Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-05, 13:57 Autor: Paula Hołubowicz

"Twórcza Niepodległość - świętujmy razem" - przed nami kolejne wydarzenia

Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dom Kultury w Ozimku zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Twórcza Niepodległość”. W październiku zachęcamy m.in. do zwiedzania wystawy pt. "Śląskie kobiety – polskie twierdze” czy wzięcia udziału w spotkaniach autorskich z pisarzami, Pawłem Wakułą i Łukaszem Wierzbickim. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.
Wystawa "Śląskie kobiety – polskie twierdze”, prezentuje sylwetki ok. 40 kobiet – zapomnianych bohaterek czasów walki o polską tożsamość narodową Śląska. Ekspozycja będzie udostępniana w dniach od 10 do 9 października w holu ozimskiego domu kultury. Sam wernisaż odbędzie się tego samego dnia o godz. 18:30.

Również w środę (10.10) o godz. 19.00 zapraszamy na wykład pn. „Być wiernym swoim wartościom” poświęcony życiu i działalności księdza Piotra Gołąba, pochodzącego ze Schodni werbisty i językoznawcy, który za trwanie przy swoich przekonaniach zapłacił w czasie II wojny światowej najwyższą cenę. Prelekcję wygłosi Józef Tomasz Juros – prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi.

Ponadto w październiku odbędą się również spotkania autorskie z pisarzami, którzy w formie beletrystycznej popularyzują wybrane postacie i wydarzenia z historii Polski. 16 października z uczniami klas trzecich szkół podstawowych spotka się Łukasz Wierzbicki, a 30 października do Ozimka zawita Paweł Wakuła, współautor serii książek pt. „Zdarzyło się w Polsce”.

Organizatorem wydarzeń jest Dom Kultury w Ozimku. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Więcej szczegółów na stronie: www.dk.ozimek.pl oraz na plakacie.

Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym. O szczegółach kolejnych wydarzeniach w ramach projektu „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” będziemy informować.
Wystawa

Zobacz także

2018-11-05, godz. 12:57, Patronaty - polecamy Dom Kultury w Ozimku zaprasza na świętowanie 100. rocznicy odzyskania niepodległości Taka okazja zdarza się raz na sto lat! Dom Kultury w Ozimku zaprasza na wspólne świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W sali widowiskowej zaprezentowane zostanie przedstawienie historyczne „Twórcza Niepodległoś ... » więcej 2018-11-02, godz. 17:43, Patronaty - polecamy Opole uczci 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Przed nami w stolicy regionu cykl uroczystości z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbędą się w niedzielę (11.11), ale jeszcze przed nim dwa wydarzenia: w środę (07.11) gala wręczeni ... » więcej 2018-11-02, godz. 15:40, Patronaty - polecamy Koncert "Opole śpiewa o niepodległości" Koncert najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu chórów i zespołów wokalnych z dwunastu opolskich szkół odbędzie się w najbliższą środę (07.11) w auli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Karola Musioła w Opolu przy ul. Mj ... » więcej 2018-10-30, godz. 16:20, Patronaty - polecamy Premiera DVD z koncertu SBB "Welcome" już 15 listopada [FILM] W 1978 roku w Radiu Opole powstała jedna z najważniejszych płyt polskiej muzyki rockowej - płyta „Welcome” zespołu SBB. Z okazji 40. rocznicy jej powstania 13 marca w Filharmonii Opolskiej odbył się wyjątkowy koncert. Premiera DVD z konce ... » więcej 2018-10-30, godz. 15:26, Patronaty - polecamy Największe przeboje króla walca Johanna Straussa zabrzmią w Głuchołazach Największe przeboje Johanna Straussa będzie można posłuchać w niedzielę (11.11) w Centrum Kultury w Głuchołazach. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00. Arie i duety z operetek wiedeńskich zaprezentują soliści polskich scen muzycznych oraz ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »