Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-22, 11:44 Autor: Barbara Więcek

Koncert "Opolszczyzna śpiewa na cztery strony świata"

Koncert [fot. materiały organizatora]
Koncert [fot. materiały organizatora]
“Opole śpiewa na cztery strony świata” – to tytuł koncertu, który odbędzie się w sobotę (26.05) w auli Państwowej Szkoły Podstawowej im. Karola Musioła w Opolu przy ul. Hubala 2. Impreza ma na celu promowanie pieśni i piosenek z różnych krajów i w różnych językach. Wstęp wolny.
Koncert jest skierowany do uczniów opolskich szkół, pracujących na co dzień w szkolnych zespołach wokalnych i chórach. W auli PSP nr 5 w Opolu wystąpi 12 zespołów – ok. 120 wykonawców. W repertuarze znajdą się piosenki z różnych zakątków naszego globu, wykonywane zarówno w języku polskim jak i obcym. Program krótko nawiąże także do obchodzonego w tym dniu Dnia Matki. Na zakończenie młodzi śpiewacy stworzą jeden wielki chór i wykonają wspólnie kilka utworów m.in. tradycyjne pieśni afrykańskie. Gościem specjalnym koncertu będzie opolski chór seniorów "Bagatela" z Domu Dziennego Pobytu "Magda-Maria".

- Chcemy, aby dzieci otworzyły się na inne kraje, języki i kultury – podkreśla Aleksandra Ślepecka, prezes Stowarzyszenia "Opolszczyzna Śpiewa" i organizator koncertu.

Wykonawcy:

1. Klasa II c - PSP nr 5 w Opolu - przygotowanie: Anna Dul
2. Dylemat - PSP nr 1 w Opolu - dyrygent : Urszula Bartczak
3. Musiołowe Słowiki - PSP nr 5 w ZSI w Opolu - dyrygent: Anna Dul
4. Kolorowe nutki - PSP nr 14 w Opolu - dyrygent: Renata Bulkiewicz
5. Canticum vivum - PG nr 9 i LO III w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
6. Work in Progress - ZSEk w Opolu - dyrygent: Damian Kaźmierczak
7. Zespół wokalny SP TAK w Opolu - dyrygent: Paulina Wojciechowsk
8. Zespół wokalny PKSP SPSK w Opolu - dyrygent: s. Renata Lerch
9. Chór PSP nr 26 w Opolu - dyrygent: Joanna Markiewicz-Pustuła
10. 21 – PSP nr 21 w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
11. Akolda - PSP nr 15 w Opolu - dyrygent: Barbara Owsiak
12. Chór PSP nr 28 - dyrygent: Katarzyna Warzecha

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie "Opolszczyzna Śpiewa", a Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2019-01-09, godz. 11:54, Patronaty - polecamy Finaliści programu YCD gwiazdami festiwalu tańca nowoczesnego w Namysłowie Już w sobotę (12.01) odbędzie się I Noworoczny Ogólnopolski Festiwal Tańca Ferst Step Dance Competition w Namysłowie. To będzie wyjątkowe wydarzenie, na które zjedzie mnóstwo uzdolnionych tancerzy z całego kraju. Gośćmi specjalnymi będą f ... » więcej 2019-01-08, godz. 17:02, Patronaty - polecamy Gala Noworoczna w Filharmonii Opolskiej. Uwaga, przełożono terminy czwartkowego i piątkowego koncertu! Filharmonia Opolska rozpoczyna cykl siedmiu koncertów, którymi pragnie przywitać 2019 rok. Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Opolskiej wystąpi pod dyrekcją jednego z najwybitniejszych polskich dyrygentów, znanego popularyzatora muzyki kla ... » więcej 2019-01-08, godz. 14:34, Patronaty - polecamy Bal Sportowca po raz pierwszy w Namysłowie I Namysłowski Bal Sportowca odbędzie się w sobotę (12.01) w Restauracji Stylowa w Namysłowie. Głównym celem wydarzenia jest wyróżnienie zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe zarówno na arenach krajowych jak i międzynarodowych. P ... » więcej 2019-01-08, godz. 14:05, Patronaty - polecamy Planowany na czwartek koncert został przełożony. Kosmiczne dźwięki Erith zabrzmią w Studiu M już wkrótce Komponuje, śpiewa, a znakiem rozpoznawczym jej występów jest charakterystyczny taniec i towarzysząca mu gra świateł. Erith, bo tak się nazywa, nie gra zwykłych koncertów. Jej występy przypominają performance, podczas których wciąga public ... » więcej 2019-01-08, godz. 12:05, Patronaty - polecamy Opolska Liga Robotów już w piątek w CWK! Pierwsze w tym roku zawody robotów odbędą się w piątek (11.01) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Początek o godz. 8:00. Pozostałe turnieje robotyczne w ramach Opolskiej Ligi Robotów będą zorganizowane w następujących terminach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »