Radio Opole » Gospodarka
2018-05-16, 19:00 Autor: Witold Wośtak

Droga łącznikowa rozwiąże problem zjazdu do firm w Gorzowie Śląskim po wybudowaniu obwodnicy

Część projektu obwodnicy Gorzowa Śląskiego i Praszki [fot. Witold Wośtak]
Część projektu obwodnicy Gorzowa Śląskiego i Praszki [fot. Witold Wośtak]
Artur Tomala [fot. Witold Wośtak]
Artur Tomala [fot. Witold Wośtak]
Jest porozumienie dotyczące zjazdu z planowanej obwodnicy Gorzowa Śląskiego i Praszki. Przy ulicy Byczyńskiej w Gorzowie Śląskim ma powstać duże rondo, a problemem okazał się zjazd do dwóch firm.
Są one zlokalizowane zbyt blisko projektowanego skrzyżowania i wyznaczenie lewoskrętu tuż za rondem mogłoby skutkować blokadą ruchu okrężnego. Gmina porozumiała się z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz zainteresowanymi firmami.

- Samorząd musi włączyć się częściowo w zmieniony projekt i jego finansowanie - mówi burmistrz Artur Tomala. - Wzdłuż drogi krajowej - na dawnym torowisku - zrobilibyśmy drogę łącznikową z dojazdem do ulicy Młyńskiej, która z kolei krzyżuje się z ulicą Byczyńską. Tam byłby zjazd do naszych terenów inwestycyjnych. Jest wstępna zgoda przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Oczywiście musimy być z nimi w stałym kontakcie, ale przygotowano stosowne porozumienie.

Jedno z wcześniej proponowanych rozwiązań mówiło o drodze łącznikowej, która biegłaby przez działkę jednej z firm. Właściciele nie zgodzili się, bo planują rozbudowę zakładu właśnie w tę stronę.

Burmistrz Tomala dodaje, że w tym roku trzeba uzgodnić wszystkie zjazdy i połączenia z działkami.
Artur Tomala

Gospodarka

2018-07-18, godz. 07:00 Mieszkańcy Główczyc nie chcą fermy na milion kur Mieszkańcy Główczyc koło Dobrodzienia nie chcą fermy drobiu. Ich zdaniem smród z 15 kurników, które mają powstać pół kilometra od zabudowań będzie nie do znie ... » więcej 2018-07-17, godz. 16:00 Namysłów dotuje remonty kamienic. W ciągu kilku lat stare miasto wypięknieje Zabytkowe kamienice w Namysłowie zmienią się nie do poznania. Samorząd postanowił dotować remonty obiektów wpisanych do rejestru. Jeszcze w tym roku kilka wsp ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:45 Nowy amfiteatr rośnie w oczach. Brzeg inwestuje w legendarny obiekt Brzeski amfiteatr w latach 70 i 80 był miejscem, który przyciągał tysiące mieszkańców. Koncerty, występy artystyczne, a także telewizyjny turniej miast - to i ... » więcej 2018-07-17, godz. 11:15 Darmowe kursy prawa jazdy, ale nie dla każdego Darmowe kursy prawa jazdy i szkolenia na spawacza, operatora koparki, wózka widłowego czy dźwigu. To oferta Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, które dla o ... » więcej 2018-07-16, godz. 19:00 Oferty za drogie, ratusz pieniędzy nie dołoży. Opolski plac św. Sebastiana jeszcze poczeka na modernizację Trwa przebudowa placu Kopernika i Jana Pawła II w Opolu, natomiast na placu św. Sebastiana cisza. Zbyt wysokie oczekiwania finansowe potencjalnych wykonawców ... » więcej 2018-07-16, godz. 18:00 Muszą przeszkolić większą liczbę pracowników albo zwrócą dotację Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki sięgając po pieniądze z Brukseli założyło, że na zdobywanie nowych kwalifikacji wśród pracowników firm z Opolszczyzny wyda ... » więcej 2018-07-16, godz. 10:00 Gmina Tarnów Opolski chce ściągać do siebie inwestorów Park Technologiczno-inwestycyjny pomiędzy miejscowościami Przywory a Kąty Opolskie jest już uzbrojony. Na razie działa tam jedna firma, ale zainteresowanie in ... » więcej 2018-07-15, godz. 19:00 Nysa: tereny po FSO będą ściągać przedsiębiorców Tereny po byłej FSO dla przedsiębiorców. Gmina rozpoczyna prace, które mają zwiększyć atrakcyjność gruntów. Na początku roku przeprowadzono prace przygotowawc ... » więcej 2018-07-15, godz. 16:30 Z nowego PSZOK-u w Gorzowie Śląskim skorzystają też mieszkańcy gminy Radłów Do lutego przyszłego roku potrwa budowa Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gorzowie Śląskim. Będą z niego korzystać również mieszkańcy gminy Rad ... » więcej 2018-07-15, godz. 14:00 Trwa przygotowanie działek pod zabudowę wielorodzinną w Kietrzu. Czy znajdą się zainteresowani deweloperzy? Kietrz przygotowuje działki pod budowę wielorodzinną. Chodzi o pięć terenów położonych w różnych częściach miasta. Część z nich znajduje się w bezpośrednim są ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »