Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2017-12-07, godz. 10:34, Audycje z powiatów Ożywiają muzykę ludową przed ponad stu lat i śpiewają śląskie kolędy Jak brzmi Zaginione Archiwum? To wyjaśnili muzycy Dariusz Kownacki, Anna Dzwonkowska-Pucia i Mariusza Pucia, autorzy projektu muzycznego pod nazwą „Zaginione archiwum”. » więcej 2017-11-29, godz. 16:17, Audycje z powiatów Rodzice małej Łucji chcą zwolniania z pracy lekarzy, którzy przyjmowali poród córki Apel w tej sprawie skierowali do radnych powiatowych. Ojciec Łucji, Mateusz Kornak, pojawił się na sesji. » więcej 2017-11-29, godz. 16:17, Audycje z powiatów Strażacy zawodowcy jeżdżą do akcji średnio dwa razy dziennie. Najbardziej aktywna OSP - raz na trzy dni W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim działają 44 jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. 13 z nich jest w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. » więcej 2017-11-22, godz. 16:56, Audycje z powiatów 20 lat po powodzi tysiąclecia. Czy jesteśmy bezpieczni? O bezpieczeństwie powodziowym, inwestycjach wykonanych przez ostatnie 20 lat, ale też o traumatycznych wydarzeniach z lipca 1997 roku mówiono w Zakrzowie podczas konferencji „Odra 20 lat po powodzi - stan obecny, perspektywy, szanse”. » więcej 2017-11-22, godz. 16:56, Audycje z powiatów Stowarzyszenie patriotyczne działa aktywnie i organizuje wiele akcji charytatywnych Do końca roku można włączyć się w akcję zbiórki suchej żywności o długim terminie przydatności, która w styczniu trafi do Polaków mieszkających na Białorusi. Zbiórkę już po raz piaty organizuje stowarzyszenie Patriotyczny Kędzierzyn-Koźle ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »