Radio Opole » Gospodarka
2018-05-16, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Droga łącznikowa rozwiąże problem zjazdu do firm w Gorzowie Śląskim po wybudowaniu obwodnicy

Część projektu obwodnicy Gorzowa Śląskiego i Praszki [fot. Witold Wośtak]
Część projektu obwodnicy Gorzowa Śląskiego i Praszki [fot. Witold Wośtak]
Artur Tomala [fot. Witold Wośtak]
Artur Tomala [fot. Witold Wośtak]
Jest porozumienie dotyczące zjazdu z planowanej obwodnicy Gorzowa Śląskiego i Praszki. Przy ulicy Byczyńskiej w Gorzowie Śląskim ma powstać duże rondo, a problemem okazał się zjazd do dwóch firm.
Są one zlokalizowane zbyt blisko projektowanego skrzyżowania i wyznaczenie lewoskrętu tuż za rondem mogłoby skutkować blokadą ruchu okrężnego. Gmina porozumiała się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz zainteresowanymi firmami.

- Samorząd musi włączyć się częściowo w zmieniony projekt i jego finansowanie - mówi burmistrz Artur Tomala. - Wzdłuż drogi krajowej - na dawnym torowisku - zrobilibyśmy drogę łącznikową z dojazdem do ulicy Młyńskiej, która z kolei krzyżuje się z ulicą Byczyńską. Tam byłby zjazd do naszych terenów inwestycyjnych. Jest wstępna zgoda przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oczywiście musimy być z nimi w stałym kontakcie, ale przygotowano stosowne porozumienie.

Jedno z wcześniej proponowanych rozwiązań mówiło o drodze łącznikowej, która biegłaby przez działkę jednej z firm. Właściciele nie zgodzili się, bo planują rozbudowę zakładu właśnie w tę stronę.

Burmistrz Tomala dodaje, że w tym roku trzeba uzgodnić wszystkie zjazdy i połączenia z działkami.
Artur Tomala

Gospodarka

2018-05-21, godz. 13:35 Wołczyn dostał dotację na utworzenie ogrodu z tężnią solankową Blisko 900 tysięcy złotych unijnego dofinansowania dostała gmina Wołczyn na utworzenie ogrodu z tężnią solankową zasilaną wodą z miejscowych źródeł termalnych ... » więcej 2018-05-20, godz. 15:00 Część zabytkowych murów w Namysłowie wypiękniała Zakończyła się modernizacja fortyfikacji obronnych od strony ulicy Staszica. Prace konserwatorskie trwają jeszcze od Piastowskiej. W połowie ubiegłego roku wł ... » więcej 2018-05-19, godz. 10:28 Brak uregulowań krzyżuje plany dzielnicy. Świerkle czekają na remont głównej drogi - Jesteśmy w Dużym Opolu, ale infrastruktura wciąż nie należy do miasta i to skutecznie krzyżuje nam wszystkie plany - mówi Jan Chmiel, członek rady dzielnicy ... » więcej 2018-05-18, godz. 16:10 Skupią się na wymianie pokrycia dachowego. Kluczborskie drewniane kościółki z pieniędzmi na remont Pięć drewnianych kościołów, które znajdują się w Rożnowie, Kostowie, Wędryni, Wierzbicy Dolnej i Krzywiźnie, miejscowościach na terenie powiatu kluczborskiego ... » więcej 2018-05-18, godz. 13:30 Pakosławice i Olszanka dostały z PROW-u pieniądze na kulturę i sport Promocja lokalnej kultury i kuchni oraz rozwój i popularyzacja sportu. Dwie opolskie gminy, Pakosławice i Olszanka, otrzymają wsparcie z Programu Rozwoju Obsz ... » więcej 2018-05-18, godz. 11:45 Nysa: do końca maja można składać wnioski o wymianę źródeł ciepła Jeszcze do końca maja można składać wnioski o dofinansowanie na wymianę pieców, a także podłączenie do sieci miejskiej, czy gazowej, a także instalację paneli ... » więcej 2018-05-17, godz. 18:30 Omawiali zasady i możliwości korzystania z funduszy europejskich. Spotkanie w urzędzie wojewódzkim 'Bliżej Funduszy Europejskich' to tytuł spotkania zorganizowanego dziś (17.05) w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. Uczestniczyli w nim między innymi samorządowcy ... » więcej 2018-05-17, godz. 15:37 Startuje budowa hali przy Parku Naukowo Technologicznym w Opolu Kamień węgielny wkopany - inwestycja może ruszać. Przy Parku Naukowo Technologicznym w Opolu powstanie hala o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych, która b ... » więcej 2018-05-16, godz. 17:00 Trwa remont śluz na Kanale Gliwickim. Prace prowadzone są przy utrzymaniu żeglowności Kończą się prace przygotowawcze i już niedługo rozpocznie się właściwa część remontu pierwszej komory śluzy Nowa Wieś. Śluza znajduje się na Kanale Gliwickim ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »