Radio Opole » Kultura i rozrywka
2017-12-07, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Staniszczańskie Wieczory Muzyki Adwentowej

Staniszczańskie Wieczory Muzyki Adwentowej [fot. archiwum organizatora]
Staniszczańskie Wieczory Muzyki Adwentowej [fot. archiwum organizatora]
Arkadiusz Popławski wystąpi 10 grudnia i zagra improwizacje organowe [fot. archiwum organizatora]
Arkadiusz Popławski wystąpi 10 grudnia i zagra improwizacje organowe [fot. archiwum organizatora]
Po raz trzeci w Staniszczach Wielkich odbędą się koncerty adwentowe. W dwóch poprzednich latach miejscowy kościół wypełnili szczelnie miłośnicy muzyki, w tym roku zapowiada się, że będzie podobnie, bo zaplanowane występy są niezwykłe.
- Tak jak co roku, przez dwie kolejne niedziele adwentu, tym razem będzie to druga i trzecia niedziela adwentu, będziemy mieli okazję do kontaktu z wybitnymi dziełami muzyki sakralnej. Dzieła te będą oczywiście wykonywane na żywo w staniszczańskim kościele. To bardzo wyjątkowa impreza, dlatego i muzyka, i atmosfera również są wyjątkowe - mówi Konrad Wacławczyk, wiceburmistrz gminy Kolonowskie.

Pierwszy koncert już w najbliższą niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 17:00. Wystąpią: chór Colnovica, który zaśpiewa pieśni adwentowe oraz Arkadiusz Popławski, który zaprezentuje improwizacje organowe.

Tydzień później wystąpi chór Oktoich przy Cerkwi Prawosławnej św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu.

Wstęp na koncerty jest darmowy. Radio Opole objęło patronatem Staniszczańskich Wieczorów Muzyki Organowej.
Konrad Wacławczyk

Kultura i rozrywka

2018-10-23, godz. 09:00 Pasje mieszkańców Strzelec Opolskich nagrodzone na międzynarodowym festiwalu filmowym Klip promujący Strzelce Opolskie i pokazujący mieszkańców z przeróżnymi pasjami, został doceniony na międzynarodowym festiwalu. Jury FilmAT Festival przyznało ... » więcej 2018-10-22, godz. 19:26 Proza Roberta Walsera w MBP w Opolu. "To najbardziej nieznany i zagadkowy pisarz" W tym roku mija 140. rocznica urodzin Roberta Walsera. To jeden z najwybitniejszych pisarzy nowoczesnych. Walser swoje utwory zapisywał ołówkiem maleńkimi lit ... » więcej 2018-10-22, godz. 17:20 Grzegorz Halama wystąpił dla maluchów. Mała Akademia Piosenki w nowej odsłonie Opolskie przedszkolaki w ramach Małej Akademii Piosenki spotkały się z popularnym aktorem kabaretowym. Grzegorz Halama zapoznał najmłodszych nie tylko z piose ... » więcej 2018-10-22, godz. 14:00 Starą karczmę przerobią na dom kultury Wiosną rozpocznie się remont starej karczmy położonej w centrum Jemielnicy. Kilka miesięcy później ma zacząć tam działać świetlica wiejska a docelowo - dom ku ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Jubileuszowa "Publicystyka" rozstrzygnięta. Znamy zwycięzców W weekend w Kędzierzynie-Koźlu zakończyła się jubileuszowa, dwudziesta piąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia. Przez ... » więcej 2018-10-21, godz. 23:16 Występ opolskich śpiewaków zakończył VIII Dobrodzień Classic Festival [ZDJĘCIA] Spotkaniem z perełkami niemieckiej literatury wokalnej zakończył się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festiwal. » więcej 2018-10-21, godz. 16:30 Motyw z symfonii pretekstem do zabawy. Za nami pierwszy koncert rodzinny w FO [ZDJĘCIA] Zgadywanki, muzyczne prezentacje, bajkowa opowieść i wspólne śpiewanie - takie atrakcje umiliły niedzielne (21.10) spotkanie opolskich rodzin z opolskimi filh ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 Powódź na scenie Modelatorni. Premiera "Moją ulica płynie rzeka" 'Moją ulicą płynie rzeka' to spektakl, który widzowie zobaczyli w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Za nami premiera spektaklu w reż. Elżbiety Depty op ... » więcej 2018-10-21, godz. 07:00 Kończy się VIII Dobrodzień Classic Festival. Przed nami ostatni koncert Koncertem w Muzeum Diecezjalnym w Opolu zakończy się (21.10) VIII Dobrodzień Classic Festival. » więcej 2018-10-20, godz. 20:00 "Siedmiu Wspaniałych" otworzy dzieci na świat muzyki klasycznej. Ruszają koncerty rodzinne w filharmonii 'Siedmiu Wspaniałych' to cykl koncertów rodzinnych, stworzonych z myślą o potrzebach najmłodszych melomanów. Pierwsze takie spotkanie w najbliższą niedzielę ( ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »