Radio Opole » Gospodarka
2017-09-01, 14:15 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Żerkowic doczekają się wreszcie chodnika i oświetlenia na DW 435

A. Buła i A. Wiśniewski [fot. Witold Wośtak]
A. Buła i A. Wiśniewski [fot. Witold Wośtak]
Wiosną przyszłego roku ruszy przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej 435 w Żerkowicach. Mieszkańcy nowej dzielnicy Opola czekają na remont poprawiający stan bezpieczeństwa od kilku lat.
Teraz odcinek o długości 1650 metrów ma zostać zmodernizowany w bardzo wysokim standardzie. Koszt inwestycji to 7,5 miliona złotych, z czego ponad 6 milionów stanowi unijne dofinansowanie.

- Najważniejszy dla mieszkańców tej części Opola jest chodnik - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Oni czekali na ten chodnik bardzo długo, bo to zdecydowanie zmieni bezpieczeństwo ruchu pieszych. Poza tym przejścia dla pieszych zostaną doświetlone według wszystkich wymogów ujętych w prawie o ruchu drogowym. Do tego przy drodze stanie tablica wyświetlająca temperaturę powietrza i nawierzchni oraz tablica zwracająca uwagę, z jaką prędkością jedzie pojazd.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski chwali współpracę z samorządem województwa. - Dla mnie ta inwestycja jest symbolem - ocenia. - Dla mnie to bardzo ważne, bo chodzi o pierwszą dużą inwestycję infrastrukturalną w części nowego Opola. Co ważne, aktualnie uzupełniamy projekt na prośbę mieszkańców, bo było wiele głosów o potrzebie instalacji oświetlenia nie tylko przy przejściach dla pieszych, ale wzdłuż całego odcinka. Prace trwają, zatem droga zyska lampy na całej długości, tak jak staramy się robić w mieście wojewódzkim.

Z kolei marszałek Andrzej Buła zapewnia, że samorząd województwa będzie remontować coraz więcej odcinków istotnych lokalnie, a niewymagających dużego projektu i wydatków.
Szymon Ogłaza
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2020-06-04, godz. 15:24 Ponad 280 milionów złotych na inwestycje w Opolu w 2019 roku. Zarząd miasta o wykonaniu zeszłorocznego budżetu Ponad miliard złotych w ubiegłym roku wydało Opole na realizację zadań. Na inwestycje przekazano 284 miliony złotych. Wśród nich jest między innymi budowa obwodnicy… » więcej 2020-06-04, godz. 07:30 Przyspieszyły prace przy przebudowie krytej pływalni w Praszce. Otwarcie? W grę wchodzi nawet lipiec lub sierpień Dobre wiadomości z gruntownej przebudowy krytej pływalni w Praszce. Być może uda się uruchomić basen w lipcu lub sierpniu. » więcej 2020-06-03, godz. 17:15 "Współpraca buduje". Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego o działaniach w czasie pandemii koronawirusa 315 milionów złotych z pieniędzy unijnych na poprawę bezpieczeństwa zdrowotnego, ekonomicznego i społecznego. Ponad 132 miliony złotych w ramach tarczy antykryzysowej… » więcej 2020-06-03, godz. 09:30 Cudzoziemców na Opolszczyźnie mniej, ale chętniej zakładają własne firmy W opolskich placówkach ZUS zmniejszyła się liczba cudzoziemców zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych. W regionie jest niespełna 16 tysięcy takich osób. Jednocześnie… » więcej 2020-06-02, godz. 17:47 PSZOK w Rudnikach wznowił działalność na wniosek mieszkańców. Obowiązują letnie godziny otwarcia Znów można korzystać z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Rudnikach. » więcej 2020-06-02, godz. 14:47 Olescy przedsiębiorcy doceniają pomoc z tarczy antykryzysowej. Wojewoda: ten powiat jest wzorem do naśladowania 10 milionów złotych trafiło do firm z powiatu oleskiego w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. » więcej 2020-06-02, godz. 11:26 Gminne spółki będą połączone, żeby ograniczyć koszty. Jest już wybrany nowy prezes Nowym prezesem firmy Gogolińskie Usługi Komunalne został Adam Gacka. Jednocześnie jest on członkiem zarządu spółki Komunalne Przedsiębiorstwo Wielobranżowe w Gogolinie… » więcej 2020-06-01, godz. 21:06 Praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne już możliwe dla uczniów technikum i trzecich klas szkół branżowych Uczniowie technikum i trzecich klas szkoły branżowej mogą od dziś (01.06) wrócić na praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne. » więcej 2020-06-01, godz. 14:00 ZUS przypomina o nowych limitach dla wcześniejszych emerytów i rencistów. Mowa o grupie nadal pracującej Zmieniły się limity dodatkowych zarobków dla osób na wcześniejszej emeryturze lub rencie. Warto uważać, bo Zakład Ubezpieczeń Społecznych może pomniejszyć wypłacane… » więcej 2020-06-01, godz. 10:00 19 milionów złotych nie wystarczy na przebudowę oleskiej oczyszczalni. Najtańsza oferta przekracza 24 miliony 11 firm zgłosiło się do przetargu na gruntowną przebudowę oczyszczalni ścieków w Oleśnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »