Radio Opole » Gospodarka
2018-09-14, 08:00 Autor: Katarzyna Doros

W Opolu będą promować komunikację zbiorową. 16 września rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Autobus MZK w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Autobus MZK w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Edukacyjne warsztaty, nocny przejazd rolkarzy, rodzinny festyn czy bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w ramach akcji darmowy piątek czekają na opolan podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
- Są to działania mające na celu przedstawienie alternatywnych możliwości komunikacji w mieście. Promocję ruchu rowerowego, promocję komunikacji zbiorowej. Stąd te działania, które będą się odbywały od 16 września - mówi Sebastian Smoliński, kierownik referatu wydziału ochrony środowiska i rolnictwa urzędu miasta.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Przesiądź się i jedź". Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Opolu - 15 września - zainauguruje nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta. W niedzielę (16.09) na pl. Wolności w Opolu odbędzie się rodzinny festyn z miasteczkiem ruchu drogowego i koncertami.

- Duże wydarzenie edukacyjno-praktyczne zaplanowaliśmy na 19.09 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - mówi Smoliński. - Szkoły podstawowe będą uczestniczyć w wykładach zarówno policji, straży miejskiej, jak i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Będą tam różne prezentacje i pojazdów samochodowych, rowerowych, riksz rowerowych, symulatory zderzeń, alkogogle, czyli to wszystko, co ma wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach, zarówno jako osoby piesze, rowerzyści lub pasażerowie autobusów - dodaje.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu potrwa do 22.09.
Sebastian Smoliński cz.1
Sebastian Smoliński cz.2

Gospodarka

2018-09-18, godz. 11:15 Praca poza krajem i wypłacanie emerytury - ZUS organizuje Dni Poradnictwa dla pracujących za granicą Kto wypłaci emeryturę, jak złożyć wniosek o rentę, jakie świadczenia za pracę za granicą można pobrać - w ramach Polsko-Niemieckich Dni Poradnictwa Emerytalno ... » więcej 2018-09-18, godz. 08:00 Gorzów Śląski ma internet światłowodowy. Mieszkańcy deklarują chęć dołączenia do sieci Bardzo szybki internet światłowodowy zawitał do Gorzowa Śląskiego. Na razie sieć przyłączona od pobliskiej Praszki dotarła do jednej z firm, urzędu miejskiego ... » więcej 2018-09-17, godz. 20:10 Zmian w Kodeksie Pracy chce poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński Obowiązek podawania wysokości wynagrodzenia w ogłoszeniach o pracę chce wprowadzić opolski poseł Witold Zembaczyński. Projekt zmian w Kodeksie Pracy jego auto ... » więcej 2018-09-17, godz. 18:00 Mieszkańcy Brzegu zyskają superszybki internet Brzeski samorząd podpisał list intencyjny z telekomunikacyjnym gigantem, który w ciągu najbliższych dwóch lat ma wybudować na terenie miasta sieć światłowodow ... » więcej 2018-09-17, godz. 14:50 Inwestycje drogowe w powiecie brzeskim. Czy wykonawcy zdążą na czas? Zarząd Dróg Powiatowych w Brzegu realizuje trzy duże zadania. Do końca roku zostało niewiele czasu, a na części inwestycji wykonawcy dopiero weszli na plac bu ... » więcej 2018-09-16, godz. 10:00 "Działki dla młodych" w Nysie. Chętni mogą składać dokumenty Nysa ogłosiła przetarg w ramach drugiej edycji programu 'Działki dla młodych'. Do dyspozycji jest teren przy ul. Lazurowej, ul. Zawiszy Czarnego lub w Domaszk ... » więcej 2018-09-15, godz. 10:15 Wystawcy z całego kraju zawitali do Prudnika. Ruszyły targi Inter-Region "Dom i ogród" W prudnickiej hali OSiR-u rozpoczęły się Targi Przedsiębiorczości i Rzemiosła Inter-Region 'Dom i ogród'. Prezentują się na nich firmy z branż związanych z za ... » więcej 2018-09-14, godz. 19:00 Czysto i wygodnie. Głubczyce mają nowe centrum przesiadkowe i dworzec autobusowy. W Głubczycach otwarto centrum przesiadkowe i przebudowany dworzec. Dla podróżnych przygotowano nową poczekalnię, zadaszone miejsca przy stanowiskach autobusow ... » więcej 2018-09-13, godz. 18:36 Nyscy przedsiębiorcy poznali założenia "Konstytucji biznesu" Ułatwienia dla firm wprowadzone przez Konstytucję dla Biznesu były tematem kolejnego spotkania pod hasłem 'Prawo do przedsiębiorczości' adresowanego do przeds ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »