Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2018-03-21, godz. 21:06, Audycje z powiatów Z instytucji stworzyli ciepły dom dla 25 dzieci Jak z państwowej placówki zrobić dom, z którego dzieci nie chcą wychodzić? Jakie obawy mają wychowawcy, a jakie wychowankowie? Kto snuje bardziej śmiałe plany - dzieci czy rodzice? O to wszystko spytam Ewę Miller, dyrektorkę Domu Dziecka ... » więcej 2018-03-21, godz. 19:57, Audycje z powiatów W mieście, ale jednak wioska. Cisowa ma wiele atutów Jak mieszkańcom Cisowej żyje się w odcięciu od świata i na placu budowy? Co poza obecnością drogowców jest ich bolączką? Jakie mają plany na ten rok? O tym opowiedział Jerzy Rosenhof, przewodniczący zarządu osiedla Cisowa. » więcej 2018-03-14, godz. 18:55, Audycje z powiatów Krew za bilet na mecz Zaksy i wejściówkę do spa Oddaj krew, a dostaniesz bilet na mecz Zaksy Kędzierzyn-Koźle - tak swoją akcję reklamują członkowie Klubu Honorowych Dawców Krwi Kropelka z Kędzierzyna-Koźla. Na krwiodawców czekają też wejściówki do klubów fitness i spa. Skąd taki pomys ... » więcej 2018-03-07, godz. 16:33, Audycje z powiatów Muzyka leczy i daje ogrom radości, dlatego warto śpiewać. W chórze lub pod prysznicem Gotfryd Włodarz, dyrygent i kierownik powiatowego chóru Kandersino i jednocześnie dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu zdradził, jakie były początku chóru, kto dobiera repertuar i jakie są plany koncertowe. Rozma ... » więcej 2018-03-07, godz. 16:33, Audycje z powiatów Euro-Country to kraina pozytywnie zakręconych Co było starsze - jajko czy kura? Czy odpowiedź na to pytanie znajdziemy na Festiwalu z Jajem, który już w najbliższą niedzielę (11 marca) odbędzie się w Zakrzowie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »