Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-07-19, 14:02 Autor: Barbara Więcek

Puchar Niepodległości główną nagrodą w turnieju Wasserball w Przechodzie

Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball [fot. Paweł Konieczny]
Tradycyjnie w połowie wakacji strażacy z Przechodu w gminie Korfantów organizują już po raz 18. Międzynarodowy Turniej Piłki Prądowej Wasserball. To mokre widowisko odbędzie się w ostatni weekend lipca (28-29.07) nad rzeką w Przechodzie.
PlakatWasserball wciąż jest mało popularną dyscypliną sportu, nic zatem dziwnego, że budzi sporo emocji zarówno wśród zawodników, jak i widzów. To trudna konkurencja polegająca na umiejętnym operowaniu piłką unoszoną nad rzeką strumieniem wody ze strażackiego węża. Przeważnie mokrzy są nie tylko strażacy, ale także publiczność, zatem impreza ma swoisty klimat i dużo uroku.

Temu niezwykle widowiskowemu turniejowi będą towarzyszyć występy artystyczne. W sobotę (28.07) w programie m.in. koncert Studia Piosenki z Korfantowa i występ Kabaretu OSP Grodzisko "Zgrani Fojermani". Z kolei w niedzielę (29.07) zaprezentują się zespoły mażoretek, grupa przedszkolaków i Orkiestra Dęta OSP Łowkowice. Gwiazdą wieczoru będzie Janusz Żyłka. Zarówno na sobotni jak i niedzielny wieczór zaplanowano zabawę taneczną. Wszystkie atrakcje odbędą się nad rzeką w Przechodzie.

Podczas dwudniowej imprezy będzie trwała rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez Stowarzyszenie Strażacy Wspólnie przeciw Białaczce dla Polskiego Banku Dawców "MEDIGEN".

Organizatorem rozgrywek jest Ochotnicza Straż Pożarna z Przechodu przy pomocy gminy Korfantów, powiatu nyskiego i samorządu województwa opolskiego. Radio Opole objęło imprezę patronatem medialnym.

Zobacz także

2018-11-13, godz. 13:47, Patronaty - polecamy Multimedialne widowisko o hymnie narodowym Najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami, a do tego charyzmatyczny komentarz maestro Marcina Sompolińskiego - to wydarzenie, na które w najbliższy piątek (16.11) zaprasza Filharmonia Opolska. Koncert poświęcony jest hi ... » więcej 2018-11-13, godz. 13:13, Patronaty - polecamy Cztery kultury spotkają się na jednej scenie – zbliża się Trzecia Gala Koncertu Kultur! Już po raz trzeci przedstawiciele czterech kultur - niemieckiej, śląskiej, romskiej i kresowej - spotkają się na jednej scenie, by wspólnymi siłami zagrać wyjątkowy koncert. » więcej 2018-11-13, godz. 12:20, Patronaty - polecamy Nordic Walking jako alternatywna forma zajęć wychowania fizycznego – konferencja dla nauczycieli w Nysie już w piątek! Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie wraz ze Starostwem Powiatowym w Nysie i Polską Federacją Nordic Walking zapraszają nauczycieli wychowania fizycznego do udziału w konferencji szkoleniowo-metodycznej - Nordic Walking j ... » więcej 2018-11-13, godz. 10:05, Patronaty - polecamy Otwarta dyskusja o zjawisku osiedli grodzonych i ich wpływie na społeczeństwo już w piątek w MBP w Opolu! Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie zapraszają na spotkanie dyskusyjne pn.: „Osiedla grodzone - zamknięte społeczeństwo?”. » więcej 2018-11-08, godz. 13:03, Patronaty - polecamy Koncert Wiedeński w Głuchołazach już 11 listopada – poznaj szczegóły! Największe przeboje Johanna Straussa, najpiękniejsze arie i duety z operetek wiedeńskich - tego wszystkiego będzie można posłuchać w Głuchołazach już w najbliższą niedzielę. » więcej
2345678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »