Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Ireneusz Sołek o tym, że nie może być tak, by…
2018-07-03, 15:57 Autor: Ewa Skrabacz

Ireneusz Sołek o tym, że nie może być tak, by ratownicy udzielający pomocy byli atakowani

Ireneusz Sołek o tym, że nie może być tak, by ratownicy udzielający pomocy byli atakowani
- Nie może być tak, że ktoś jedzie ludziom pomóc, a na miejscu zostaje zaatakowany. Za chwilę dojdzie do tego, że zespoły ratownictwa medycznego będą się bały wyjeżdżać na różne imprezy. Nie można do tego dopuścić – mówił Ireneusz Sołek, dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego, komentując weekendowe zdarzenie w Winowie.
- Wszyscy powinni wiedzieć, że zaatakowanie ratowników medycznych oznacza to samo, co zaatakowanie np. funkcjonariusza policji. Mam nadzieję, że wymiar sprawiedliwości ukarze tych, którzy są odpowiedzialni za zajście w Winowie – dodał Sołek.

- Moim zdaniem, gdy odbywa się impreza podwyższonego ryzyka, zawsze na miejscu powinno być odpowiednie zabezpieczenie. Nie chodzi więc jedynie o to, czy impreza jest masowa, ale o ryzyko związane z jej charakterem – wyjaśniał dyrektor OCRM.

- Organizator imprezy przeprosił już za zaistniałą sytuację, ale byłoby miło, gdyby naszych pracowników przeprosili także ci, którzy dopuścili się nagannego zachowania – stwierdził Sołek.

Dyrektor Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego mówił również, że w podległej mu jednostce w tej chwili nie brakuje ratowników medycznych i lekarzy, stanowiących załogi karetek pogotowia. Sygnalizował jednak, że potencjalnych pracowników jest coraz mniej i niebawem może pojawić się problem braku chętnych do tego typu pracy.

- Kiedyś to ratownicy medyczni szukali pracy, dziś to ja szukam ratowników – stwierdził Sołek.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »