Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-27, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Andrzej Czubiński przeszedł na emeryturę, ale wciąż będzie realizować dźwięk dla Radia Opole

Uroczystość w Studiu M z okazji przejścia Andrzeja Czubińskiego na emeryturę [fot. Marcin Skomudek]
Uroczystość w Studiu M z okazji przejścia Andrzeja Czubińskiego na emeryturę [fot. Marcin Skomudek]
Andrzej Czubiński, wieloletni realizator dźwięku w Radiu Opole odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Z naszą rozgłośnią związał się na początku lat 70-tych. W tym czasie współpracował z wieloma znanymi zespołami oraz wokalistami w słynnym Studiu M. Artyści cenią go za spokój, cierpliwość i doskonały słuch.

Andrzej Czubiński uważa, że praca w radiu jest bardzo specyficzna, a dobry słuch to cecha wypracowana.

- Trzeba dużo słuchać i wyrobić sobie poczucie właściwego odbioru dźwięku oraz jakości tego dźwięku. Praca realizatora dźwięku polega na tym, aby móc ocenić – podobnie jak reżyser – czy wykonanie jest dobre lub złe. Chodzi o pierwsze wrażenie: jeżeli ktoś stara się i słychać duszę, mogę powiedzieć, że wykonawca jest dobry i coś z niego będzie – tłumaczy.

Piotr Moc, prezes Radia Opole, zwraca z kolei uwagę na atmosferę towarzyszącą współpracy z Czubińskim.

- Artyści są stremowani mniej lub bardziej, a pan Andrzej Czubiński podczas każdej sesji nagraniowej potrafił wytworzyć tak domową atmosferę, że druga piosenka była w wykonaniu artysty znacznie lepsza – dodaje.

Zdaniem Tomasza Bazana, koordynatora muzycznego Radia Opole, Czubiński jest uznawany za legendę w swoim fachu, nie tylko na Opolszczyźnie.

- Człowiek, który wie o nagrywaniu wszystko. Zna wszystkie tajniki studia nagraniowego i ma cechy konieczne przy wykonywaniu takiego zawodu. Chodzi o cierpliwość i pracowitość - podkreśla.

Andrzej Czubiński nie kończy jednak definitywnie współpracy z Radiem Opole. Wciąż będzie realizować pojedyncze projekty.
Andrzej Czubiński
Piotr Moc
Tomasz Bazan

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »