Radio Opole » Gospodarka
2017-10-20, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Budownictwo we wszystkich odsłonach znów zagościło w DomExpo

VII Śląskie Targi Budowlane w Opolu [fot. Witold Wośtak]
VII Śląskie Targi Budowlane w Opolu [fot. Witold Wośtak]
VII Śląskie Targi Budowlane w Opolu [fot. Witold Wośtak]
VII Śląskie Targi Budowlane w Opolu [fot. Witold Wośtak]
VII Śląskie Targi Budowlane w Opolu [fot. Witold Wośtak]
VII Śląskie Targi Budowlane w Opolu [fot. Witold Wośtak]
Rozpoczęły się VII Śląskie Targi Budowlane w Opolu. Do DomExpo w Opolu przyjechało około 80 wystawców, żeby zaprezentować najnowsze technologie.
Do niedzieli (22.10) można zapoznać się z trendami wyposażenia wnętrz, budownictwem energooszczędnym oraz innowacyjnymi systemami dla domu. Przygotowano również strefę dla dzieci, aby dorośli mogli spokojnie zapoznać się z ofertą wystawców.

Jak mówi Katarzyna Płoszaj, koordynator targów, nowością jest również strefa nieruchomości.

- Tam zapraszamy wszystkich zainteresowanych kupnem lub sprzedażą nieruchomości. Można będzie też uzyskać porady odnośnie stanu prawnego swoich nieruchomości. W planie jest seminarium prowadzone przez Opolskie Stowarzyszenie Rynku Nieruchomości. Temat będzie bardzo ciekawy: bezpieczne inwestowanie w nieruchomości.

Największą grupę wystawców stanowią firmy oferujące ekologiczne rozwiązania.

Marlena Mikołajczyk, reprezentująca producenta ściennych paneli grzewczych, przekonuje o zaletach wbudowania w ścianę kolektorów z wodą i aluminiowych rurek z gazem.

- Ta płyta nigdy nie będzie gorąca, więc nie nagrzeje przedmiotów stojących obok i nie oparzymy się, dotykając jej. Poza tym jest na tyle łatwa w montażu, że małżeństwo powinno poradzić sobie bez problemu. Można zastanowić się, co w przypadku przewiercenia. Wiem, że nie da się tego zrobić, bo sama próbowałam. Byłoby to możliwe jedynie w przypadku robienia w danym miejscu gniazdka przy użyciu otwornicy.

Dodajmy, że Radio Opole jest patronem medialnym tego przedsięwzięcia.
Katarzyna Płoszaj
Marlena Mikołajczyk

Gospodarka

2022-09-30, godz. 12:00 Jak oszczędzać energię, żeby nie przekroczyć limitu 2 tysięcy kWh rocznie? Sejm przegłosował ustawę w sprawie zamrożenia cen prądu w przyszłym roku. Ceny pozostaną na poziomie tych z 2022 roku do limitu zużycia 2 tysięcy kilowatogodzin… » więcej 2022-09-30, godz. 07:56 Rolnicy z Bukowa nagrodzeni Gospodarstwo Renaty i Wiesława Kowalczyków w Bukowie pod Namysłowem zajęło 3. miejsce w XIX edycji ogólnopolskiego konkursu Bezpieczne Gospodarstwo Roln… » więcej 2022-09-29, godz. 14:45 Rozbudowa tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu. Jest decyzja wojewody opolskiego Wojewoda opolski wydał dzisiaj (29.09) decyzję dotyczącą rozbudowy tłoczni gazu w Kędzierzynie-Koźlu w ramach inwestycji „Budowa gazociągu Kędzierzyn-Koźle… » więcej 2022-09-29, godz. 13:10 Niejednogłośnie, ale Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu za pierwsze półrocze Rada Miasta Opola pozytywnie oceniła wykonanie budżetu miasta w pierwszym półroczu 2022 roku i poparła to uchwałą podczas dzisiejszej (29.09) sesji. » więcej 2022-09-29, godz. 09:05 Bez ofert w trzecim przetargu na dostawy prądu dla gminy Kluczbork. "Możemy rozpocząć negocjacje z wolnej ręki" Nadal nie wiadomo, kto i za jakie pieniądze będzie dostarczać prąd gminie Kluczbork w przyszłym roku. Teraz magistrat płaci za energię elektryczną niemal… » więcej 2022-09-28, godz. 20:15 EkoNysa zastąpi EKOM. Nowa miejska spółka ma zabezpieczyć gminę przed dumpingiem cenowym W Nysie powstanie nowa miejska spółka. Tak zadecydowali dziś (28.09) nyscy radni. Do zadań EkoNysy będzie należał przede wszystkim odbiór odpadów. Ma… » więcej 2022-09-28, godz. 16:45 Ekologia i możliwości rozwoju. Gruntowna przebudowa oczyszczalni ścieków w Oleśnie Przede wszystkim ekologia, ale też oszczędności i możliwość rozwoju gospodarczego. To główne korzyści wynikające z gruntownej przebudowy oczyszczalni… » więcej 2022-09-28, godz. 16:00 Przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc prawną. OCRG podpisało porozumienie z adwokatami i radcami prawnymi Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na fachową pomoc prawników. Będzie to możliwe dzięki porozumieniu między Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki a Okręgową… » więcej 2022-09-27, godz. 20:30 ''Nie możemy zmienić procesu technologicznego i doić krowy ręcznie''. Branża mleczarska również zmaga się z wysokimi… Drastyczny wzrost cen energii zmusza wszystkich do szukania oszczędności. Niestety nie wszyscy mogą to zrobić. Tak jest chociażby w branży mleczarskiej… » więcej 2022-09-27, godz. 18:00 "Droga na osiedlu Róży Wiatrów musi być zrobiona" Ruszył przetarg na realizację kolejnej inwestycji w Opolu Już niebawem w stolicy regionu rozpocznie się kolejna ważna inwestycja. Chodzi o budowę nowej drogi na osiedlu Róży Wiatrów w dzielnicy Chmielowice. Opolski… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »