Radio Opole » Gospodarka
2017-09-01, 14:15 Autor: Witold Wośtak

Mieszkańcy Żerkowic doczekają się wreszcie chodnika i oświetlenia na DW 435

A. Buła i A. Wiśniewski [fot. Witold Wośtak]
A. Buła i A. Wiśniewski [fot. Witold Wośtak]
Wiosną przyszłego roku ruszy przebudowa fragmentu drogi wojewódzkiej 435 w Żerkowicach. Mieszkańcy nowej dzielnicy Opola czekają na remont poprawiający stan bezpieczeństwa od kilku lat.
Teraz odcinek o długości 1650 metrów ma zostać zmodernizowany w bardzo wysokim standardzie. Koszt inwestycji to 7,5 miliona złotych, z czego ponad 6 milionów stanowi unijne dofinansowanie.

- Najważniejszy dla mieszkańców tej części Opola jest chodnik - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Oni czekali na ten chodnik bardzo długo, bo to zdecydowanie zmieni bezpieczeństwo ruchu pieszych. Poza tym przejścia dla pieszych zostaną doświetlone według wszystkich wymogów ujętych w prawie o ruchu drogowym. Do tego przy drodze stanie tablica wyświetlająca temperaturę powietrza i nawierzchni oraz tablica zwracająca uwagę, z jaką prędkością jedzie pojazd.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski chwali współpracę z samorządem województwa. - Dla mnie ta inwestycja jest symbolem - ocenia. - Dla mnie to bardzo ważne, bo chodzi o pierwszą dużą inwestycję infrastrukturalną w części nowego Opola. Co ważne, aktualnie uzupełniamy projekt na prośbę mieszkańców, bo było wiele głosów o potrzebie instalacji oświetlenia nie tylko przy przejściach dla pieszych, ale wzdłuż całego odcinka. Prace trwają, zatem droga zyska lampy na całej długości, tak jak staramy się robić w mieście wojewódzkim.

Z kolei marszałek Andrzej Buła zapewnia, że samorząd województwa będzie remontować coraz więcej odcinków istotnych lokalnie, a niewymagających dużego projektu i wydatków.
Szymon Ogłaza
Arkadiusz Wiśniewski

Gospodarka

2019-05-18, godz. 15:55 Pod Grodkowem może powstać olbrzymia obora. Mieszkańcy podzieleni W okolicach Bogdanowa pod Grodkowem może niebawem powstać spora ferma bydła. Spółka Polagri powiązana z leżącym pod Nysą zakładam Bioagra planuje budowę obory ... » więcej 2019-05-18, godz. 09:00 "Partnerstwo Borów Niemodlińskich" rozdysponuje pieniądze na projekty o charakterze turystycznym, rekreacyjnym i kultu ... Ponad 1,5 miliona złotych ma do rozdysponowania Lokalna Grupa Działania 'Partnerstwo Borów Niemodlińskich' na ogólnodostępne niekomercyjne projekty z zakresu ... » więcej 2019-05-17, godz. 18:15 Problemy hodowców z pogodą. Karpi nie zabraknie, ale ryba może być mniejsza Pogoda nie sprzyja opolskim hodowcom karpia. Zbyt wysokie temperatury na początku kwietnia i zbyt niskie w maju spowodowały, że opóźniony został cykl produkcy ... » więcej 2019-05-17, godz. 09:15 Brzeskie wodociągi produkują prąd ze ścieków i tłuszczów. Energia pokrywa większość zapotrzebowania spółki Oprócz zaopatrywania w wodę i odbioru nieczystości, produkują także prąd. Dzięki biogazowi pozyskiwanemu między innymi ze ścieków, brzeskie wodociągi są w sta ... » więcej 2019-05-16, godz. 20:39 Z unijnych dotacji korzystali najlepiej i najsprawniej. Firmy z Opolszczyzny wyróżnione Miliard złotych dofinansowania z pieniędzy unijnych trafiło do opolskich przedsiębiorców. Na uroczystej gali „Opolski TOP 15-lecia” w Filharmonii Opolskiej wy ... » więcej 2019-05-16, godz. 17:00 Planistyczne przepisy utrudniają życie gminom oraz inwestorom Samorządy lokalne mają problemy z przeprowadzeniem szybkich zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego. Bez takich uregulowań prawnych nie mo ... » więcej 2019-05-16, godz. 14:43 LG Chem zainwestuje w Opolu 4,5 mld złotych? Koncern LG Chem chce zainwestować w Opolu. Z informacji, które przekazał Puls Biznesu wynika, że w strefie ekonomicznej w Opolu za 4,5 mld złotych miałaby pow ... » więcej 2019-05-16, godz. 10:00 Oleskie starostwo sięga po dotacje z Funduszu Dróg Samorządowych. Trwają dwa remonty dróg powiatowych Około trzech miesięcy potrwa remont dwóch dróg w powiecie oleskim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. » więcej 2019-05-15, godz. 18:00 Pola paneli fotowoltaicznych są lepiej opłacalne od uprawy ziemi Powstaniem wielohektarowej farmy fotowoltaicznej zainteresowane są spółki rolnicze z gminy Głuchołazy. Na ten cel chcą przeznaczyć swoje grunty. Po zainstalow ... » więcej 2019-05-15, godz. 16:00 Kluczborski magistrat czeka na uwagi w sprawie dwóch proponowanych wariantów przebiegu drogi ekspresowej Dwa warianty przebiegu drogi S11 przez gminę Kluczbork zaproponowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Do 27 maja kluczborski magistrat będzie pr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »