Radio Opole » Reklama » Studio M

Studio M

2017-12-15, 22:26 Autor: Mariusz Majeran

Dobra dawka bluesa i rocka zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Koncert zespołu "Limit Blues" w Studiu M Radia Opole
Formacja Limit Blues wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M Radia Opole. Jednocześnie koncert był transmitowany na naszej antenie i w internecie. Grupa wywodzi się z Kielc i powstała w 1983 roku, ale po pół roku zawiesiła działalność.
- Trochę to trwało - dodaje Paweł Wawrzeńczyk - wokalista i założyciel grupy. - Moment trwał bagatelka 29 lat. Zaczęliśmy w 1983 roku, graliśmy około pół roku i nie wiedzieć czemu wtedy nie zrobiliśmy zawrotnej kariery. Nie wiemy do dziś dlaczego? W momencie, kiedy nam się dzieci odchowały, rodziny były ustabilizowane, powróciliśmy do zabawy muzycznej. Kolejne pół roku tej zabawy i niestety, ale żarty się skończyły. Trzeba było grać profesjonalnie. Nie ma ludzi, którzy nie słyszeli bluesa. Blues to korzenie. To jest muzyka z której każdy inny podgatunek się wywodzi. My tak naprawdę nie gramy stricte bluesa. Gramy blues-rocka, elementy funky, wszystko wywodzi się z bluesa korzennego z Delty.

W ubiegłym roku ukazała się nowa płyta grupy "Limit i przyjaciele" w wersji CD i jako kolekcjonerska płyta winylowa.
Paweł Wawrzeńczyk

Zobacz także

2018-02-22, godz. 15:53, Patronaty - polecamy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych - sprawdź obchody. Radio Opole zaprasza na koncert Odsłonięcie tablicy upamiętniającej ofiary, wręczenie odznaczeń państwowych, msza święta oraz uroczystości z asystą kompanii honorowej Wojska Polskiego i udziałem orkiestry reprezentacyjnej - to tylko niektóre wydarzenia zaplanowane na cz ... » więcej 2018-02-19, godz. 14:47, Patronaty - polecamy U Studni z koncertem w Studiu M już 28 lutego Refleksja, afirmacja życia, optymizm, a do tego niebanalna oprawa muzyczna - to wszystko 28 lutego będzie można usłyszeć w Studiu M Radia Opole podczas koncertu zespołu U Studni. Fanom poezji śpiewanej znani są doskonale. Zespół tworzą by ... » więcej 2018-02-17, godz. 07:20, Kultura i rozrywka Kolejny interesujący koncert w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Eksperymentalne brzmienia usłyszeli słuchacze w legendarnym Studiu M Radia Opole podczas koncertu wrocławskiej grupy Kagyuma. Zespół został ciepło przyjęty przez publiczność i kilka razy bisował. » więcej 2018-02-11, godz. 20:30, Wiadomości z regionu Dzieci wyruszyły w radiową podróż po oceanie dźwięków [FILM, ZDJĘCIA] Już po raz czwarty dzieci wyruszyły w radiową podróż po oceanie dźwięków. Dzisiaj odbyło się pierwsze spotkanie a Studio M Radia Opole zamieniło się w wagon pociągu. W programie zajęć dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat są spotkania z wyjąt ... » więcej 2018-02-05, godz. 17:26, Patronaty - polecamy Brzmienia nie do podrobienia i cztery wokale – koncert Kagyuma w Studiu M już w piątek. Transmisja od 20:05 Eksperymentują z różnorodnymi brzmieniami. W ich kompozycjach słychać inspiracje muzyką islandzką, jazzową, filmową, alternatywną, a także world music. Zespół Kagyuma w piątek 16 lutego wystąpi w Studiu M Radia Opole. Początek o godz. 20: ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »