Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2017-10-18, godz. 12:26, Audycje z powiatów Kalendarz imprez kulturalnych Kędzierzyna-Koźla jest zapełniony do końca roku Piotr Gabrysz, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, opowiada m.in. filmach z całego świata, które będzie można zobaczyć w najbliższy weekend w ramach XXIV edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niezależnych im. Ireneusza Radzia 'Publicy ... » więcej 2017-10-18, godz. 12:13, Audycje z powiatów Czy Sławięcice chcą się odłączyć od Kędzierzyna-Koźla? Sławięcice chcą się odłączyć od Kędzierzyna-Koźla i przyłączyć do gminy Ujazd - taka informacja pojawiła się ostatnio w jednej z gazet. Oficjalnych ruchów w tym temacie nie było, ale burmistrz Ujazdu deklaruje, że jak mieszkańcy będą chci ... » więcej 2017-10-11, godz. 11:50, Audycje z powiatów Oby zima była dla nas spokojna Grażyna Hamala ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kędzierzynie-Koźlu opowiada o przygotowaniach do nadchodzącej zimy, nowym budynku kociarni, weteranach, którzy nadal czekają na swojego człowieka, prezentach za 1% oraz o mocy mediów ... » więcej 2017-10-11, godz. 11:40, Audycje z powiatów Życie w Landzmierzu 3 miesiące po huraganie Wojewoda Adrian Czubak spotkał się w minionym tygodniu z mieszkańcami gmin Cisek i Bierawa, którzy w lipcu ucierpieli w trakcie huraganu. » więcej 2017-10-11, godz. 11:30, Audycje z powiatów Ruchy wokół miejskich zabytków Samorząd powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego chce przejąć basztę Montalemberta. Dotychczasowy właściciel, Fundacja Dla Dobra Publicznego, zwrócił się do władz powiatu o przejęcie zabytkowego obiektu w zamian za zaległe zobowiązania finanso ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »