Radio Opole » Radio Opole w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (DAB+) » Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

Audycje z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

2017-12-07, 10:34 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Tadeusz Waligóra, nauczyciel trzech pokoleń, honorowym obywatelem Kędzierzyna-Koźla

Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra i przewodniczący rady miasta, Andrzej Kopeć [fot. Jarosław Jurkowski]
Tadeusz Waligóra, który przez ponad 40 lat uczył – jak sam mówi – trzy pokolenia mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, odebrał tytuł honorowego obywatela miasta. Pan Tadeusz był nauczycielem Szkoły Podstawowej nr 12, a po lekcjach trenował piłkarzy Odry Koźle, udzielał się też w harcerstwie.
Tytuł honorowego obywatela Kędzierzyna-Koźla wręczono oficjalnie w trakcie sesji rady miasta. Jak się okazało, wśród urzędników i radnych jest kilka osób, które były uczniami pana Tadeusza. Co ciekawe, uczyli się od niego nie tylko sprawności sportowej, ale również plastyki i biologii.
Tadeusz Waligóra rozmawia z Agnieszką Pospiszyl

Zobacz także

2018-02-12, godz. 16:50, Audycje z powiatów Automobilklub z Kędzierzyna-Koźla zaprasza na rajd, i nie tylko Już po raz 69-ty w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się Samochodowy Turystyczny Rajd Energetyków. Imprezę organizuje Automobilklub Kędzierzyńsko-Kozielski oraz Koło Automobilklubu Kędzierzyńsko-Kozielskiego przy TAMEH Polska Sp. z o.o. Oddział ... » więcej 2018-01-24, godz. 14:36, Audycje z powiatów Wiele atrakcji na IV Balu Biznesu Kędzierzyńsko-Kozielski Park Przemysłowy oraz Hotel Solidaris po raz czwarty organizują charytatywny Bal Biznesu pod hasłem „Bal Biznesu z Nutką Magii”. W trakcie imprezy, którą poprowadzi Iwona Pavlović, zbierane będą pieniądze na doposa ... » więcej 2018-01-24, godz. 14:35, Audycje z powiatów Darmowe porady prawne dla wszystkich cieszą się ogromnym powodzeniem Trzy prawniczki dwa razy w miesiącu czekają na mieszkańców Kędzierzyna-Koźla i okolic. W jednym z biur urzędu miasta udzielają darmowych porad prawnych. Mogą z nich skorzystać wszyscy chętni, nie ma takich ograniczeń jak przy programie rz ... » więcej 2018-01-18, godz. 09:43, Audycje z powiatów Nie dajmy się oszukać i uważajmy na skrzyżowaniu w Reńskiej Wsi Czy mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla nauczyli się rozpoznawać oszustów podających się za wnuczków albo policjantów? Dlaczego na skrzyżowaniu dróg krajowych w Reńskiej Wsi dochodzi do tylu wypadków? Odpowiedzi na te pytania poszukaliśmy wspóln ... » więcej 2018-01-12, godz. 15:08, Audycje z powiatów Czy Kędzierzyn-Koźle to miasto ludzi ubogich? Na ostatniej sesji rady miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu jeden z radnych stwierdził, że jest to miasto ludzi ubogich. Czy faktycznie tak jest? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła dyrektorka Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Danuta Ceglare ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »