Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2017-11-16, godz. 19:47, Audycje z powiatów Hokej to nie tylko gra? Tak twierdzą fachowcy - Hokej na lodzie to nie tylko gra. Ważne jest również to, co dzieje się po meczu, nawiązywanie kontaktów towarzyskich i przyjaźni - podkreśla Grzegorz Kulik, członek Towarzystwa Miłośników Hokeja na Lodzie Chemik Kędzierzyn-Koźle, który ... » więcej 2017-11-08, godz. 21:00, Audycje z powiatów Sławięcicka wystawa o Teksańczykach jedzie do Łubnian Zdjęcia, multimedialne kioski z nagraniami audio i video, stare książki czy kowbojskie siodło znajdują się na wystawie o śląskich Teksańczykach, którą przygotowało Towarzystwo Przyjaciół Sławięcic. » więcej 2017-11-08, godz. 20:59, Audycje z powiatów Mistrzostwa świata psich zaprzęgów odbędą się w Lubieszowie W pierwszy weekend października 2018 roku w Lubieszowie w gminie Bierawa odbędą się Mistrzostwa Świata Psich Zaprzęgów. W imprezie udział może wziąć nawet 1000 zawodników. » więcej 2017-10-25, godz. 12:43, Audycje z powiatów Dawnych czasów czar w muzeum PRL-u Karolina Chojnowska ze Stowarzyszenia Mleczarnia - Muzeum PRL-u zdradziła jakie były pierwsze eksponaty w muzeum, na czyim biurku stał najważniejszy telefon w zakładzie oraz co znajduje się w sejfie. » więcej 2017-10-25, godz. 11:23, Audycje z powiatów Z MZK na świąteczne jarmarki Z Arkadiuszem Deierlingiem z MZK w Kędzierzynie-Koźlu rozmawiamy o powodzeniu jednodniowych wycieczek turystycznych, konkurencji rowerów miejskich dla autobusów, nowym taborze i przewożeniu zwierzaków w pojazdach transportu miejskiego. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »