Radio Opole » Reklama » Studio M
2017-12-15, 22:26 Autor: Mariusz Majeran

Dobra dawka bluesa i rocka zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Koncert zespołu "Limit Blues" w Studiu M Radia Opole
Formacja Limit Blues wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M Radia Opole. Jednocześnie koncert był transmitowany na naszej antenie i w internecie. Grupa wywodzi się z Kielc i powstała w 1983 roku, ale po pół roku zawiesiła działalność.
- Trochę to trwało - dodaje Paweł Wawrzeńczyk - wokalista i założyciel grupy. - Moment trwał bagatelka 29 lat. Zaczęliśmy w 1983 roku, graliśmy około pół roku i nie wiedzieć czemu wtedy nie zrobiliśmy zawrotnej kariery. Nie wiemy do dziś dlaczego? W momencie, kiedy nam się dzieci odchowały, rodziny były ustabilizowane, powróciliśmy do zabawy muzycznej. Kolejne pół roku tej zabawy i niestety, ale żarty się skończyły. Trzeba było grać profesjonalnie. Nie ma ludzi, którzy nie słyszeli bluesa. Blues to korzenie. To jest muzyka z której każdy inny podgatunek się wywodzi. My tak naprawdę nie gramy stricte bluesa. Gramy blues-rocka, elementy funky, wszystko wywodzi się z bluesa korzennego z Delty.

W ubiegłym roku ukazała się nowa płyta grupy "Limit i przyjaciele" w wersji CD i jako kolekcjonerska płyta winylowa.
Paweł Wawrzeńczyk

Zobacz także

2018-06-13, godz. 23:32, Kultura i rozrywka Eksplozja dźwięków w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Energetyczna muzyka w klimatach nowoorleańskich brass bandów zawładnęła w środowy wieczór (13.06) muzycznym studiem Radia Opole. Wszystko za sprawą zespołu Dizzy Boyz Brass Band oraz gościa specjalnego, włoskiego wirtuoza trąbki, koncertu ... » więcej 2018-06-13, godz. 10:00, Patronaty - polecamy Dizzy Boyz Brass Band z koncertem w Studiu M » więcej 2018-05-30, godz. 07:30, Kultura i rozrywka Studio muzyczne Radia Opole nosi imię SBB [FILM, ZDJĘCIA] Studiu M Radia Opole nadano imię grupy SBB. Uroczystości towarzyszył pokaz teledysku z koncertu, który 13. marca odbył się w Filharmonii Opolskiej. Był także tort, którym artyści wraz z pracownikami radia uczcili to wydarzenie. Lider grup ... » więcej 2018-05-27, godz. 21:22, Kultura i rozrywka Zwiedzali kraje i poznawali ich kulturę. Za nami kolejna edycja "Radiowej podróży po oceanie dźwięków" Podróżowali zaczarowanym pociągiem i poznali kulturę różnych krajów. Zakończyła się 4. edycja projektu 'Radiowa podróż po oceanie dźwięków'. Uczestnicy odebrali dyplomy i nagrania, w których brali udział. » więcej 2018-05-25, godz. 23:00, Wiadomości z regionu Teresa Drozda kolejnym gościem spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" [FILM, ZDJĘCIA] Teresa Drozda, dziennikarka radiowa, znana m.in. z audycji „Gitarą i piórem” nadawanej od ponad 20 lat na antenie radiowej Trójki była gościem kolejnego spotkania z cyklu 'MOST - kultura czeska w Studiu M' Radia Opole. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »