Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2018-03-07, godz. 16:33, Audycje z powiatów Muzyka leczy i daje ogrom radości, dlatego warto śpiewać. W chórze lub pod prysznicem Gotfryd Włodarz, dyrygent i kierownik powiatowego chóru Kandersino i jednocześnie dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu zdradził, jakie były początku chóru, kto dobiera repertuar i jakie są plany koncertowe. Rozma ... » więcej 2018-03-07, godz. 16:33, Audycje z powiatów Euro-Country to kraina pozytywnie zakręconych Co było starsze - jajko czy kura? Czy odpowiedź na to pytanie znajdziemy na Festiwalu z Jajem, który już w najbliższą niedzielę (11 marca) odbędzie się w Zakrzowie. » więcej 2018-02-28, godz. 16:51, Audycje z powiatów Blechhammer – 1944: odkrywanie wielkiej historii w Kędzierzynie-Koźlu i okolicach Lada chwila mają rozpocząć się prace przy przystosowaniu bunkra z czasów II wojny światowej do potrzeb muzealnych. Jeszcze w tym roku w samym obiekcie, jak i w jego otoczeniu, powstanie ekspozycja związana z „bitwą o benzynę”. » więcej 2018-02-28, godz. 16:50, Audycje z powiatów Straszna historia budynku bursy szkolnej W tym roku mija 70 lat od rozbicia przez Powiatowy Urząd Bezpieczeństwa Publicznego w Koźlu dwóch grup organizacji niepodległościowej Wolność i Niezawisłość, które po II wojnie światowej działały na terenie ówczesnego powiatu kozielskiego. » więcej 2018-02-21, godz. 16:07, Audycje z powiatów Ponad 60 pomysłów na zadania budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla Ponad 60 zadań zgłoszono do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego miasta Kędzierzyn-Koźle. Na realizację wybranych pomysłów mieszkańców przeznaczono 1,6 mln zł. W każdym osiedlu zostanie wprowadzony w życie przynajmniej jeden projekt. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »