Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-10-05, 13:57 Autor: Paula Hołubowicz

"Twórcza Niepodległość - świętujmy razem" - przed nami kolejne wydarzenia

Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Wystawa "Śląskie Kobiety - Polskie Twierdze" którą można było oglądać m.in w Teatrze Ziemi Rybnickie [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Dom Kultury w Ozimku zaprasza do udziału w kolejnych wydarzeniach kulturalno-edukacyjnych realizowanych w ramach projektu „Twórcza Niepodległość”. W październiku zachęcamy m.in. do zwiedzania wystawy pt. "Śląskie kobiety – polskie twierdze” czy wzięcia udziału w spotkaniach autorskich z pisarzami, Pawłem Wakułą i Łukaszem Wierzbickim. Wstęp na wydarzenia bezpłatny.
Wystawa "Śląskie kobiety – polskie twierdze”, prezentuje sylwetki ok. 40 kobiet – zapomnianych bohaterek czasów walki o polską tożsamość narodową Śląska. Ekspozycja będzie udostępniana w dniach od 10 do 9 października w holu ozimskiego domu kultury. Sam wernisaż odbędzie się tego samego dnia o godz. 18:30.

Również w środę (10.10) o godz. 19.00 zapraszamy na wykład pn. „Być wiernym swoim wartościom” poświęcony życiu i działalności księdza Piotra Gołąba, pochodzącego ze Schodni werbisty i językoznawcy, który za trwanie przy swoich przekonaniach zapłacił w czasie II wojny światowej najwyższą cenę. Prelekcję wygłosi Józef Tomasz Juros – prezes Stowarzyszenia Dolina Małej Panwi.

Ponadto w październiku odbędą się również spotkania autorskie z pisarzami, którzy w formie beletrystycznej popularyzują wybrane postacie i wydarzenia z historii Polski. 16 października z uczniami klas trzecich szkół podstawowych spotka się Łukasz Wierzbicki, a 30 października do Ozimka zawita Paweł Wakuła, współautor serii książek pt. „Zdarzyło się w Polsce”.

Organizatorem wydarzeń jest Dom Kultury w Ozimku. Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017 – 2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.


Więcej szczegółów na stronie: www.dk.ozimek.pl oraz na plakacie.

Radio Opole objęło przedsięwzięcie patronatem medialnym. O szczegółach kolejnych wydarzeniach w ramach projektu „Twórcza Niepodległość – świętujemy razem!” będziemy informować.
Wystawa

Zobacz także

2018-12-24, godz. 13:49, Patronaty - polecamy Szopkę w Opolu-Szczepanowicach można odwiedzać do 6 stycznia włącznie Już po raz 20. Parafia św. Józefa zaprasza na wspólne kolędowanie przy żywej szopce betlejemskiej w Opolu-Szczepanowicach. Kolędowanie rozpocznie się w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia o godz. 15:30, a poprowadzi je ksiądz biskup opols ... » więcej 2018-12-21, godz. 14:18, Patronaty - polecamy Zapraszamy na wyjątkową noc wigilijną z Radiem Opole Wyjątkowy program w wyjątkową noc. W Wigilię już od godz. 17:00 zapraszamy na wieczór kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych, a od 22:00 będziemy w nyskiej bazylice, skąd o północy rozpoczniemy transmisję pasterki. O niezwykłości nyskiej ... » więcej 2018-12-18, godz. 13:36, Patronaty - polecamy II Kosorowicka Zbiórka Złomu z największymi gwiazdami programu Zlomowisko.pl Po raz drugi w Kosorowicach odbędzie się zbiórka złomu, której celem jest zebranie pieniędzy na nowe boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią. Gośćmi specjalnymi tego wydarzenia będą gwiazdy programu Zlomowisko.pl emitowanego na Dis ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:35, Patronaty - polecamy Stanisław Karpiel-Bułecka gościem Małej Akademii Piosenki Dźwięki 'spod samiuśkich Tater' zabrzmią w najbliższy poniedziałek (17.12) w Muzeum Polskiej Piosenki. Wszystko za sprawą gości specjalnych Małej Akademii Piosenki - Stanisława Karpiela-Bułecki, wokalisty zespołu Future Folk oraz skrzypka ... » więcej 2018-12-12, godz. 16:42, Patronaty - polecamy Andrzej Stasiuk i dwa finały w MBP Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu na Esej. W tym roku tematem przewodnim była twórczość Andrzeja Stasiuka. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się w piątek (14.12) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Początek o godz. 11:00. ... » więcej
3456789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »