Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-22, 18:00 Autor: Katarzyna Doros

Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski opolskimi kandydatami do Parlamentu Europejskiego

Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Prezentacja kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do PE foto: PiS
Minister edukacji narodowej Anna Zalewska z pierwszego miejsca powalczy o mandat do Parlamentu Europejskiego z okręgu dolnośląsko-opolskiego. Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało listę kandydatów ubiegających się o mandaty europosłów podczas konwencji prasowej we Wrocławiu. Z drugiego miejsca na liście PiS wystartuje Beata Kempa, a z "trójki" dotychczasowy europoseł Sławomir Kłosowski. Region opolski reprezentować będzie także poseł Katarzyna Czochara, która w eurowyborach wystartuje z siódmego miejsca.
- To bardzo mocna, silna ekipa na czele z panią minister Anną zalewską. My opolanie oczywiście cieszymy się, że na tej liście są bardzo mocne nazwiska z naszego regionu - mówi Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur PiS.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski jest ikoną Prawa i Sprawiedliwości na Opolszczyźnie, człowiek powszechnie znany, popularny, lubiany, szanowany. Jest również pani Katarzyna Czochara, dzisiaj posłanka naszego polskiego parlamentu, która jest bardzo aktywną postacią, bardzo aktywną posłanką.

- Pan europoseł Sławomir Kłosowski, jest pierwszym mężczyzną na tej liście, która jest dosyć sfeminizowana, więc jego postać na trzeciej pozycji jest dla nas bardzo ważna - dodaje Porowska.

- Każdy z kandydatów ma swój pomysł na pracę w europarlamencie, a kandydatury naszej dwójki z Opolszczyzny są taką wisienką na torcie - podkreśla Sławomir Kłosowski. - Miejsce trzecie na liście do Parlamentu Europejskiego, to jest jednak podkreślenie znaczenia, wagi, rangi, jaką centrala Prawa i Sprawiedliwości i prezes przywiązuje do Opolszczyzny, także jest to dla mnie pełna satysfakcja.

- Deklaruję pełną pracę zarówno dla Opolszczyzny i Dolnego Śląska, bo przecież reprezentuję oba województwa - dodaje europoseł.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja.
Violetta Porowska
Sławomir Kłosowski

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 12:11 Rodzinny obiad, wierzbowe gałązki i dzień bez marudzenia, czyli Wielkanoc u Czechów W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:00 Wielka Sobota, to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Kapłani poświęcą pokarmy - Nie chodzi o to, aby się najeść, ale aby być ze sobą. Najważniejsze jest dobro oczu nad stołem, a nie to, co na stole - powiedział w porannej rozmowie 'W cz ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:00 Sąsiad, jak najlepsze zabezpieczenie. Nie stwarzajmy okazji złodziejom wyjeżdżając na święta z domu Przed świątecznym wyjazdem zabezpieczmy domy i trzymane w nich kosztowności - apeluje policja. Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że złodzieje w tym okre ... » więcej 2019-04-20, godz. 09:24 Opolskie będzie mieć kadrę w sportach konnych? Na Opolszczyźnie powstanie regionalna kadra w sportach konnych. To plany nowego zarządu Opolskiego Związku Jeździeckiego, którego prezesem został Sebastian Gr ... » więcej 2019-04-20, godz. 08:02 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 07:22 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »