Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-03-09, 14:15 Autor: Katarzyna Doros

"Po co światu... teologia?". Ruszają otwarte wykłady wielkopostne

Ks. prof. Marek Lis [fot. Paweł Grabek]
Ks. prof. Marek Lis [fot. Paweł Grabek]
Rusza cykl otwartych wielkopostnych wykładów pod hasłem "Po co światu... teologia?" organizowanych przez Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu.
- W czasie sześciu spotkań, będziemy chcieli przyjrzeć się dwudziestopięcioleciu Wydziału Teologicznego i zaproponować pewne podsumowanie - mówi ks. Marek Lis.

Pierwszy wykład dziś (09.03) o godzinie 15:00 wygłosi arcybiskup Alfons Nossol, emerytowany biskup opolski.

- Będzie on chciał przypomnieć, to co działo się właściwie w tle. To, co było początkiem, to, co stanowiło ogromny wysiłek także założycielski. Pomyślmy sobie, w Polsce po 1989 roku, kiedy na żadnej państwowej uczelni nie ma czegoś takiego jak wydziały teologiczne. A potem będą wykłady, w których będziemy się przyglądali tematom uprawianej teologii, a więc i Pismu Świętemu, o tym będzie mówił ks. dr Andrzej Demitrów, a obecny dziekan Wydziału Teologicznego UO ks. prof. Radosław Chałupniak, który będzie chciał coś opowiedzieć o katechezie - wyjaśnia ks. Lis.

Wykłady odbywać się będą w każdą sobotę Wielkiego Postu i potrwają do 13 kwietnia. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
ks. Marek Lis

Kultura i rozrywka

2019-07-19, godz. 20:15 Trwa rekrutacja do Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Wiwern" Można dołączyć do Grupy Rekonstrukcji Historycznych 'Wiwern'. Jej członkowie odtwarzają klimat, stroje, sztuki walki, rzemiosło i zwyczaje czasów średniowiecz ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:22 Colours of Ostrava: Fado oczarowało festiwalową publiczność [FILM] Występująca na dużej scenie festiwalu Colours Of Ostrava królowa pieśni fado Mariza zaczarowała ostrawską publiczność i porwała do tańca niektórych uczestnikó ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:42 Colours Of Ostrava: czeski zespół podbił publiczność [ZDJĘCIA] Grający na zakończenie czwartkowego dnia festiwalu Kryštof zgromadził, jak dotychczas, największą publiczność przed główną sceną Colours Of Ostrava. » więcej 2019-07-19, godz. 08:00 Gmina Dobrodzień będzie świętować przez cały weekend. Na scenie różne gatunki muzyczne Zespół Mesajah i Stefano Terrazzino uświetnią weekendowe Dni Dobrodzienia. » więcej 2019-07-18, godz. 16:15 Colours Of Ostrava: Muzyka antypodów na scenie Full Moon Stage [FILM, ZDJĘCIA] Zagraniczni wykonawcy starają się o występ na festiwalu Colours Of Ostrava. Tak było w przypadku zespołu The Kill Devil Hills. » więcej 2019-07-18, godz. 14:30 Prawie 30 lat grania bez przerwy. Spotkanie z opolskim hejnalistą Tadeuszem Ciułą Od niemal 30 lat opolanie słyszą jego grę codziennie - Tadeusz Ciuła z zawodu zegarmistrz, to jedyny opolski trębacz, który każdego dnia, w samo południe odgr ... » więcej 2019-07-18, godz. 12:10 Szuflada otwarta.... Fotografie, rysunki i poezja w MBP w Opolu 'Pasje - Do tych, którzy nocą śmieją się do swoich myśli, a rankiem chowają do szuflady' - taką wystawę otwarto w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Swo ... » więcej 2019-07-18, godz. 08:57 Opolscy fani przybyli na Colours Of Ostrava Fani z naszego regionu od lat uczestniczą w koncertach największego w Czechach festiwalu muzycznego. Bliskość Ostrawy sprawia, że mieszkańcy naszego regionu p ... » więcej 2019-07-18, godz. 06:00 Festiwal Colours Of Ostrava rozpoczęty. Reporterzy Radia Opole na miejscu [ZDJĘCIA] W postindustrialnej scenerii, na 24 scenach spotykają się artyści prezentujący różne gatunki muzyki. Do tego dochodzą animacje, taniec i moda. » więcej 2019-07-17, godz. 19:30 Ważna jest integracja i dobry humor. I opolski zlot Ludzi Niedużego Wzrostu Mają różne zawody, pasje, problemy, marzenia. Łączy ich jedno - wzrost. W Opolu odbył się pierwszy regionalny zlot Ludzi Niedużego Wzrostu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »