boisk ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej 2019-01-15, godz. 13:14, Patronaty - polecamy Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dziękuje swoim darczyńcom To sztandarowe przedsięwzięcie muzyczne organizowane na początku roku przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą Leśnica - Gala Noworoczna. Koncerty są podziękowaniem dla darczyńców orkiestry. W tym roku szykowane są dwa koncerty w kinie „Odrodzeni ... » więcej 2019-01-15, godz. 12:27, Patronaty - polecamy Koncert "W kole kolędujmy" już w niedzielę Już po raz 13. Stowarzyszenie 'Opolszczyzna Śpiewa' zaprasza na koncert „W kole kolędujmy”. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę (20.01) w kościele pw. św. Karola Boromeusza na osiedlu Chabry w Opolu. Początek o godz. 16:00. Wstęp ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »