Radio Opole » Stolica Opole (DAB+) » Informacje z Opola

Informacje z Opola

2023-07-08, 16:30 Autor: Agnieszka Stefaniak

V Marsz Równości przeszedł ulicami Opola. Była też kontrmanifestacja środowisk narodowościowych

V Marsz Równości [fot. Agnieszka Stefaniak]
V Marsz Równości [fot. Agnieszka Stefaniak]
V Marsz Równości [fot. Agnieszka Stefaniak]
V Marsz Równości [fot. Agnieszka Stefaniak]
Kontrmanifestacja w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska]
Kontrmanifestacja w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska]
Kontrmanifestacja w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska]
Kontrmanifestacja w Opolu [fot. Wiktoria Kramczyńska]
Uczestnicy Marszu Równości tym razem pochód ulicami stolicy województwa rozpoczęli z placu Jana Pawła II. Najpierw wysłuchali wystąpień organizatorów i zaproszonych gości. W imieniu prezydenta Opola, który objął marsz patronatem do zgromadzonych przemówiła Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego.
Następnie liczna grupa przeszła przez Opole. Hasło tegorocznego marszu to "Idziemy za lepszy czas"

- Marsz Równości i wszystko, co robimy jest po to, aby każda rodzina mieszkająca w Opolu, w województwie opolskim, niezależnie od orientacji i tożsamości mogła czuć, że jest u siebie. Że miłość jest dla wszystkich, nie ma granic. I to jest nasz dom. I nie musimy stąd uciekać, aby było lepiej - mówi Mikołaj Dzięciołowski z Tęczowego Opola, które jest organizatorem Marszu Równości.

Na starcie i kilku innych miejscach stanęły kontrmanifestacje środowisk narodowościowych. Uczestnicy tej z placu Jana Pawła II mieli ze sobą transparent z hasłem "Opole miastem normalności".

- Jak co roku, gdy odbywa się ta tak zwana "parada równości" my stajemy z kontrą, by pokazać, że Opole nadal jest miastem normalności. Że są ludzie, którzy sprzeciwiają się tęczowej ideologii w naszym mieście - mówi Daniel Szkarupski, prezes koła Opole Ruchu Narodowego.

Marszowi Równości towarzyszyła gęsta asysta policji. Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Opolu przekazał, że na trasie marszu nie doszło do incydentów, które wymagałyby interwencji mundurowych.
Mikołaj Dzięciołowski
Daniel Szkarupski

Zobacz także

2023-10-12, godz. 15:48, Wiadomości z regionu "Reakcja to nasz obowiązek". Przemoc domowa nie dzieje się w ciszy [INTERWENCJA] - Brak reakcji to przestępstwo - przypomina Tamara Tymowicz, dyrektorka Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Opolu, odpowiadając na interwencję Radia Opole dotyczącą zatrzymania 31-latka, który stanie przed sądem za przemoc wobec bliskich… » więcej 2023-10-12, godz. 13:03, Kultura i rozrywka Tytułowa "Hela" ma w sobie siłę. Anna Kasperska gościem Opolskich Lam Reżyserka Anna Kasperska była gościem 21. Festiwalu Filmowego 'Opolskie Lamy'. Film 'Hela' to jej pełnometrażowy debiut. Opowiada historię pensjonariuszki zakładu opiekuńczo-wychowawczego. Bohaterka stara się odzyskać młodszą siostrę… » więcej 2023-10-12, godz. 09:15, Wiadomości z regionu Po zatrzymaniu domowego kata. Dlaczego nie reagujemy na przemoc? [INTERWENCJA] Dlaczego nikt nie zareagował? Pytają opolscy policjanci, relacjonując zatrzymanie domowego kata. Chodzi o aresztowanego 31-latka z Opola, który partnerce i ich 3-letniemu synkowi przez rok fundował 'piekło na ziemi'. Mężczyzna regularnie… » więcej 2023-10-12, godz. 08:00, Kultura i rozrywka Kresowe wspomnienia w Muzeum Wsi Opolskiej. Bohaterem kolejnego spotkania Jerzy Hubicki O kresowych miejscowościach, codziennym życiu, czasach wojny i okupacji, przesiedleniu i osadnictwie na Śląsku Opolskim. Cykl spotkań wspomnieniowych z Kresowianami i członkami rodzin o kresowym pochodzeniu mieszkającymi w naszym regionie… » więcej 2023-10-11, godz. 20:19, Wiadomości z regionu "Wyborczy Ring" o kondycji polskiej demokracji O kondycję polskiej demokracji pytaliśmy kandydatów do parlamentu z woj. opolskiego w kolejnej debacie przedwyborczej Radia Opole. » więcej
417418419420421422423
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »