Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 19:40 Autor: Ewelina Laxy

Sześć osób uhonorowanych przez opolską Radę Miasta

Nagrodzeni
Nagrodzeni
Sześć osób odebrało dzisiaj najwyższe odznaczenia przyznawane przez opolskich rajców. Podczas uroczystej sesji przyznano tytuły "Zasłużonego Obywatela Opola" oraz medale za "Zasługi dla Miasta Opola".
Jak mówi Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta, dzisiejsze święto jest dobrą okazją, żeby podziękować tym, którzy w szczególny sposób odznaczają się zaangażowaniem w życie Opola.

- To pokazuje, że miasta nie buduje tylko władza, nie budują politycy, ale przede wszystkim jego mieszkańcy i to wszystko sprawia, że nasze miasto jest dzięki nim bogatsze - mówił Ociepa. - Cieszę się, że wspólnota samorządowa mogła im po prostu podziękować w tak wyjątkowym dniu jak Święto Niepodległości.

Wśród wyróżnionych znalazła się dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Urszula Zajączkowska. Odebrała ona, wraz z profesorem Politechniki Opolskiej Sławomirem Szymańcem, medale Zasłużonego Obywatela naszego miasta.

- To jest dla mnie bardzo ważne odznaczenie, bo zbiegło się z jubileuszem 40-lecia mojej pracy w Muzeum Śląska Opolskiego - mówiła po otrzymaniu nagrody. - Oczywiście ono z jednej strony onieśmiela, bo zawsze wydaje mi się, że są inni ludzie, ważniejsi ode mnie. Tym bardziej cieszy, że rada miasta zauważyła moją osobę, moją pracę. Trzeba się teraz zastanowić, co jeszcze takiego zrobić, żeby to było coś niezwykłego, coś ważnego, coś zauważalnego.

Gośćmi specjalnymi sesji były honorowy obywatel Opola, senator Republiki Francuskiej, Jean-Pierre Lelux oraz Anne-Marie Duval, wicemer miasta Grasse, pierwszego miasta partnerskiego Opole.

Pozostali wyróżnieni to: Elżbieta Kampa i Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Frank Langer z Niemieckiego Czerwonego Krzyża, który w 1997 roku pomagał opolskim strażakom podczas powodzi tysiąclecia.

Wiadomości z regionu

2018-07-18, godz. 08:20 Śmiertelny wypadek przed Zawadą. DK 45 zablokowana Przed godziną 8 na trasie krajowej 45, tuż przez miejscowością Zawada, doszło do wypadku. Ze wstępnych informacji wynika, że doszło do zderzenia trzech aut, d ... » więcej 2018-07-18, godz. 08:00 Nad Jeziorem Otmuchowskim brakuje służb ratunkowych. W kryzysowych sytuacjach pomagają właściciele ośrodków Nad Jeziorem Otmuchowskim brakuje policjantów wodnych i ratowników. Kiedy dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń pomocy udzielają WOPR-owcy z Nysy, a także osoby ... » więcej 2018-07-17, godz. 21:15 Pobili i obrabowali 80-latka, zostali zatrzymani przez policję 30-letnia kobieta i jej 38-letni partner usłyszeli już zarzuty a sprawa znajdzie finał w sądzie. Do zdarzenia doszło w Opolu na początku miesiąca. Według usta ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Spór ws. kosztów składowania śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Temida. Gminy skarżą się do sądu na działanie burmis ... Cenowy spór dotyczący opłat za składowanie śmieci w Domaszkowicach rozstrzygnie Wojewódzki Sąd Administracyjny w Opolu. Skargę na zarządzenie burmistrza Nysy ... » więcej 2018-07-17, godz. 20:15 Młody mężczyzna zginął na przejeździe kolejowym w Głuchołazach W Głuchołazach na przejeździe kolejowym zginął rowerzysta uderzony przez pociąg. Według informacji straży pożarnej młody mężczyzna w wieku około dwudziestu la ... » więcej 2018-07-17, godz. 19:42 Otmuchów szykuje własną książkę kucharską. Będą receptury na lokalne specjały Otmuchów szykuje książkę kulinarną z lokalnymi daniami. Burmistrz Jan Woźniak zdradza, że znajdzie się tam m.in. najlepszy przepis na sandacza po otmuchowsku, ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Z deszczu pod rynnę. Mieszkańcy Nowej Cerekwi żądają podłączenia pod kanalizację remontowanej drogi Mieszkańcy Nowej Cerekwi w gminie Kietrz chcą zmiany w projekcie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 416. Obecnie obowiązujący - jak twierdzą - uniemożliwia przy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:45 Przyjeżdżają do Opola niemal z całego świata. Wystartował Letni Uniwersytet Opolski 60 studentów z Chin, Indonezji, Ukrainy i Kazachstanu oficjalnie rozpoczęło dziś (17.07) naukę na Uniwersytecie Opolskim. Przez trzy tygodnie zagraniczni żacy ... » więcej 2018-07-17, godz. 18:30 Nyscy WOPR-owcy mają na stanie kradzione auto. "Trefny" wóz pochodzi z Hiszpanii Samochód nyskich wodniaków pochodzi z... kradzieży. Z ustaleń jakich dokonała nyska prokuratura wynika, że auto, które wodniacy kupili od prywatnej osoby poch ... » więcej 2018-07-17, godz. 17:30 Brzeski MOPS ma nową siedzibę. Zyskali petenci oraz sami urzędnicy Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu po wielu latach oczekiwań doczekał się nowej bazy. Placówka oficjalnie rozpoczęła swoją działalność w budynku przy ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »