Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-11-09, 11:00 Autor: Katarzyna Doros-Stachoń

Rolniku! Nie czekaj ze składaniem wniosków do ARiMR o pomoc za straty w uprawach po powodzi

Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Zalane pole uprawne [fot. Adam Dubiński]
Blisko 400 osób złożyło dotąd wnioski do opolskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o wypłatę rekompensat za straty w uprawach w wyniku powodzi. O wsparcie z ARiMR można się starać do 15 listopada.
- Dotacje, o które mogą ubiegać się rolnicy to 5 tysięcy złotych do hektara kukurydzy, buraków cukrowych, ziemniaków winorośli, słonecznika, ziół czy warzyw i 4 tysiące złotych do hektara uprawy soi - mówi Tomasz Wiciak, dyrektor opolskiego oddziału ARIMR. - Do 8 listopada wnioski o pomoc złożyło blisko 400 beneficjentów rolnych, którzy mogą skorzystać z tej pomocy na 600 w kraju. Według naszych wyliczeń ARiMR w skali całej Polski powodzią zostało poszkodowanych około 4000 rolników. Czyli widzimy, że jeszcze dużo tych wniosków spłynie do nas.

Przedstawiciele Agencji apelują, aby złożenia wniosku nie odkładać na ostatni moment.

- Były zgłoszenia, które przekazaliśmy do odpowiednich instytucji, to jest do IMGW, że nie zawsze ta mapa pokrywała się z tym, co rolnik twierdził, że dany teren był zalany. Jeżeli rolnicy się nie zgadzają, prosimy wpisywać to, ale żeby składać wnioski. I nie czekać, bo 15 listopada o godzinie 24:00 zostanie zamknięta bramka do składania wniosków.

Przypomnijmy, że wnioski można składać drogą elektroniczną za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych.
Tomasz Wiciak cz. 1
Tomasz Wiciak cz. 2

Zobacz także

2024-09-23, godz. 13:27, Wiadomości z regionu Rozpoczęło się liczenie strat w powiecie brzeskim. Nie wszędzie jest to obecnie możliwe W powiecie brzeskim trwa szacowanie strat, które spowodowała powódź. Na razie nie wszędzie jest to jednak możliwe, bo w niektórych miejscach woda wciąż nie opadła. » więcej 2024-09-23, godz. 13:14, Wiadomości z regionu Żołnierze pracują nad odbudową zalanych miejscowości. Ruszyła operacja "Feniks" Rusza 'Feniks' - największa operacja w historii polskiego wojska. Jej zadaniem będzie odbudowa terenów dotkniętych kataklizmem i wsparcie mieszkańców. W województwie opolskim w operację 'Feniks' zaangażowani są m.in. żołnierze… » więcej 2024-09-23, godz. 12:30, Gospodarka "Przedsiębiorcy z zalanych terenów potrzebują pomocy. Prezes Opolskiej Izby Gospodarczej w Radiu Opole - Tworzymy od kilku dni mapę potrzeb opolskich przedsiębiorców dotkniętych powodzią - mówił dziś (23.09) w Porannej Rozmowie Radia Opole Bartosz Ryszka, prezes Opolskiej Izby Gospodarczej. Te pierwsze potrzeby były podobne jak u wszystkich… » więcej 2024-09-23, godz. 12:24, Publicystyka w Radiu Opole Podsekretarz stanu Katarzyna Nowakowska o wsparciu dla powodzian Nie deklaracje, ale konkretne decyzje i dostępne środki pomocy dla pokrzywdzonych w powodzi ludzi były tematem rozmowy z podsekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Katarzyną Nowakowską. Są to nie tylko środki… » więcej 2024-09-23, godz. 12:09, Wiadomości z regionu Gmina Branice liczy straty po powodzi. Potrzeba wielu milionów złotych na odbudowę 75 zalanych domów, 100 kolejnych poszkodowanych w nieco mniejszym stopniu, zniszczone graniczne przeprawy mostowe z Republiką Czeską, uszkodzone wały przeciwpowodziowe, drogi i ścieżki rowerowe oraz budynki użyteczności publicznej… » więcej
59606162636465
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »