Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2024-09-03, 16:00 Autor: Adam Wołek

10. edycja festiwalu "mocART" przed nami. "Wśród nich jest mnóstwo talentów muzycznych"

X. Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „mocART“ [fot. Adam Wołek]
X. Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „mocART“ [fot. Adam Wołek]
To już 10. edycja Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych „mocART“. Wydarzenie odbędzie się w dniach 13-15 września w Opolu i Turawie.
Celem imprezy jest aktywizacja osób z niepełnosprawnościami i przekraczanie przez te osoby kolejnych barier. - Wśród nich jest mnóstwo talentów muzycznych - mówiła dziś dyrektor artystyczna festiwalu Katarzyna "Puma" Piasecka.

- Program imprezy jest bardzo bogaty. Podczas gali wystąpią Grażyna Łobaszewska oraz Adam Asanov i Zbigniew Moździerski, ale będzie też spotkanie z literaturą - dodaje Katarzyna "Puma" Piasecka. - Będziemy gościć znakomitą pisarkę Katarzynę Grocholę, jest ona naszą gwiazdą festiwalu. Będzie obecna podczas konkursu i przesłuchań. Nie zabraknie także mocART Bandu i hymnu festiwalu wyśpiewanego przez naszych "mocARTowiczów".

- Nie wyobrażam sobie, by miasto nie wsparło tego festiwalu - mówi prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski. - Jest to świetna inicjatywa. My jako miasto staramy się w różny sposób angażować, proponować, wdrażać różne rozwiązania, które mają niepełnosprawnym ułatwić życie w Opolu. A ten festiwal świetnie się wpisuje w stolicę polskiej piosenki.

- Tam gdzie jest muzyka, staramy się też być i my - mówiła Anna Stompor z Narodowego Centrum Polskiej Piosenki. - Dla nas istotne jest wspieranie każdej inicjatywy muzycznej. Ta jest dla nas wyjątkowa i ogromnie wartościowa. I jest takim "dmuchaniem" w skrzydła dla wszystkich, którzy kochają polską piosenkę.

Oprócz wydarzeń muzycznych zaplanowano szereg warsztatów. Festiwal będzie miał trzy lokalizacje: turawski ośrodek Jowisz, Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu i Narodowe Centrum Polskiej Piosenki.
Katrzyna Puma Piasecka
Arkadiusz Wiśniewski
Anna Stompor

Zobacz także

2024-11-28, godz. 15:00, Kultura i rozrywka Krytycznie o Kartezjuszu dziś w ramach cyklu Pogadalnia w MŚO 'Myślę, więc nie jestem sam' - to tytuł najbliższego spotkania w ramach Pogadalni, czyli cyklu spotkań filozoficznych w Opolu. Mają one otwartą formułę zarówno dla tych, którzy chcą się włączyć do dyskusji, jak i tych, którzy… » więcej 2024-11-28, godz. 14:36, Wiadomości z regionu Pierwszy prezes klubu OKS Odra Opole i nestor opolskiego pożarnictwa będą mieli swoje ulice W stolicy regionu pojawią się dwie nowe ulice. Pierwsza z nich będzie nosiła nazwę pułkownika pożarnictwa Zdzisława Filingiera i będzie zlokalizowana w okolicach ulicy Budowlanych. Natomiast druga będzie znajdować się w rejonie… » więcej 2024-11-28, godz. 13:30, Gospodarka To już pewne. Opolanie zapłacą wyższy podatek od nieruchomości Od nowego roku mieszkańcy Opola zapłacą więcej za swoje nieruchomości. Podatek od zabudowań mieszkalnych, gospodarczych oraz gruntów wzrośnie od blisko 3 do 8 procent. Ta najwyższa podwyżka dotyczy przedsiębiorców, którzy mają… » więcej 2024-11-28, godz. 13:15, Kultura i rozrywka Ludzie mediów wspominali Tadeusza Horoszkiewicza Postać Tadeusza Horoszkiewicza, nestora opolskiego dziennikarstwa, została przypominana w ramach cyklu 'Twarze Opola'. W Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu zabrali się jego przyjaciele, bliscy, współpracownicy i ludzie mediów… » więcej 2024-11-27, godz. 20:00, Wiadomości z regionu Opolski oddział IPN upamiętnił Augustyna Kośnego. Jest tablica pamiątkowa i wystawa Był działaczem społecznym, politycznym, ale też lekarzem i uczestnikiem II Powstania Śląskiego. Mowa o Augustynie Kośnym, który od dziś (27.11) ma swoją tablicę na budynku Instytutu Pamięci Narodowej w Opolu. Data jest szczególna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »