Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-27, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Andrzej Czubiński przeszedł na emeryturę, ale wciąż będzie realizować dźwięk dla Radia Opole

Uroczystość w Studiu M z okazji przejścia Andrzeja Czubińskiego na emeryturę [fot. Marcin Skomudek]
Uroczystość w Studiu M z okazji przejścia Andrzeja Czubińskiego na emeryturę [fot. Marcin Skomudek]
Andrzej Czubiński, wieloletni realizator dźwięku w Radiu Opole odchodzi na zasłużoną emeryturę.
Z naszą rozgłośnią związał się na początku lat 70-tych. W tym czasie współpracował z wieloma znanymi zespołami oraz wokalistami w słynnym Studiu M. Artyści cenią go za spokój, cierpliwość i doskonały słuch.

Andrzej Czubiński uważa, że praca w radiu jest bardzo specyficzna, a dobry słuch to cecha wypracowana.

- Trzeba dużo słuchać i wyrobić sobie poczucie właściwego odbioru dźwięku oraz jakości tego dźwięku. Praca realizatora dźwięku polega na tym, aby móc ocenić – podobnie jak reżyser – czy wykonanie jest dobre lub złe. Chodzi o pierwsze wrażenie: jeżeli ktoś stara się i słychać duszę, mogę powiedzieć, że wykonawca jest dobry i coś z niego będzie – tłumaczy.

Piotr Moc, prezes Radia Opole, zwraca z kolei uwagę na atmosferę towarzyszącą współpracy z Czubińskim.

- Artyści są stremowani mniej lub bardziej, a pan Andrzej Czubiński podczas każdej sesji nagraniowej potrafił wytworzyć tak domową atmosferę, że druga piosenka była w wykonaniu artysty znacznie lepsza – dodaje.

Zdaniem Tomasza Bazana, koordynatora muzycznego Radia Opole, Czubiński jest uznawany za legendę w swoim fachu, nie tylko na Opolszczyźnie.

- Człowiek, który wie o nagrywaniu wszystko. Zna wszystkie tajniki studia nagraniowego i ma cechy konieczne przy wykonywaniu takiego zawodu. Chodzi o cierpliwość i pracowitość - podkreśla.

Andrzej Czubiński nie kończy jednak definitywnie współpracy z Radiem Opole. Wciąż będzie realizować pojedyncze projekty.
Andrzej Czubiński
Piotr Moc
Tomasz Bazan

Wiadomości z regionu

2020-01-25, godz. 15:00 Poprawią wygodę uczniów. Internat Technikum Leśnego będzie remontowany Internat Technikum Leśnego w Tułowicach czeka kolejna modernizacja. Tym razem władze szkoły chcą wyremontować część północną budynku. » więcej 2020-01-25, godz. 14:45 Mężczyzna spadł z dachu w Brzegu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci 30-letni mężczyzna spadł z dachu budynku budynku przemysłowego. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00 na ulicy Kombatantów w Brzegu. » więcej 2020-01-25, godz. 14:30 Opole: protest przeciwko technologii 5G 'Nie dla sieci 5G' - pod takim hasłem odbył się dzisiejszy (25.01) protest na placu Wolności w Opolu przeciwko wprowadzonej w styczniu nowej technologii. Przeciwnicy… » więcej 2020-01-25, godz. 14:00 "Wołczyn to wiele serc". Duży pojemnik na plastikowe nakrętki napełnia się co 2-3 dni Błyskawicznie napełnia się wołczyński pojemnik na nakrętki. Dochód jest przeznaczany na cele charytatywne. » więcej 2020-01-25, godz. 12:00 Opole: Po raz czwarty rusza "Integracja bez granic" Pogłębienie i ułatwienie procesu integracji pomiędzy obywatelami państw spoza Unii Europejskiej - to główne cele czwartej edycji projektu 'Integracja bez granic'… » więcej 2020-01-25, godz. 11:00 Wybuch pieca gazowego w Popielowie. Jedna osoba została ranna Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu piecyka gazowego. Do zdarzenia doszło po godzinie 7.00 w miejscowości Popielów. » więcej 2020-01-25, godz. 11:00 Ujazd: w tym roku będzie gruntowny remont szatni sportowej w Niezdrowicach Stowarzyszenie Odnowy Wsi, klub sportowy i gmina Ujazd wspólnie pozyskały pieniądze na remont szatni sportowej w Niezdrowicach. Gruntowny remont obejmie instalacje… » więcej 2020-01-25, godz. 10:45 Od poniedziałku komunikacja miejska w Nysie będzie funkcjonować według nowego rozkładu. "Pasażerowie chcieli zmian" Od poniedziałku (27.01) niektóre nyskie autobusy miejskie wyjadą na trasy według zmienionego rozkładu. » więcej 2020-01-25, godz. 10:30 Opole: Studenci powitali Chiński Nowy Rok Degustacja chińskich potraw, pokazy chińskich wycinanek i kaligrafii - to tylko niektóre atrakcje, jakie przygotowali chińscy studenci Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2020-01-25, godz. 10:00 W centrum handlowym Karolinka będzie można porozmawiać o raku piersi i szyjki macicy Studenci Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego zapraszają do udziału w akcji 'Pink Lips' » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »