Radio Opole » Kultura i rozrywka
2020-02-04, 08:15 Autor: Małgorzata Ślusarczyk

Młodzieżowa Orkiestra Dęta LEŚNICA nieustannie zachwyca publiczność [ZDJĘCIA]

Gala Noworoczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Gala Noworoczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Gala Noworoczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Gala Noworoczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Gala Noworoczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Gala Noworoczna w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA © [fot. Małgorzata Ślusarczyk]
Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się Gale Noworoczne w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej LEŚNICA pod dyrekcją Klaudiusza Lisonia. Za nami dwa z czterech zaplanowanych w województwie opolskim koncertów, nagrodzone burzą oklasków i długimi owacjami na stojąco. Publiczność, zgromadzona w poniedziałkowy (03.02) wieczór w Filharmonii Opolskiej, podczas drugiego z koncertów, żywo reagowała jeszcze w trakcie trwania obu części koncertu, splecionych nawiązaniami do filmu "Ojciec chrzestny" zarówno w warstwie muzycznej, jak i w konwencji prowadzenia koncertu.
Pierwszą część wieczoru wypełnił repertuar bardziej klasyczny, w którym królowały znane, Straussowskie polki i walce oraz przeboje ze świata opery i operetki, natomiast po krótkiej przerwie publiczność usłyszała m.in. tematy ze świata filmowego czy twórczości Freddiego Mercury'ego. Całość zabrzmiała z udziałem zaproszonych solistów śpiewaków: Agnieszki Grabowskiej, Małgorzaty Dudy, Natalii Świerc, Mariusza Ostrowskiego, Oskara Koziołka Goetza i Dariusza Pietrzykowskiego oraz w wykonaniu licznej młodzieży z całego województwa, tworzącej Młodzieżową Orkiestrę Dętą LEŚNICA. Jak wyjaśnia dyrygent zespołu Klaudiusz Lisoń, wspólne koncertowanie to tylko jeden z elementów działalności zespołu.

- Faktycznie orkiestra jest dosyć duża, duży nabór zwykle jest - mówi dyrygent. - Nie selekcjonuję ludzi do orkiestry. Cieszę się, że na różnym etapie edukacji dzieci i młodzież chce grać. Myślę, że to jest projekt bardziej edukacyjny niż artystyczny, ale oczywiście ten artyzm chcemy podtrzymywać, tego artyzmu chcemy uczyć. Poprzez sztukę chcemy przede wszystkim wychowywać dzieci w muzyce i w sztuce i myślę, że oni to czują, oni chcą to robić. Przynajmniej ci, którzy przez szlif orkiestry przechodzą, robią postępy nie tylko w graniu, ale właśnie też w byciu sobą, byciu człowiekiem na co dzień.

Dodajmy, że kolejne 2 koncerty, organizowane przez Towarzystwo Inicjatyw Kulturalnych, Edukacyjnych i Artystycznych - TIKEA, zaplanowano na 8 i 9 lutego w Zdzieszowicach. Całość, realizowana w ramach projektu "Aktywna kulturalnie społeczność lokalna. Muzycznej edukacji ciąg dalszy" wspartego w programie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, objęta jest patronatem Radia Opole.
Klaudiusz Lisoń

Kultura i rozrywka

2020-02-27, godz. 21:36 Elektroniczne, a jednocześnie delikatne i klasyczne brzmienia w Studiu M im. SBB [ZDJĘCIA] Chilloutowa mieszanka alternatywy i pop z domieszką elektroniki i klasycznych brzmień w Studiu M im. SBB Radia Opole. Gwiazdą czwartkowego koncertu tym razem była… » więcej 2020-02-27, godz. 15:30 Jerzy Beski zostanie uhonorowany. Przyznano mu tytuł Zasłużonego Obywatela Miasta Opola Jerzy Beski został Zasłużonym Obywatelem Miasta Opola. Podczas dzisiejszej (27.02) sesji zdecydowali o tym radni. » więcej 2020-02-27, godz. 12:30 Elżbieta Żłobicka, znana aktorka opolskich lalek zaprasza na swoje urodzinowe, poetyckie spotkanie W programie m.in. interpretacja wierszy w wykonaniu artystki oraz prezentacja fragmentów jeszcze niewydanej przez nią powieści 'Droga, jakich wiele'. » więcej 2020-02-26, godz. 20:51 Ma dopiero 20 lat, a już jest autorem dwóch powieści. Spotkanie z "Łowcą" w MBP Marek Zatwarnicki, który swoją pierwszą powieść napisał w wieku 17 lat spotkał się z czytelnikami w stolicy naszego regionu. Rok temu wydał kolejną książkę. Inspirację… » więcej 2020-02-26, godz. 12:43 Julia Mii wystąpi w Studiu M im.SBB Radia Opole Julia Mii to krakowska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. 'Trapped' to jej pierwszy singiel, który trafił do sieci w 2018 roku, a zaraz po tym pojawił… » więcej 2020-02-25, godz. 14:00 W ostatni dzień karnawału Muzeum Powiatowe w Nysie zaprasza na "Muzyczne ostatki" Zaplanowano koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Nysie. » więcej 2020-02-25, godz. 13:00 Dzieci i młodzież "smakują słowa" i bawią się w językowe kamishibai W Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu trwa 'Dzień Języka Ojczystego na Śląsku Opolskim'. Składa się on z kilku punktów programowych. Jednym z nich jest… » więcej 2020-02-25, godz. 10:32 Ikony z Rosji, Grecji i Bałkanów pochodzące nawet z XVII wieku na wystawie "Spotkanie światów" To zbiór liczący ponad sto dzieł, które należą do Fundacji Na Rzecz Zamku Książęcego Niemodlin 1313. Wśród nich są ikony autorstwa adeptów Szkoły Ikonopisarskiej… » więcej 2020-02-24, godz. 14:15 Jacek Różycki-Robinson zaprezentuje czytelnikom swój najnowszy tomik poezji 'Brudne pieśni' to kolejny zbiór łagodnych, a jednocześnie odważnych tekstów, które są podszyte ironią oraz dystansem do wciąż żywych, ale już przeżytych emocji… » więcej 2020-02-24, godz. 11:30 Barbara Lach z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora nagrodzona! Barbara Lach, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora laureatką nagrody Henryk. Wyróżnienie zostało przyznane przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP za wybitne osiągnięcia… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »