Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2018-04-25, godz. 20:32, Audycje z powiatów Biblioteka świętuje 70. urodziny i szykuje II Targi Książki nad Odrą Jakie atrakcje czekają na miłośników książek, którzy wezmą udział w drugiej edycji Targów Książki nad Odrą oraz co działo się w kozielskiej bibliotece przez ostatnie 70 lat, o tym opowiedziała Izabela Migocz, dyrektorka Miejskiej Bibliote ... » więcej 2018-04-11, godz. 23:12, Audycje z powiatów Bowling, tenis ziemny – sprawdź najbliższe imprezy sportowe w Kędzierzynie-Koźlu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu jest organizatorem lub współorganizatorem wielu imprez sportowych, z których kilka odbędzie się już w najbliższym czasie. » więcej 2018-04-06, godz. 10:36, Audycje z powiatów Konstanty Chmielewski - niezwykły dyrektor, który kształtował Kędzierzyn-Koźle Izabela Gawron, Bogusław Rogowski i Adam Gurgul przybliżyli postać Konstantego Chmielewskiego, który z Zakładami Azotowymi był związany przez 45 lat a w najbliższy piątek (6.04) rondo na al. Jana Pawła II otrzyma jego imię. » więcej 2018-04-06, godz. 10:36, Audycje z powiatów Goszyce - mała wieś, w której wiele się dzieje Magdalenka to kapliczka w lesie nieopodal Goszyc. Stowarzyszenie Przyjaciół Goszyc otrzymało grant w wysokości 12 tysięcy złotych na opracowanie programu prac konserwatorskich kaplicy św. Marii Magdaleny. Jest to pierwszy krok do kompleks ... » więcej 2018-03-29, godz. 12:40, Audycje z powiatów Za kilka miesięcy archeolodzy wrócą do Dzielnicy Choć do wakacji, czyli kolejnego sezonu archeologicznego w Dzielnicy w gminie Cisek, jest jeszcze daleko, ale naukowcy już się szykują. Może nie wyciągają jeszcze łopat i szczoteczek do czyszczenia znalezisk, ale przygotowują materiał z u ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »