Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-22, 11:44 Autor: Barbara Więcek

Koncert "Opolszczyzna śpiewa na cztery strony świata"

Koncert [fot. materiały organizatora]
Koncert [fot. materiały organizatora]
“Opole śpiewa na cztery strony świata” – to tytuł koncertu, który odbędzie się w sobotę (26.05) w auli Państwowej Szkoły Podstawowej im. Karola Musioła w Opolu przy ul. Hubala 2. Impreza ma na celu promowanie pieśni i piosenek z różnych krajów i w różnych językach. Wstęp wolny.
Koncert jest skierowany do uczniów opolskich szkół, pracujących na co dzień w szkolnych zespołach wokalnych i chórach. W auli PSP nr 5 w Opolu wystąpi 12 zespołów – ok. 120 wykonawców. W repertuarze znajdą się piosenki z różnych zakątków naszego globu, wykonywane zarówno w języku polskim jak i obcym. Program krótko nawiąże także do obchodzonego w tym dniu Dnia Matki. Na zakończenie młodzi śpiewacy stworzą jeden wielki chór i wykonają wspólnie kilka utworów m.in. tradycyjne pieśni afrykańskie. Gościem specjalnym koncertu będzie opolski chór seniorów "Bagatela" z Domu Dziennego Pobytu "Magda-Maria".

- Chcemy, aby dzieci otworzyły się na inne kraje, języki i kultury – podkreśla Aleksandra Ślepecka, prezes Stowarzyszenia "Opolszczyzna Śpiewa" i organizator koncertu.

Wykonawcy:

1. Klasa II c - PSP nr 5 w Opolu - przygotowanie: Anna Dul
2. Dylemat - PSP nr 1 w Opolu - dyrygent : Urszula Bartczak
3. Musiołowe Słowiki - PSP nr 5 w ZSI w Opolu - dyrygent: Anna Dul
4. Kolorowe nutki - PSP nr 14 w Opolu - dyrygent: Renata Bulkiewicz
5. Canticum vivum - PG nr 9 i LO III w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
6. Work in Progress - ZSEk w Opolu - dyrygent: Damian Kaźmierczak
7. Zespół wokalny SP TAK w Opolu - dyrygent: Paulina Wojciechowsk
8. Zespół wokalny PKSP SPSK w Opolu - dyrygent: s. Renata Lerch
9. Chór PSP nr 26 w Opolu - dyrygent: Joanna Markiewicz-Pustuła
10. 21 – PSP nr 21 w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
11. Akolda - PSP nr 15 w Opolu - dyrygent: Barbara Owsiak
12. Chór PSP nr 28 - dyrygent: Katarzyna Warzecha

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie "Opolszczyzna Śpiewa", a Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2018-10-11, godz. 14:12, Patronaty - polecamy Dobrodzień Classic Festival 2018 „Będzie muzycznie, zaskakująco, światowo...” - tak dyrektor artystyczny Piotr Lempa, rekomenduje tegoroczna odsłonę Dobrodzień Classic Festival. W programie cztery koncerty przez dwa najbliższe weekendy. W repertuarze od musicalowych szla ... » więcej 2018-10-10, godz. 15:11, Patronaty - polecamy Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym już w sobotę! Oddział Rejonowy WOPR w Kędzierzynie-Koźlu oraz Komisja ds. Sportu ZG WORP zapraszają na zawody Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym. » więcej 2018-10-10, godz. 14:19, Patronaty - polecamy Koncert „Jan Paweł II – Świadek Nadziei” już w niedzielę! Prezydent Miasta Opola oraz Biskup Opolski zapraszają na koncert poświęcony 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Ponadto, wydarzenie będzie szansą do zaprezentowania mieszkańcom placu Jana Pawła II po jego rew ... » więcej 2018-10-10, godz. 13:24, Patronaty - polecamy „Zapraszamy turystów z całego świata do odwiedzenia Polski” – weź udział w konkursie filmowym i wygraj atrakcyjne nagrody! Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Języków Obcych OPTIMA w Opolu i Biuro Podróży ALMATUR w Opolu zapraszają młodzież szkół podstawowych i średnich z województwa opolskiego do udziału w konkursie filmowym. » więcej 2018-10-10, godz. 10:41, Patronaty - polecamy Weterani w tenisie stołowym zmierzą się w Strzelcach Opolskich już w ten weekend! Opolski Związek Tenisa Stołowego zaprasza 2 Grand Prix Polski Weteranów. Wydarzenie doskonale wpisuje się w 70-lecie istnienia Opolskiego Związku Tenisa Stołowego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »