Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-27, 13:13 Autor: Agnieszka Lubczańska

Wybierz się w podróż z piosenkami Sławka Kusza i jego zespołu – koncert w Studiu M już 10 stycznia!

[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
[fot. Sławomir Mielnik]
Docenia dobre teksty, lubi piosenki, w których coś nie jest powiedziane wprost, hołubi od lat piosenkę literacką – Sławek Kusz, który ze swoim zespołem właśnie wydał debiutancką płytę - 10 stycznia wystąpi w Studiu M im. SBB. Początek koncertu o godz. 20:00. Sprzedaż biletów w internetowym sklepie Radia Opole już ruszyła!
Sławek Kusz z wykształcenia jest rolnikiem, muzykiem, pedagogiem, mediatorem. Z doświadczenia: dziennikarzem, pijarowcem i animatorem. Z zamiłowania: autorem tekstów piosenek i kompozytorem. Jest laureat wielu festiwali promujących piosenkę literacką, m.in. „Korowód” w Krakowie, Festiwalu Autorów i Kompozytorów "SMAK" w Myśliborzu, łódzkiej "Yapy", Festiwalu Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie, "Tartaku" w Warszawie, Spotkań z Poezją w Biłgoraju, Festiwalu Poezji Śpiewanej w Oleśnie czy "Wrzosowiska" w Kędzierzynie-Koźlu.

Na scenie już ponad 25 lat, ale dopiero w tym roku wydał swoją debiutancką płytę. Płyta nosi tytuł „Nic nie umiera”, a została nagrana w Studiu M pod czujnym uchem naszego realizatora dźwięku – Andrzeja Czubińskiego.

Na płycie słychać wpływy różnych stylistyk, od rzeczy balladowych, przez reggae, a także elementy klasyczne. Taki urodzaj wziął się z faktu, że płyta powstawała długie lata, a w proces zaangażowany był cały zespół wybitnych muzyków: Radek Wocial – instrumenty klawiszowe, Kuba Mitoraj - gitara, Grzegorz Łyga - trąbka, akordeon, Grzegorz Posłuszny – bas, Tomek Łukasiewicz – perkusja oraz gościnnie Dalibor Drčelić na basie.

Choć koncerty grają bardzo rzadko, zespół istnieje od kilkunastu lat w jednym składzie. - Bo my się po prostu lubimy – tłumaczy ten fakt lider grupy. Na koncercie pojawią się dodatkowe elementy, których nie słuchać na płycie.

Dwa utwory z nowego albumu zamieszczamy poniżej. O debiucie Sławek Kusz opowiedział w audycji „Dobre Granie” (21.11.2018) – wywiad Tomasza Wojtyłki można zobaczyć: tu.

Pierwsza godzina wydarzenia będzie tradycyjnie transmitowana, a jeszcze przed samym koncertem zespół pojawi się w audycji Dobre Granie. Bilety na koncert w cenie 10 zł są do zakupienia w sklepie Radia Opole dostępnym poprzez stronę internetową tu: Przejdź do sklepu.

Sponsorem koncertu jest firma "Doradcy Turystyczni Wakacyjny Świat - Sunny Heaven Opole".
"Nic nie umiera"
"W niebie"

Zobacz także

2019-01-21, godz. 17:04, Patronaty - polecamy II Opolski Plebiscyt Żeglarski "Dar Opola" - do 24 lutego będą zbierane kandydatury To propozycja dla opolskich żeglarzy, wodniaków a także sympatyków szant i żeglowania. Opolskie Stowarzyszenie Muzyczne 'Pieśni spod żagli' ogłosiło II Opolski Plebiscyt Żeglarski „Dar Opola”. Do plebiscytu można się zgłosić samemu, można ... » więcej 2019-01-21, godz. 11:24, Patronaty - polecamy Co musiałoby się stać, żeby na 25 lat schować się w meblościance? Strach dopadł Bożenę. Siedzi od 25 lat zamknięta w czterech ścianach meblościanki, gdy na zewnątrz rozgrywa się tragifarsa... „Reality Show(s). Kabaret o rzeczach strasznych” to tytuł sztuki szykowanej w Teatrze im. Jana Kochanowskiego. P ... » więcej 2019-01-18, godz. 12:28, Patronaty - polecamy Wybierz Najpiękniejszego Gola Opolszczyzny 2018 – głosowanie trwa do 31.01.2019! Już po raz trzeci TVP3 Opole organizuje plebiscyt sportowy „Najpiękniejszy Gol Opolszczyzny”. Otwarty nabór trafień trwał w grudniu, teraz czas na głosowanie widzów. Na werdykt czeka 20 zgłoszonych bramek. Wśród nich są zarówno te z boisk ... » więcej 2019-01-15, godz. 15:30, Patronaty - polecamy Akademicki Dzień Kultury Gier już w piątek na UO Na Akademicki Dzień Kultury Gier zaprasza Katedra Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego. Wydarzenie adresowane jest głównie do młodzieży licealnej, ale przyjść może każdy zainteresowany. Spotkanie rozpocznie się w najbli ... » więcej 2019-01-15, godz. 14:40, Patronaty - polecamy Pokibicuj młodym siatkarzom podczas turnieju w hali „Azoty” Młodzi siatkarze z kraju i zagranicy zmierzą się w najbliższy weekend w Hali Sportowej „Azoty” w ramach Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Kędzierzyńsko-Kozielski Koziołek 2019. Uroczyste otwarcie zawodów w pią ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »