Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-19, 14:02 Autor: Barbara Więcek

Puchar Niepodległości główną nagrodą w turnieju Wasserball w Przechodzie

Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Tradycyjnie w połowie wakacji strażacy z Przechodu w gminie Korfantów organizują już po raz 18. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. To mokre widowisko odbędzie się w ostatni weekend lipca (28-29.07) nad rzeką w Przechodzie.
PlakatWasserball wciąż jest mało popularną dyscypliną sportu, nic zatem dziwnego, że budzi sporo emocji zarówno wśród zawodników, jak i widzów. To trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo uroku.

Temu niezwykle widowiskowemu turniejowi będą towarzyszyć występy artystyczne. W sobotę (28.07) w programie m.in. koncert Studia Piosenki z Korfantowa i występ Kabaretu OSP Grodzisko "Zgrani Fojermani". Z kolei w niedzielę (29.07) zaprezentują się zespoły mażoretek, grupa przedszkolaków i Orkiestra Dęta OSP Łowkowice. Gwiazdą wieczoru będzie Janusz Żyłka. Zarówno na sobotni jak i niedzielny wieczór zaplanowano zabawę taneczną. Wszystkie atrakcje odbędą się nad rzeką w Przechodzie.

Podczas dwudniowej imprezy będzie trwała rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce dla Polskiego Banku Dawców "MEDIGEN".

Organizatorem rozgrywek jest Ochotnicza Straż Pożarna z Przechodu przy pomocy gminy Korfantów, powiatu nyskiego i samorządu województwa opolskiego. Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-09-11, godz. 17:16, Patronaty - polecamy 15-lecie Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna obchodzi w tym roku 15-lecie. Uroczyste obchody jubileuszu odbędą się 13 września w kinie „Bajka” w Kluczborku. Dzień później uczestnicy wydarzenia zwiedzą atrakcje turystyczne regionu. Więcej o ... » więcej 2018-09-11, godz. 15:49, Patronaty - polecamy VII Maraton Kolarski „Dobrodzieńska Seta” wystartuje w niedzielę Zaledwie 8 godzin od rozpoczęcia zapisów wystarczyło, by osiągnąć limit 450 zawodników. Chętnych uczestniczenia w wydarzeniu było więcej. Mowa o Maratonie Kolarskim „Dobrodzieńska Seta”. Maraton wystartuje już w najbliższą niedzielę (16.0 ... » więcej 2018-09-11, godz. 14:27, Patronaty - polecamy Pożegnanie lata z zumbą w amfiteatrze już w niedzielę W związku z dużym zainteresowaniem wakacyjnym cyklem w opolskim amfiteatrze organizowane jest ostatnie w tym roku spotkanie z zumbą. Organizatorzy chcą z przytupem pożegnać lato w rytm muzyki latynoamerykańskiej. Będzie to uwieńczenie let ... » więcej 2018-09-11, godz. 13:34, Patronaty - polecamy Slamem poetyckim w stereotypy. Ostatnia okazja uczestniczenia w warsztatach! To okazja, by popracować nad swoją elokwencją, retoryką, poznać tajniki prezentacji. Od 20 do 24 września Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu wspólnie z partnerami z Nadrenii-Palatynatu oraz Iwano-Frankiwska organizują już po raz tr ... » więcej 2018-09-11, godz. 12:30, Patronaty - polecamy "Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera" w Muzeum Wsi Opolskiej W piątek (14.09) w Muzeum Wsi Opolskiej zostanie otwarta wystawa zatytułowana 'Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera'. Wernisaż połączony z projekcją filmu pt. 'Mój śląski węzeł' w reżyserii Leszka Barona rozpocznie się o godz. 17:00. Wstę ... » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »