Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2018-01-04, godz. 07:39, Audycje z powiatów Harcerstwo daje sprawności na całe życie 250 dzieci i młodzieży należy do hufca ZHP Kędzierzyn-Koźle. Obecnie trwają ostatnie przygotowania do zimowych wyjazdów zaplanowanych na czas ferii. Ale wolne od nauki harcerze chcą spędzić na… nauce. W tym roku przygotowali szereg kursów ... » więcej 2017-12-29, godz. 10:15, Audycje z powiatów Tłumy odwiedzają żywą szopkę w Dziergowicach Ponad 8 tysięcy osób odwiedziło przez trzy świąteczne dni Dziergowice. Magnesem jest żywa szopka a w niej 59 różnych gatunków zwierząt. Największe tłumy zebrały się po południu na wspólnym kolędowaniu, któremu towarzyszył słodki poczęstun ... » więcej 2017-12-29, godz. 10:15, Audycje z powiatów Sukienka, która potrafi zmienić życie Laureatka nagrody specjalnej programu Dress for Success, Katarzyna Pycia z Kędzierzyna-Koźla, przekonuje kobiety, że jeśli chcą, mogą zmienić swoje życie. » więcej 2017-12-20, godz. 18:35, Audycje z powiatów Budowa szopki w Dziergowicach jest na ostatniej prostej Wielbłądy, renifery, alpaki, owce, króliki, kaczki i gęsi to tylko część mieszkańców szopki, która właśnie powstaje w Dziergowicach w gminie Bierawa. Od kilku lat mieszkańcy tej wioski budują na placu przy kościele szopkę i towarzyszące j ... » więcej 2017-12-20, godz. 18:34, Audycje z powiatów Zumba daje mi energię do życia Kamila Łąszek pochodzi z Kędzierzyna-Koźla, obecnie mieszka i pracuje w Londynie. Choć zawodowo zajmuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, to jej wielką miłością jest zumba - energetyczny, taneczny rodzaj fitnessu. Kamila opowiada, skąd ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »