2023-12-13, 20:33 Autor: Grzegorz Frankowski

Szczypiorniści Gwardii Opole z kolejną ligową porażką na koncie

Mateusz Jankowski [fot. Gwardia Opole]
Piłkarze ręczni Corotop Gwardii Opole doznali czwartej z rzędu porażki w rozgrywkach Orlen Superligi. W 16. serii rozgrywek podopieczni trenera Bartosza Jureckiego przegrali na wyjeździe z Grupą Azoty Unią Tarnów 26:29.
Spotkanie lepiej rozpoczęli opolanie. Po dwóch skutecznych rzutach Wiktora Kawki Gwardia objęła prowadzenie 2:0. Za chwilę był już jednak remis. W kolejnych minutach gra miała wyrównany przebieg, a wynik zazwyczaj kręcił się koło remisu. Tak był do 22 minuty. Później gospodarze odskoczyli na dwie, a potem trzy bramki, a pierwsza połowa kończy się wygraną tarnowian 15:13.

W drugiej połowie Gwardia próbowała gonić wynik, ale nie była w stanie ani razu zniwelować straty. Unia Tarnów cały czas prowadziła. W 53 minucie miała przewagę nawet sześciu bramek, a finalnie mecz zakończył się wygrana rywali 29:26.

W ligowej tabeli Corotop Gwardia Opole zajmuje ósme miejsce. Zespół z Tarnowa jest siódmy, a prowadzi Orlen Wisła Płock.