Radio Opole » Reklama » Studio M
2017-12-15, 22:26 Autor: Mariusz Majeran

Dobra dawka bluesa i rocka zabrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Koncert zespołu "Limit Blues" w Studiu M Radia Opole
Formacja Limit Blues wystąpiła przed publicznością w legendarnym Studiu M Radia Opole. Jednocześnie koncert był transmitowany na naszej antenie i w internecie. Grupa wywodzi się z Kielc i powstała w 1983 roku, ale po pół roku zawiesiła działalność.
- Trochę to trwało - dodaje Paweł Wawrzeńczyk - wokalista i założyciel grupy. - Moment trwał bagatelka 29 lat. Zaczęliśmy w 1983 roku, graliśmy około pół roku i nie wiedzieć czemu wtedy nie zrobiliśmy zawrotnej kariery. Nie wiemy do dziś dlaczego? W momencie, kiedy nam się dzieci odchowały, rodziny były ustabilizowane, powróciliśmy do zabawy muzycznej. Kolejne pół roku tej zabawy i niestety, ale żarty się skończyły. Trzeba było grać profesjonalnie. Nie ma ludzi, którzy nie słyszeli bluesa. Blues to korzenie. To jest muzyka z której każdy inny podgatunek się wywodzi. My tak naprawdę nie gramy stricte bluesa. Gramy blues-rocka, elementy funky, wszystko wywodzi się z bluesa korzennego z Delty.

W ubiegłym roku ukazała się nowa płyta grupy "Limit i przyjaciele" w wersji CD i jako kolekcjonerska płyta winylowa.
Paweł Wawrzeńczyk

Zobacz także

2018-05-25, godz. 23:00, Wiadomości z regionu Teresa Drozda kolejnym gościem spotkania z cyklu "MOST - kultura czeska w Studiu M" [FILM, ZDJĘCIA] Teresa Drozda, dziennikarka radiowa, znana m.in. z audycji „Gitarą i piórem” nadawanej od ponad 20 lat na antenie radiowej Trójki była gościem kolejnego spotkania z cyklu 'MOST - kultura czeska w Studiu M' Radia Opole. » więcej 2018-05-20, godz. 19:23, Kultura i rozrywka Zaśpiewali opolską gwarą. Grzegorz Płonka z zespołem wystąpił w Studiu M Radia Opole [FILM, FOTO] Zaśpiewali dla opolskiej ziemi. W Studiu M Radia Opole zabrzmiały dzisiaj (20.05) utwory regionalne i powstańcze wykonane przez Grzegorza Płonkę i jego zespół. » więcej 2018-05-18, godz. 23:00, Kultura i rozrywka Mocne granie w legendarnym Studiu M [FILM, ZDJĘCIA] Grający industrial metal zespół Oberschlesien porwał publiczność w legendarnym studiu M Radia Opole. Mocne uderzenie było słychać nie tylko w studiu, ale także na naszej antenie. » więcej 2018-05-16, godz. 13:39, Patronaty - polecamy Pieśni opolskiej ziemi zabrzmią w Studiu M - wystąpi Grzegorz Płonka Trio. Transmisja w niedzielę po 16:00 Koncert „Pieśni opolskiej ziemi” w wykonaniu tria śląskiego barda Grzegorza Płonki szykuje się w niedzielę (20.05) w Studiu M Radia Opole. Wydarzenie będziemy transmitować w audycji „Scena i sława” od godz. 16:05. Kto chciałby koncertu po ... » więcej 2018-05-11, godz. 23:35, Kultura i rozrywka Bałkańska muzyka cygańska wybrzmiała w Studiu M Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] The Freeborn Brothers wystąpił w legendarnym Studiu M Radia Opole. Muzycy koncertowali w kilkunastu krajach na świecie. Ich skoczna muzyka dotarła nawet do Brazylii. Kapela z Rzeszowa na swoim koncie ma cztery płyty. W swoim repertuarze g ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »