Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-22, 11:44 Autor: Barbara Więcek

Koncert "Opolszczyzna śpiewa na cztery strony świata"

Koncert [fot. materiały organizatora]
Koncert [fot. materiały organizatora]
“Opole śpiewa na cztery strony świata” – to tytuł koncertu, który odbędzie się w sobotę (26.05) w auli Państwowej Szkoły Podstawowej im. Karola Musioła w Opolu przy ul. Hubala 2. Impreza ma na celu promowanie pieśni i piosenek z różnych krajów i w różnych językach. Wstęp wolny.
Koncert jest skierowany do uczniów opolskich szkół, pracujących na co dzień w szkolnych zespołach wokalnych i chórach. W auli PSP nr 5 w Opolu wystąpi 12 zespołów – ok. 120 wykonawców. W repertuarze znajdą się piosenki z różnych zakątków naszego globu, wykonywane zarówno w języku polskim jak i obcym. Program krótko nawiąże także do obchodzonego w tym dniu Dnia Matki. Na zakończenie młodzi śpiewacy stworzą jeden wielki chór i wykonają wspólnie kilka utworów m.in. tradycyjne pieśni afrykańskie. Gościem specjalnym koncertu będzie opolski chór seniorów "Bagatela" z Domu Dziennego Pobytu "Magda-Maria".

- Chcemy, aby dzieci otworzyły się na inne kraje, języki i kultury – podkreśla Aleksandra Ślepecka, prezes Stowarzyszenia "Opolszczyzna Śpiewa" i organizator koncertu.

Wykonawcy:

1. Klasa II c - PSP nr 5 w Opolu - przygotowanie: Anna Dul
2. Dylemat - PSP nr 1 w Opolu - dyrygent : Urszula Bartczak
3. Musiołowe Słowiki - PSP nr 5 w ZSI w Opolu - dyrygent: Anna Dul
4. Kolorowe nutki - PSP nr 14 w Opolu - dyrygent: Renata Bulkiewicz
5. Canticum vivum - PG nr 9 i LO III w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
6. Work in Progress - ZSEk w Opolu - dyrygent: Damian Kaźmierczak
7. Zespół wokalny SP TAK w Opolu - dyrygent: Paulina Wojciechowsk
8. Zespół wokalny PKSP SPSK w Opolu - dyrygent: s. Renata Lerch
9. Chór PSP nr 26 w Opolu - dyrygent: Joanna Markiewicz-Pustuła
10. 21 – PSP nr 21 w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
11. Akolda - PSP nr 15 w Opolu - dyrygent: Barbara Owsiak
12. Chór PSP nr 28 - dyrygent: Katarzyna Warzecha

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie "Opolszczyzna Śpiewa", a Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2018-06-14, godz. 12:33, Patronaty - polecamy Taniec będzie królować w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu Taniec towarzyski w wykonaniu par z całej Polski - zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych - zagości w najbliższą sobotę (16.06) na parkietach Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu. Turnieje eliminacyjne rozpoczną się o godz. 10:0 ... » więcej 2018-06-13, godz. 17:32, Patronaty - polecamy Piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Opolu zaprasza w sobotę (16.06) na piknik na rzecz rodziny i rodzicielstwa zastępczego. Impreza odbędzie się na terenie strzelnicy sportowej w Opolu-Grudzicach przy ul. Groszowickiej 23. Początek o ... » więcej 2018-06-13, godz. 16:45, Patronaty - polecamy Taneczne święto już w ten weekend w Chrząstowicach III Taneczne Mistrzostwa Województwa Opolskiego 'Czasem zakręceni' w ten weekend (16-17.06) odbędą się w hali sportowej w Chrząstowicach przy ul. Szkolnej 1. Do udziału w rywalizacji zgłosiło się ponad tysiąc osób. Początek w sobotę o god ... » więcej 2018-06-13, godz. 16:08, Patronaty - polecamy Akcja "Masujemy Opole" już po raz trzeci W sobotę (16.06) na opolskim rynku odbędzie się akcja 'Masujemy Opole', która będzie połączona ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z problemami rozwojowymi. Akcja potrwa od godz. 12:00 do 21:00. Wstęp wolny. Więcej na ten temat będzie ... » więcej 2018-06-13, godz. 11:32, Patronaty - polecamy Film dokumentalny TVP3 Opole "Kredowy spadek" Dziś (13.06) w kinie Helios w Opolu odbędzie się premiera filmu dokumentalnego 'Kredowy spadek'. Reżyser Maciej Marciński bohaterem swojego uczynił Cementownię 'Odra'. Jest ona jedną z najstarszych, wciąż działających cementowni na świeci ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »