Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 19:40 Autor: Ewelina Laxy

Sześć osób uhonorowanych przez opolską Radę Miasta

Nagrodzeni
Nagrodzeni
Sześć osób odebrało dzisiaj najwyższe odznaczenia przyznawane przez opolskich rajców. Podczas uroczystej sesji przyznano tytuły "Zasłużonego Obywatela Opola" oraz medale za "Zasługi dla Miasta Opola".
Jak mówi Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta, dzisiejsze święto jest dobrą okazją, żeby podziękować tym, którzy w szczególny sposób odznaczają się zaangażowaniem w życie Opola.

- To pokazuje, że miasta nie buduje tylko władza, nie budują politycy, ale przede wszystkim jego mieszkańcy i to wszystko sprawia, że nasze miasto jest dzięki nim bogatsze - mówił Ociepa. - Cieszę się, że wspólnota samorządowa mogła im po prostu podziękować w tak wyjątkowym dniu jak Święto Niepodległości.

Wśród wyróżnionych znalazła się dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Urszula Zajączkowska. Odebrała ona, wraz z profesorem Politechniki Opolskiej Sławomirem Szymańcem, medale Zasłużonego Obywatela naszego miasta.

- To jest dla mnie bardzo ważne odznaczenie, bo zbiegło się z jubileuszem 40-lecia mojej pracy w Muzeum Śląska Opolskiego - mówiła po otrzymaniu nagrody. - Oczywiście ono z jednej strony onieśmiela, bo zawsze wydaje mi się, że są inni ludzie, ważniejsi ode mnie. Tym bardziej cieszy, że rada miasta zauważyła moją osobę, moją pracę. Trzeba się teraz zastanowić, co jeszcze takiego zrobić, żeby to było coś niezwykłego, coś ważnego, coś zauważalnego.

Gośćmi specjalnymi sesji były honorowy obywatel Opola, senator Republiki Francuskiej, Jean-Pierre Lelux oraz Anne-Marie Duval, wicemer miasta Grasse, pierwszego miasta partnerskiego Opole.

Pozostali wyróżnieni to: Elżbieta Kampa i Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Frank Langer z Niemieckiego Czerwonego Krzyża, który w 1997 roku pomagał opolskim strażakom podczas powodzi tysiąclecia.

Wiadomości z regionu

2017-11-21, godz. 20:32 TSKN niezadowolony z nowych propozycji okręgów wyborczych w Opolu Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jest niezadowolone z projektu nowych okręgów wyborczych w Opolu. Jak powiedział Radiu Opole szef T ... » więcej 2017-11-21, godz. 19:15 Wymieniają parkomaty w Krapkowicach. Płacenie ma być łatwiejsze Ruszyła wymiana parkomatów w Krapkowicach. W mieście stoi 12 maszyn, a Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zarządzający płatną strefą parkowania, zd ... » więcej 2017-11-21, godz. 18:30 Sąd ponownie uniewinnił Daniela R. ws. dotyczącej grożenia ekologowi Adamowi Ulbrychowi Daniel R po raz drugi uniewinniony. Zdaniem kluczborskiego sądu mężczyzna nie groził śmiercią ekologowi Adamowi Ulbrychowi. To już drugi wyrok uniewinniający ... » więcej 2017-11-21, godz. 17:45 Manager z Wrocławia będzie nowym dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii Piotr Nowicki będzie nowym dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora szpitala klinicznego nr 1 we Wrocławiu, któ ... » więcej 2017-11-21, godz. 17:10 Wybudowali miasteczko ruchu drogowego, ale plac ma też wiele innych funkcji Ulice, chodniki, skrzyżowania, torowisko, ósemka, przystanek autobusowy i sygnalizacje świetlne. Tak wygląda nowe miasteczko ruchu drogowego przy Publicznej S ... » więcej 2017-11-21, godz. 16:18 "Krajówka" nr 46 w okolicach Hanuszowa jednokierunkowa. Na drodze jest rozlany olej Są utrudnienia w ruchu na DK 46, na wysokości Hanuszowa przed Nysą. Na jezdni jest rozlany olej - na odcinku półtora kilometra. Droga będzie zamknięta, na mie ... » więcej 2017-11-21, godz. 15:15 Trwa Wampiriada na Politechnice Opolskiej. Studenci oddają krew Ruszyła kolejna edycja Wampiriady na Politechnice Opolskiej. Dwudniową akcję krwiodawstwa zorganizowano w 'Łączniku' uczelni przy ul. Mikołajczyka w Opolu. » więcej 2017-11-21, godz. 14:30 W Brzegu powalczą o fuzję ze Skarbimierzem. Pulit: łączenie gmin nie ma sensu Wczoraj (20.11) przedstawiciele stowarzyszenia Młody Brzeg powołali do życia społeczny komitet na rzecz przyłączenia Skarbimierza do Brzegu. To pokłosie dział ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:40 Ponad 20 procent opolskich seniorów nie czuje się bezpiecznie w domu. Prelekcje i konferencja w Opolu Co piąta starsza osoba na Opolszczyźnie nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu - to wyniki badań prof. Anny Weissbrot-Koziarskiej z Uniwersytetu Opolski ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:30 Ojciec oskarżony o molestowanie seksualne córki. Najpierw uniewinniony, teraz sprawa zostanie ponownie zbadana Prokuratura zarzuciła 29-letniemu Arturowi G., że w kwietniu 2015 roku doprowadził swoją 4-letnią córkę do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sytua ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »