Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-19, 15:00 Autor: Witold Wośtak

Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów

Nauczyciele przedszkolni przystąpili do strajku fot. Katarzyna Doros]
Nauczyciele przedszkolni przystąpili do strajku fot. Katarzyna Doros]
Strajk nauczycieli [fot. Marzena Śmierciak]
Strajk nauczycieli [fot. Marzena Śmierciak]
Michał Siek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Michał Siek [fot. Justyna Krzyżanowska]
Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie.
Wczoraj (18.04) nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nysie zawiesili strajk, aby zorganizować radę pedagogiczną i dopuścić maturzystów do egzaminu dojrzałości.

- Ten przykład pokazuje, że można zachować się odpowiedzialnie i wykonać swoje obowiązki - podkreśla Michał Siek, Opolski Kurator Oświaty.

- Chciałbym zaznaczyć, że przepisy prawa nie przewidują żadnej sytuacji oraz usprawiedliwienia dla niewykonania obowiązków ciążących na nauczycielach. Zwracam się więc do strajkujących jeszcze raz z apelem, aby przeprowadzić rady klasyfikacyjne i podejmować uchwały w sprawie klasyfikowania oraz ukończenia szkoły.

Michał Siek ocenia, że niektórzy strajkujący nie wiedzą, jak zachować się w czasie dni wolnych od zajęć dydaktycznych, czyli na przykład wczoraj i dzisiaj.

- W niektórych szkołach strajkujący przychodzą na dwie godziny. Dostaliśmy też informację z Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach, że strajkujący znaleźli jakąś wykładnię i prowadzą akcję w domu - taka ciekawostka. Moim zdaniem, ten strajk jest źle przygotowany od początku. Takie wychodzenie i przychodzenie przyjmuje karykaturalną formę strajku.

Przypomnijmy, że ogólnopolski strajk nauczycieli zorganizowany przez ZNP trwa od 8 kwietnia.
Michał Siek 1
Michał Siek 2

Wiadomości z regionu

2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:45 W powiecie prudnickim nie ma przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach Mieszkańcy powiatu prudnickiego mogą być spokojni o stan rzek po intensywnych opadach deszczu. Żadna nie przekracza stanów alarmowych i ostrzegawczych. » więcej 2019-05-23, godz. 19:15 Wielkie sprzątanie pod Namysłowem. Ulewa wyrządziła spore szkody m.in. w Rychnowie [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu strażaków uczestniczyło w akcji usuwania skutków nawałnic, które przeszły wczoraj nad powiatem namysłowskim. Jedną z najbardziej poszkodowanyc ... » więcej 2019-05-23, godz. 18:21 Duże zainteresowanie głubczyckim "rolniczakiem" na dniach otwartych Jak wygląda kształcenie młodych rolników, jak kieruje się nowoczesnym traktorem i na czym polega zbilansowanie krajobrazu. Odpowiedzi na te pytania szukała op ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:16 Po ulewach w powiecie głubczyckim: zalane piwnice i przepusty, ucierpiał też parter szpitala W nocy na rzece Opawa w powiecie głubczyckim przekroczone były stany ostrzegawcze. W jednym miejscu odnotowano przekroczenie stanu alarmowego. Po północy sytu ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:00 Będą dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia. W skali kraju to 4 mld złotych Minister zdrowia zapowiada, że w lipcu służba zdrowia zostanie dofinansowana sumą 4 mld złotych. Jaka część tych pieniędzy trafi na Opolszczyznę - tego nie wi ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:45 Pożegnanie biskupa Jana Bagińskiego. Przygotowano dwie księgi kondolencyjne Pierwsza z ksiąg znajduje się w holu na pierwszym piętrze kurii i będzie dostępna do piątku (24.05) w godzinach urzędowania, czyli od 8.00 do 16.00. W piątek ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:15 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej 2019-05-23, godz. 15:30 Dwaj mieszkańcy Opola odpowiedzą m.in. za kradzież rozbójniczą Najpierw ukradli towar, później zaatakowali pracownika ochrony. Dwaj mieszkańcy Opola odpowiedzą za kradzież rozbójniczą, naruszenie nietykalności policjantów ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »