Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 19:40 Autor: Ewelina Laxy

Sześć osób uhonorowanych przez opolską Radę Miasta

Nagrodzeni
Nagrodzeni
Sześć osób odebrało dzisiaj najwyższe odznaczenia przyznawane przez opolskich rajców. Podczas uroczystej sesji przyznano tytuły "Zasłużonego Obywatela Opola" oraz medale za "Zasługi dla Miasta Opola".
Jak mówi Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta, dzisiejsze święto jest dobrą okazją, żeby podziękować tym, którzy w szczególny sposób odznaczają się zaangażowaniem w życie Opola.

- To pokazuje, że miasta nie buduje tylko władza, nie budują politycy, ale przede wszystkim jego mieszkańcy i to wszystko sprawia, że nasze miasto jest dzięki nim bogatsze - mówił Ociepa. - Cieszę się, że wspólnota samorządowa mogła im po prostu podziękować w tak wyjątkowym dniu jak Święto Niepodległości.

Wśród wyróżnionych znalazła się dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Urszula Zajączkowska. Odebrała ona, wraz z profesorem Politechniki Opolskiej Sławomirem Szymańcem, medale Zasłużonego Obywatela naszego miasta.

- To jest dla mnie bardzo ważne odznaczenie, bo zbiegło się z jubileuszem 40-lecia mojej pracy w Muzeum Śląska Opolskiego - mówiła po otrzymaniu nagrody. - Oczywiście ono z jednej strony onieśmiela, bo zawsze wydaje mi się, że są inni ludzie, ważniejsi ode mnie. Tym bardziej cieszy, że rada miasta zauważyła moją osobę, moją pracę. Trzeba się teraz zastanowić, co jeszcze takiego zrobić, żeby to było coś niezwykłego, coś ważnego, coś zauważalnego.

Gośćmi specjalnymi sesji były honorowy obywatel Opola, senator Republiki Francuskiej, Jean-Pierre Lelux oraz Anne-Marie Duval, wicemer miasta Grasse, pierwszego miasta partnerskiego Opole.

Pozostali wyróżnieni to: Elżbieta Kampa i Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Frank Langer z Niemieckiego Czerwonego Krzyża, który w 1997 roku pomagał opolskim strażakom podczas powodzi tysiąclecia.

Wiadomości z regionu

2018-01-23, godz. 21:00 Opolanin Grzegorz Pukas weźmie udział w "Rejsie Niepodległości" dookoła świata - Staram się działać na różnych polach aktywnie jeśli chodzi o wydarzenia kulturalne, związane z historią Polski i patriotyzmem - powiedział w Loży Radiowej G ... » więcej 2018-01-23, godz. 20:30 Spór o program Mieszkanie Plus w Kędzierzynie-Koźlu. Senator kontra prezydent - Kędzierzyn-Koźle nie za bardzo chce współpracować z państwem polskim w ramach projektów, które państwo przeznacza na rozwój społeczeństwa - uważa senator Pi ... » więcej 2018-01-23, godz. 20:15 Szukają społecznika i organizacji roku 2017 z Opola Chcą uhonorować społeczników i organizacje pozarządowe z Opola. Do 15 lutego można zgłaszać nominacje do konkursu im. Jana Całki. Centrum Dialogu Obywatelskie ... » więcej 2018-01-23, godz. 19:00 Decyzja w sprawie nowych "opolskich" Pomników Historii zapadnie w pierwszym półroczu - Nasza opinia jest pozytywna, uważamy, że oba obiekty spełniają kryteria, ale trzeba pamiętać jak wygląda cała procedura - przypomniał w Loży Radiowej Bartos ... » więcej 2018-01-23, godz. 18:30 Czy w Kędzierzynie-Koźlu powstaną strefy aktywności? OSA - to nazwa nowego rządowego projektu. Dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Sportu i Turystyki na terenie całego kraju może powstać nawet 3000 ogólnodostęp ... » więcej 2018-01-23, godz. 17:45 Prudnik: spada liczba nauczycieli korzystających z urlopów na podreperowanie zdrowia Mniej nauczycieli z gminy Prudnik idzie na urlopy dla poratowania zdrowia. Mogą one trwać nawet rok i są przywilejem gwarantowanym przez Kartę Nauczyciela. W ... » więcej 2018-01-23, godz. 17:15 Kolejni repatrianci zamieszkają w Nysie Nysa przyjmie kolejnych repatriantów. W lutym do miasta ma przyjechać 4-osobowa rodzina z Kazachstanu. Gmina zapewni im nie tylko mieszkanie, ale również prac ... » więcej 2018-01-23, godz. 16:45 60% zysków w prywatne ręce. Dyskusja wokół umowy na prowadzenie strefy płatnego parkowania w Nysie trwa Strefa płatnego parkowania przynosi Nysie za mało dochodów? Obecna umowa zakłada, że do budżetu gminy trafia 40% zysków z jej prowadzenia. 60% pobiera firma, ... » więcej 2018-01-23, godz. 16:30 Emerytura nie musi być nudna - udowadniają seniorzy z Dąbrowy Warsztaty plastyczne, teatralne i kabaretowe - to najnowsza propozycja dla seniorów z Dąbrowy. W gminie rozpoczął działalność klub seniora. Na zajęcia zapisał ... » więcej 2018-01-23, godz. 15:09 Wypadek na DK 42. Jedna osoba została poszkodowana Osobowa toyota uderzyła w drzewo na DK 42. Do zdarzenia doszło na odcinku Wołczyn - Smardy Dolne w powiecie kluczborskim. Jedna osoba została poszkodowana i p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »