Radio Opole » Gospodarka
2019-03-22, 08:53 Autor: Agnieszka Stefaniak

17 tysięcy złotych co miesiąc - to najwyższa emerytura w naszym regionie wypłacana przez ZUS. Najniższa to 40 groszy

ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
ZUS Opole [fot. Witold Wośtak]
Ponad 17 tysięcy złotych emerytury otrzymuje każdego miesiąca jeden z mieszkańców Opola z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ta suma plasuje go na podium zestawienia polskich emerytów-rekordzistów, ale nie na miejscu 1. Bo, jak się okazuje, są seniorzy z Bydgoszczy i Lublina, którzy dostają co miesiąc po 22,2 tys. złotych z ZUS.
- Opolanin ma imponujący staż pracy - zauważa Sebastian Szczurek, rzecznik ZUS w Opolu.

- Opolski rekordzista ma zarazem równie imponujący okres opłacanych składek na ubezpieczenia społeczne. W jego przypadku składki wpływały do zakładu regularnie przez prawie 58 lat. Decyzję o przejściu na emeryturę podjął dopiero po ukończeniu 78 lat. Regularne opłacanie składek, długi staż pracy oraz odłożenie decyzji o emeryturze w czasie, to kluczowe składniki na tak pokaźne świadczenie - dodaje Szczurek.

Z drugiej strony minimalna emerytura wypłacana przez opolski ZUS to 40 groszy i dostaje ją kobieta, która opłacała składki przez 21 dni przy okazji pobierania stypendium szkoleniowego.

- Druga najniższa wypłata w regionie to 1,85 zł za 42 dni pracy na umowie zlecenie - mówi Sebastian Szczurek, rzecznik prasowy ZUS w województwie opolskim.

Dodajmy, że wśród pięciu najlepiej opłacanych emerytów w kraju jest trzech mężczyzn i dwie panie. Najbogatszy w Polsce emeryt prawie 62 lata.
Sebastian Szczurek

Gospodarka

2019-04-22, godz. 18:00 Wołczyn stawia na ochronę środowiska i porządek w mieście Do gruntownej termomodernizacji dwóch budynków przymierza się w tym roku gmina Wołczyn. Chodzi o Wołczyński Ośrodek Kultury i tamtejszy Ośrodek Pomocy Społecz ... » więcej 2019-04-22, godz. 10:00 PWSZ w Nysie ambasadą urzędu marszałkowskiego? Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie ma wspierać urząd marszałkowski w przyciąganiu inwestorów. Według podpisanego porozumienia między Opolskim Centrum Ro ... » więcej 2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »