Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2018-05-22, 11:44 Autor: Barbara Więcek

Koncert "Opolszczyzna śpiewa na cztery strony świata"

Koncert [fot. materiały organizatora]
Koncert [fot. materiały organizatora]
“Opole śpiewa na cztery strony świata” – to tytuł koncertu, który odbędzie się w sobotę (26.05) w auli Państwowej Szkoły Podstawowej im. Karola Musioła w Opolu przy ul. Hubala 2. Impreza ma na celu promowanie pieśni i piosenek z różnych krajów i w różnych językach. Wstęp wolny.
Koncert jest skierowany do uczniów opolskich szkół, pracujących na co dzień w szkolnych zespołach wokalnych i chórach. W auli PSP nr 5 w Opolu wystąpi 12 zespołów – ok. 120 wykonawców. W repertuarze znajdą się piosenki z różnych zakątków naszego globu, wykonywane zarówno w języku polskim jak i obcym. Program krótko nawiąże także do obchodzonego w tym dniu Dnia Matki. Na zakończenie młodzi śpiewacy stworzą jeden wielki chór i wykonają wspólnie kilka utworów m.in. tradycyjne pieśni afrykańskie. Gościem specjalnym koncertu będzie opolski chór seniorów "Bagatela" z Domu Dziennego Pobytu "Magda-Maria".

- Chcemy, aby dzieci otworzyły się na inne kraje, języki i kultury – podkreśla Aleksandra Ślepecka, prezes Stowarzyszenia "Opolszczyzna Śpiewa" i organizator koncertu.

Wykonawcy:

1. Klasa II c - PSP nr 5 w Opolu - przygotowanie: Anna Dul
2. Dylemat - PSP nr 1 w Opolu - dyrygent : Urszula Bartczak
3. Musiołowe Słowiki - PSP nr 5 w ZSI w Opolu - dyrygent: Anna Dul
4. Kolorowe nutki - PSP nr 14 w Opolu - dyrygent: Renata Bulkiewicz
5. Canticum vivum - PG nr 9 i LO III w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
6. Work in Progress - ZSEk w Opolu - dyrygent: Damian Kaźmierczak
7. Zespół wokalny SP TAK w Opolu - dyrygent: Paulina Wojciechowsk
8. Zespół wokalny PKSP SPSK w Opolu - dyrygent: s. Renata Lerch
9. Chór PSP nr 26 w Opolu - dyrygent: Joanna Markiewicz-Pustuła
10. 21 – PSP nr 21 w Opolu - dyrygent: Aleksandra Ślepecka
11. Akolda - PSP nr 15 w Opolu - dyrygent: Barbara Owsiak
12. Chór PSP nr 28 - dyrygent: Katarzyna Warzecha

Organizatorem koncertu jest Stowarzyszenie "Opolszczyzna Śpiewa", a Radio Opole objęło wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat

Zobacz także

2018-08-07, godz. 14:33, Patronaty - polecamy Krzysztof Krawczyk z jubileuszowym koncertem w Opolu „Jak minął dzień”, „Parostatek” czy „Mój przyjacielu” - to przeboje, których z pewnością podczas tego koncertu nie zabraknie. Krzysztof Krawczyk świętuje w tym roku 55-lecie pracy artystycznej i z tej okazji 26 sierpnia z jubileuszowym ko ... » więcej 2018-08-07, godz. 13:11, Patronaty - polecamy Sztuka wyjdzie na ulice. Artystyczna fiesta na ulicach Opola już w weekend - posłuchaj, co się będzie działo Koncert Grzegorza Kuryło, interaktywny pokaz cyrkowo-komediowy, spektakl teatru improwizacji „Opolskie Legendy Miejskie”, „Parada Steampunku” czy „Dźwiękowiązałka” Sambora Dudzińskiego - to część z artystycznych wydarzeń szykowanych w naj ... » więcej 2018-08-02, godz. 13:47, Patronaty - polecamy Ania Dąbrowska wystąpi w Opolu 18 sierpnia – poznaj szczegóły! Good Taste Production zaprasza na koncert Ani Dąbrowskiej „The Best Of”. Podczas wieczoru w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu zabrzmią największe przeboje artystki. » więcej 2018-07-31, godz. 15:17, Patronaty - polecamy Zobacz, co w sierpniu dzieje się w WBP! Dzień Grania w RPG i trzy wystawy - to wydarzenia, na jakie w sierpniu zaprasza Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu. Szczegóły programu zamieszczamy poniżej. » więcej 2018-07-30, godz. 13:33, Patronaty - polecamy Czas na 29. Międzynarodowy Kurs Muzyczny oraz XII Festiwal „Śląskie Lato Muzyczne” – poznaj harmonogram koncertów! Towarzystwo Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Jerzego Hellera zaprasza na tegoroczny Kurs Muzyczny dla młodzieży z Polski oraz zagranicy połączony z cyklem koncertów. Od początku funkcjonowania inicjatywy w kursach wzięły udział setk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »