Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-12-10, 09:54 Autor: Paula Hołubowicz

Żywa szopka Bożonarodzeniowa już po raz 20. w Opolu-Szczepanowicach

19. kolędowanie w Opolu Szczepanowicach [fot. Witold Wośtak]
19. kolędowanie w Opolu Szczepanowicach [fot. Witold Wośtak]
To już tradycja, że na plebanii św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach powstaje żywa szopka. Oficjalnie jej budowa rozpocznie się w sobotę (15.12) jednak pierwsze elementy Opolskiego Betlejem już pojawiły się na placu przy ul. Prószkowskiej 74., gdzie prace trwają od ponad dwóch tygodni.
Główną atrakcję będą stanowić piękne figury i zagrody z żywymi zwierzętami, w których zobaczymy m.in. konie i owce. W centralnym punkcie szopki znajdować będą się figury świętej rodziny.

Co roku w szopce pojawiają się nowe elementy i teraz nie zabraknie nowości. Będzie cała nowa dekoracja, będą trzy nowe elementy, które będą niespodzianką dla tych, którzy od 20 lat tworzyli szopkę. Przy parafii św. Józefa od 150 lat obecne są siostry franciszkanki i dla nich również powstanie scena.

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia przy stajence po raz dwudziesty odbędzie się wspólne kolędowanie, któremu przewodniczyć będzie biskup opolski Andrzej Czaja. W czasie kolędy "Cicha noc" zapalonych zostanie blisko trzy tysiące zimnych ogni.

Szopkę będzie można odwiedzać od 24 grudnia do 6 stycznia. Radio Opole objęło nad wydarzeniem patronat medialny.

Zobacz także

2019-01-14, godz. 15:31, Patronaty - polecamy Niezwykłe spotkanie w Muzeum Polskiej Piosenki, czyli dwie Krystyny w MPP - Przyjeżdżała na festiwale w Opolu wiele lat, zna milion anegdot. Dawno jej tu nie było. Tym bardziej ucieszyłem się na to spotkanie - mówi Jarosław Wasik, dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki, zapraszając na spotkanie z Krystyną Gucewicz. ... » więcej 2019-01-10, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Gala wręczenia Laurów Umiejętności i Kompetencji 2018 po raz kolejny w Opolu W tym roku już po raz 28. Opolska Izba Gospodarcza przyznaje nagrody dla samorządowców, przedsiębiorców i osób zasłużonych dla regionu. Finał tegorocznej edycji odbędzie się w najbliższą środę (16.01) o godz 19.00 w Filharmonii Opolskiej ... » więcej 2019-01-09, godz. 14:23, Patronaty - polecamy Wybierz się "Spacerem pod Everest" wraz z Jackiem Michalskim Himalaje są marzeniem wielu miłośników gór - niebosiężne, majestatyczne, niedające się obłaskawić, z przestrzeniami i widokami zapierającymi dech w piersiach. W związku z rosnącym zainteresowaniem tą tematyką Miejska Biblioteka Publiczna ... » więcej 2019-01-09, godz. 13:36, Patronaty - polecamy Niedzielne zajęcia dla najmłodszych w Filharmonii Opolskiej Filharmonia Opolska po raz kolejny zaprasza najmłodszych miłośników muzyki na zajęcia z cyklu Power of Melody. Pierwsze zajęcia z cyklu odbędą się w Klubie Muzycznym i podzielone będą tradycyjnie na dwie grupy wiekowe. O godz. 10:00 zapra ... » więcej 2019-01-09, godz. 13:02, Patronaty - polecamy Nie masz planów na niedzielę? Przyjedź na 'Motocyklowe Kolędowanie'! Już po raz 13. w Prudniku-Lesie odbędzie się 'Motocyklowe Kolędowanie'. Wspólne śpiewanie pieśni bożonarodzeniowych rozpocznie się w niedzielę (13.01) o godz. 14:00 w klasztorze ojców franciszkanów w Prudniku przy ul. Józefa Poniatowskieg ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »