Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 19:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Uczniowie przyszli do szkoły w różnych skarpetkach. Przypominają, że są wśród nich dzieci z zespołem Downa

Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach. [ fot.P.Wójtowicz}
Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach. [ fot.P.Wójtowicz}
Kolorowe skarpetki i koniecznie nie do pary - w taki sposób nauczyciele i uczniowie szkoły podstawowej numer 2 w Opolu przyszli dzisiaj (21.03) na zajęcia. W ten sposób chcieli zwrócić uwagę na osoby cierpiące na zespół Downa. Dyrektor szkoły Mirosław Śnigórski tłumaczy, że celem tej akcji jest przełamywanie stereotypów o dzieciach z zespołem Downa i oswajaniu się z odmiennością.
- Musimy mówić nie tylko o tym, że jest pierwszy dzień wiosny - bo on był zawsze - ale to, że są wśród nas osoby, u których wystąpiła trisomia 21 chromosomu - zaznacza dyrektor, który także przyszedł do pracy w odmiennych skarpetkach.

- Jeżeli dyrektor ma być przykładem, to ja także, a ja lubię się wygłupiać, szczególnie przy takich okazjach - mówi Mirosław Śnigórski.

Jeden z uczniów PSP nr 2 mówi, że do ich szkoły chodzi jedna osoba z zespołem Downa.

- Jest bardzo miła dla wszystkich, wszyscy ją lubią i lubi grać w piłkę. Jego kolega dodał, że trzeba o takich osobach pamiętać i ich nie przezywać. Niektórzy się z takich osób naśmiewają, a niektórzy nie. To zależy od osoby. Ja im bardzo współczuję - dodaje Oskar.

Dziś (21.03) obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Celem tego święta jest zwiększanie świadomości o tej wadzie genetycznej i integracja z osobami, u których wystąpiła trisomia 21 chromosomu.
Uczniowie i i pracownicy PSP 2 w Opolu przyszli do szkoły w odmiennych skarpetkach.

Wiadomości z regionu

2019-04-18, godz. 22:00 Autobusy MZK w Opolu pojadą inaczej. Rozkład jazdy na Wielkanoc Małe zmiany w rozkładzie jazdy MZK w Opolu w związku ze świętami.W niedzielę (21.04) nie będą kursowały linie nr 7, 9,18, 28 i 80. Pozostałe linie pojadą zgod ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Radni Opola dali zielone światło prezydentowi ws. sprzedaży części udziałów spółki WiK Prezydent Opola pod gradobiciem pytań - tak można określić dyskusję na sesji rady miasta w sprawie sprzedaży części udziałów Wodociągów i Kanalizacji. Przypom ... » więcej 2019-04-18, godz. 21:00 Gogolin: przez wandali centrum przesiadkowe będzie w nocy zamknięte Nowo wyremontowane centrum przesiadkowe w Gogolinie będzie zamykane na noc. Podróżni na pociąg czekać będą „pod chmurką”. To wina wandali, którzy wzięli na ce ... » więcej 2019-04-18, godz. 19:00 Będzie tablica upamiętniająca wybory z 1989 roku. Radni Opola jednomyślni Radni Opola jednogłośnie zgodzili się na umieszczenia na pl. Wolności tablicy upamiętniającej ludzi pierwszej Solidarności. Tablica zostanie odsłonięta 4 czer ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:31 Protestujący nauczyciele powołali Opolski Komitet Strajkowy Pracownicy placówek oświatowych i nauczyciele z Opolszczyzny powołali dziś (18.04) Opolski Komitet Strajkowy, który zrzesza wszystkie placówki z regionu, któr ... » więcej 2019-04-18, godz. 18:00 Schronisko dla bezdomnych w Pępicach przygotowuje się do Wielkanocy. "Chcemy by nasi podopieczni czuli się tu dobrze" Schronisko dla bezdomnych w podbrzeskich Pępicach przygotowuje się do świąt wielkanocnych. W ramach wielkiego tygodnia, podopieczni placówki biorą udział w re ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:15 Wypadek przy budowie kanalizacji pod Ozimkiem. Nie żyje jeden z przysypanych robotników Do tragicznego wypadku doszło podczas budowy kanalizacji przy drodze powiatowej w miejscowości Schodnia, w gminie Ozimek. Podczas prowadzenia prac ziemnych do ... » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-18, godz. 17:00 USK w Opolu: lekarze wszczepili najnowszy model zastawki aortalnej. Wcześniej zrobiono to jedynie w Katowicach Najnowocześniejszą zastawkę aortalną przy użyciu metody mało inwazyjnej wszczepili 85-letniej pacjentce lekarze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:25 Wielkanoc: świąteczne życzenia od wojewody i wicewojewody Życzymy pięknych świąt Wielkiejnocy. W ten wspaniały wiosenny okres, życzymy Państwu dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności i oczywiście wspaniałych świąt. Życz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »