Radio Opole » Gospodarka
2018-09-14, 08:00 Autor: Katarzyna Doros

W Opolu będą promować komunikację zbiorową. 16 września rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Autobus MZK w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Autobus MZK w Opolu [fot. Joanna Matlak]
Edukacyjne warsztaty, nocny przejazd rolkarzy, rodzinny festyn czy bezpłatne przejazdy komunikacją zbiorową w ramach akcji darmowy piątek czekają na opolan podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
- Są to działania mające na celu przedstawienie alternatywnych możliwości komunikacji w mieście. Promocję ruchu rowerowego, promocję komunikacji zbiorowej. Stąd te działania, które będą się odbywały od 16 września - mówi Sebastian Smoliński, kierownik referatu wydziału ochrony środowiska i rolnictwa urzędu miasta.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem "Przesiądź się i jedź". Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Opolu - 15 września - zainauguruje nocny przejazd rolkarzy ulicami miasta. W niedzielę (16.09) na pl. Wolności w Opolu odbędzie się rodzinny festyn z miasteczkiem ruchu drogowego i koncertami.

- Duże wydarzenie edukacyjno-praktyczne zaplanowaliśmy na 19.09 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - mówi Smoliński. - Szkoły podstawowe będą uczestniczyć w wykładach zarówno policji, straży miejskiej, jak i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu. Będą tam różne prezentacje i pojazdów samochodowych, rowerowych, riksz rowerowych, symulatory zderzeń, alkogogle, czyli to wszystko, co ma wpływ na bezpieczeństwo dzieci poruszających się po drogach, zarówno jako osoby piesze, rowerzyści lub pasażerowie autobusów - dodaje.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu potrwa do 22.09.
Sebastian Smoliński cz.1
Sebastian Smoliński cz.2

Gospodarka

2018-11-16, godz. 09:29 Niebieskie pojemniki na makulaturę pojawią się za kilka miesięcy w Opolu Szykują się zmiany w segregacji odpadów w Opolu. W kwietniu przyszłego roku obok żółtych, brązowych, czy czarnych pojemników na śmieci, staną także niebieskie ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Mieszkańcy Głuchołaz korzystają z dotacji na usuwanie azbestu. "Niektórzy liczą, że gmina sfinansuje też nowy dach" Właściciele prawie 140 obiektów znajdujących się na terenie gminy Głuchołazy skorzystali jak dotąd z gminnego programu dofinansowania utylizacji azbestu. » więcej 2018-11-15, godz. 10:30 Kędzierzyn-Koźle gości przedsiębiorców i inwestorów na specjalnej konferencji Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, to cykl spotkań, szkoleń i prelekcji skierowanych do przedsiębiorców i inwestorów. Zorganizowane przez Kędzierzyńsko-Kozi ... » więcej 2018-11-15, godz. 07:00 Włodarze Krapkowic chcą skorzystać z programu Mieszkanie Plus. Na początek jeden lub dwa budynki Gmina Krapkowice szykuje się do udziału w rządowym programie Mieszkanie Plus. We wrześniu tego roku zmieniły się zasady i teraz można korzystać z programu jed ... » więcej 2018-11-14, godz. 17:36 KRUS podsumował konkurs "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne". Opolszczyzna na czele Opolszczyzna ma najniższy wskaźnik wypadków w rolnictwie w kraju. Tak wynika z analiz prowadzonych przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. KRUS podsu ... » więcej 2018-11-14, godz. 14:02 Opole znów z rekordowym budżetem. Miasto pół miliarda złotych przeznaczy na inwestycje 1,333 miliarda złotych - to budżet Opola na 2019 rok. Oznacza to kolejny finansowy rekord miasta. Budżet 2019 względem tegorocznego będzie większy o blisko 20 ... » więcej 2018-11-14, godz. 11:00 Trwa Światowy Tydzień Przedsiębiorczości W Opolu to wydarzenie odbywa się pod hasłem 'Mówimy o tradycji, myślimy o przyszłości'. » więcej 2018-11-14, godz. 06:00 Kamiennik sięgnie kredyt, choć nie wiadomo jeszcze czy skorzysta z całej wnioskowanej kwoty Ponad 104 tysiące złotych może kosztować gminę Kamiennik obsługa tegorocznego deficytu, na którego pokrycie władze gminy zdecydowały się zaciągnąć kredyt. » więcej 2018-11-13, godz. 16:29 W Nysie ruszył Tydzień Branży Produkcyjnej. "Zauważamy, że firmy naprawdę zaczynają podnosić zarobki" Firmy z Opolszczyzny i Dolnego Śląska zachęcają mieszkańców powiatu nyskiego do pracy w swoich zakładach. W nyskim pośredniaku ruszył Tydzień Branży Produkcyj ... » więcej 2018-11-13, godz. 10:00 W Branicach brakuje mieszkań. Władze gminy chcą to zmienić Branice chcą postawić na rozwój mieszkalnictwa. Władze gminy liczą, że na przygotowywanych działkach powstaną nie tylko bloki ale i domy jednorodzinne. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »