Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 19:40 Autor: Ewelina Laxy

Sześć osób uhonorowanych przez opolską Radę Miasta

Nagrodzeni
Nagrodzeni
Sześć osób odebrało dzisiaj najwyższe odznaczenia przyznawane przez opolskich rajców. Podczas uroczystej sesji przyznano tytuły "Zasłużonego Obywatela Opola" oraz medale za "Zasługi dla Miasta Opola".
Jak mówi Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta, dzisiejsze święto jest dobrą okazją, żeby podziękować tym, którzy w szczególny sposób odznaczają się zaangażowaniem w życie Opola.

- To pokazuje, że miasta nie buduje tylko władza, nie budują politycy, ale przede wszystkim jego mieszkańcy i to wszystko sprawia, że nasze miasto jest dzięki nim bogatsze - mówił Ociepa. - Cieszę się, że wspólnota samorządowa mogła im po prostu podziękować w tak wyjątkowym dniu jak Święto Niepodległości.

Wśród wyróżnionych znalazła się dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Urszula Zajączkowska. Odebrała ona, wraz z profesorem Politechniki Opolskiej Sławomirem Szymańcem, medale Zasłużonego Obywatela naszego miasta.

- To jest dla mnie bardzo ważne odznaczenie, bo zbiegło się z jubileuszem 40-lecia mojej pracy w Muzeum Śląska Opolskiego - mówiła po otrzymaniu nagrody. - Oczywiście ono z jednej strony onieśmiela, bo zawsze wydaje mi się, że są inni ludzie, ważniejsi ode mnie. Tym bardziej cieszy, że rada miasta zauważyła moją osobę, moją pracę. Trzeba się teraz zastanowić, co jeszcze takiego zrobić, żeby to było coś niezwykłego, coś ważnego, coś zauważalnego.

Gośćmi specjalnymi sesji były honorowy obywatel Opola, senator Republiki Francuskiej, Jean-Pierre Lelux oraz Anne-Marie Duval, wicemer miasta Grasse, pierwszego miasta partnerskiego Opole.

Pozostali wyróżnieni to: Elżbieta Kampa i Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Frank Langer z Niemieckiego Czerwonego Krzyża, który w 1997 roku pomagał opolskim strażakom podczas powodzi tysiąclecia.

Wiadomości z regionu

2018-04-26, godz. 14:15 Violetta Porowska kandydatem PiS na prezydenta Opola [KOMENTARZE] Prawo i Sprawiedliwość wybrało Violettę Porowską na kandydata w wyborach na prezydenta miasta Opola. » więcej 2018-04-26, godz. 14:08 Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady [AKTUALIZACJA] Na 263 kilometrze A4, na wysokości Góry św. Anny, zepsuł się samochód ciężarowy. Auto zablokowało prawy i środkowy pas na jezdni trzypasmowej. Ruch w kierunku ... » więcej 2018-04-26, godz. 14:00 Napadł na sklep z atrapą broni i może trafić za kratki na 12 lat Nawet 12 lat więzienia grozi mężczyźnie, który napadł na sklep spożywczy w Wołczynie z atrapą broni. » więcej 2018-04-26, godz. 13:14 Violetta Porowska kandydatką Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta Opola. Patryk Jaki kandyduje w Warszawie Komitet Polityczny partii zatwierdził listę kandydatów na prezydentów dużych miast, a decyzję ogłoszono podczas konferencji prasowej prezesa PiS Jarosława Kac ... » więcej 2018-04-26, godz. 12:15 Czy w Opolu Czarnowąsach hodowano psy do walk? Sześć czworonogów odebrano w asyście policji Sześć psów rasy pitbull terrier i amstaff zostało odebranych z domu jednorodzinnego w Opolu Czarnowąsach. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dostało anonimowe ... » więcej 2018-04-26, godz. 11:30 Dwa place do kapitalnego remontu Plac Adama Mickiewicza w Pawłowiczkach i teren po dawnej szkole w Grudyni Wielkiej jeszcze tego lata zmienią się diametralnie. Strażacy z OSP Maciowakrze napi ... » więcej 2018-04-26, godz. 10:30 "Konstytucja dla nauki" usprawni wyższe uczelnie. "Chcemy, żeby nauka rozwijała się w sposób zrównoważony" - Uczelnie wyższe są sercem naszego regionu, Opole będzie albo miastem akademickim, albo powiatowym - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Krzysztof ... » więcej 2018-04-26, godz. 09:30 Na wieży w Gorzowie Śląskim odnaleźli kapsułę czasu. Mają informacje o mieście z końca XIX wieku Kapsułę czasu z 1894 roku otwarto w Gorzowie Śląskim. Świadectwo tamtych czasów odnaleziono na wieży kościoła pod wezwaniem Trójcy Świętej. » więcej 2018-04-26, godz. 09:30 Nagrodzono koła naukowe działające przy Uniwersytecie Opolskim Już po raz kolejny odbyła się Gala Młodego Naukowca. W Studenckim Centrum Kultury w Opolu spotkali się przedstawiciele blisko 40 kół, które aktywnie uczestnic ... » więcej 2018-04-26, godz. 08:00 Opolskie bez tajemnic. TSKN podsumowało projekt historyczny Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim podsumowało projekt „Opolskie bez tajemnic”. W Powiatowym Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich r ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »