Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-11-11, 19:40 Autor: Ewelina Laxy

Sześć osób uhonorowanych przez opolską Radę Miasta

Nagrodzeni
Nagrodzeni
Sześć osób odebrało dzisiaj najwyższe odznaczenia przyznawane przez opolskich rajców. Podczas uroczystej sesji przyznano tytuły "Zasłużonego Obywatela Opola" oraz medale za "Zasługi dla Miasta Opola".
Jak mówi Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta, dzisiejsze święto jest dobrą okazją, żeby podziękować tym, którzy w szczególny sposób odznaczają się zaangażowaniem w życie Opola.

- To pokazuje, że miasta nie buduje tylko władza, nie budują politycy, ale przede wszystkim jego mieszkańcy i to wszystko sprawia, że nasze miasto jest dzięki nim bogatsze - mówił Ociepa. - Cieszę się, że wspólnota samorządowa mogła im po prostu podziękować w tak wyjątkowym dniu jak Święto Niepodległości.

Wśród wyróżnionych znalazła się dyrektor Muzeum Śląska Opolskiego Urszula Zajączkowska. Odebrała ona, wraz z profesorem Politechniki Opolskiej Sławomirem Szymańcem, medale Zasłużonego Obywatela naszego miasta.

- To jest dla mnie bardzo ważne odznaczenie, bo zbiegło się z jubileuszem 40-lecia mojej pracy w Muzeum Śląska Opolskiego - mówiła po otrzymaniu nagrody. - Oczywiście ono z jednej strony onieśmiela, bo zawsze wydaje mi się, że są inni ludzie, ważniejsi ode mnie. Tym bardziej cieszy, że rada miasta zauważyła moją osobę, moją pracę. Trzeba się teraz zastanowić, co jeszcze takiego zrobić, żeby to było coś niezwykłego, coś ważnego, coś zauważalnego.

Gośćmi specjalnymi sesji były honorowy obywatel Opola, senator Republiki Francuskiej, Jean-Pierre Lelux oraz Anne-Marie Duval, wicemer miasta Grasse, pierwszego miasta partnerskiego Opole.

Pozostali wyróżnieni to: Elżbieta Kampa i Danuta Łuczak z Miejskiej Biblioteki Publicznej, Tomasz Halski, rektor Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu oraz Frank Langer z Niemieckiego Czerwonego Krzyża, który w 1997 roku pomagał opolskim strażakom podczas powodzi tysiąclecia.

Wiadomości z regionu

2018-10-23, godz. 11:20 Potrącenie na przejściu dla pieszych w Opolu Do zdarzenia doszło przed godziną 9:00 w Opolu na Kołłątaja. Kierująca osobowym peugeotem potrąciła na przejściu 27-letniego mężczyznę. » więcej 2018-10-23, godz. 10:45 Opolska rada miasta bez Mniejszości Niemieckiej [KOMENTARZE] - Trochę jest smutno, nie udało nam się wprowadzić ani jednego radnego do Rady Miasta Opola - powiedział w porannej rozmowie 'Poglądy i osądy' Marcin Gambiec, ... » więcej 2018-10-23, godz. 10:15 Razem dla Opola bez mandatów w radzie miasta Stowarzyszenie Razem dla Opola nie dostało się do opolskiej rady miasta. Komitet, który walczył o reelekcję w radzie i był reprezentowany m.in. przez Krzyszto ... » więcej 2018-10-23, godz. 09:30 Rada powiatu opolskiego wybrana. Najwięcej głosów dla MN W wyborach do rady powiatu opolskiego najwięcej głosów zdobył komitet Mniejszości Niemieckiej, zagłosowało na niego 15 871 osób (37,10% poparcia). Spośród 23 ... » więcej 2018-10-23, godz. 09:15 „To decyzja wyborców i należy ją uszanować”. Komitet Marcina Gambca bez mandatu w radzie miasta Opola Pomimo wstępnych wyników sondażowych żaden kandydat komitetu nie zasiądzie w radzie miasta nowej kadencji. Pulę zgarnął KWW Arkadiusza Wiśniewskiego. » więcej 2018-10-23, godz. 08:43 Po południu w regionie będzie mocno wiało Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteo pierwszego stopnia dla naszego regionu. Od godziny 15 przewiduje silny wiatr. Średnia prędko ... » więcej 2018-10-23, godz. 08:30 Mają większość i są otwarci na współpracę. KWW Arkadiusza Wiśniewskiego komentuje wyniki wyborów do rady miasta - Chcemy współpracować z przedstawicielami innych opcji politycznych i innych klubów - tak Łukasz Sowada z KWW Arkadiusza Wiśniewskiego komentuje wyniki wybor ... » więcej 2018-10-23, godz. 07:30 SLD wciąż poza opolskim ratuszem. Komitet nie zdobył żadnego mandatu Komitet SLD - Lewica Razem nie dostał się do Rady Miasta Opola. Komitet zdobył 2261 głosów i nie przekroczył pięcioprocentowego progu wyborczego. » więcej 2018-10-23, godz. 07:30 Mobilne usługi fryzjerskie i kosmetyczne. Opolski MOPR ogłasza nabór do nowego programu Ruszył nabór do projektu, który będzie realizował od stycznia Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Opolu wspólnie z organizacjami pozarządowymi. Oferta jest skie ... » więcej 2018-10-23, godz. 07:00 Przed nami II tura wyborów. Głosowanie odbędzie się w 18 miejscowościach województwa Dopiero w drugiej turze wyborów - 4 listopada - rozstrzygną się losy kandydatów na włodarzy w 15 gminach oraz trzech miastach powiatowych regionu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »