Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Tudaj o tym, że w tej kadencji w powiecie…
2016-04-13, 13:08 Autor: Marek Świercz

Małgorzata Tudaj o tym, że w tej kadencji w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim nie ma politycznych przepychanek [FILM]

Zobacz rozmowę z Małgorzatą Tudaj [Loża Radiowa]
- W tej kadencji nasze samorządy, powiatowy i miejski, po prostu spokojnie pracują - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielski, wyraźnie dając do zrozumienia, że inaczej było w poprzedniej kadencji, kiedy miastem i powiatem rządzili politycy "obywatelscy", nie związani z żadnymi partiami. W ostatnich wyborach oba samorządy przejęła Platforma Obywatelska.
Z Małgorzatą Tudaj rozmawiają Marek Świercz i Piotr Wójtowicz
Dowodem na to, że w powiecie dzieje się lepiej, może być to, że w rankingu Związku Powiatów Polskich zajął pierwsze miejsce na Opolszczyźnie. Stabilna jest sytuacja w powiatowym szpitalu, choć kilka lat temu - gdy kierował nim Anatol Majcher - ani opinia publiczna, ani samorządowcy nie wiedzieli za bardzo, w jakiej kondycji finansowej jest ta placówka.

- Czeka nas standaryzacja szpitala, potrzebujemy w sumie około 29 milionów złotych - mówi nasz gość.

Podobna sytuacja jest w oświacie. Poprzedni starosta Artur Widłak miał plan radykalnej restrukturyzacji, obecny zarząd, mimo demograficznego tąpnięcia, nie ma takich zamiarów.

- Ograniczyliśmy liczbę klas, ale otwieramy nowe kierunki - mówi nasz gość. - Dodam, że nasze technikum żeglugi śródlądowej jest jedną z dwóch takich szkół w kraju.

Zobacz także

2021-09-27, godz. 15:26 Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje… - Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle… » więcej 2021-09-27, godz. 13:24 Tomasz Kostuś, poseł PO o urodzinach, teściowej, Opolskim Zespole Parlamentarnym i wyborach do Bundestagu. - Parlamentarzyści znaleźli się w mojej opinii w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu - powiedział poseł Tomasz Kostuś komentując obecność partyjnych… » więcej 2021-09-27, godz. 09:18 Renata Cygan, wicedyrektor WUP o rynku pracownika, dotacjach na założenie firmy i pracy sezonowej - Rynek pracownika mamy już od dłuższego czasu, nawet pandemia tego nie zmieniła - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Renata Cygan, wicedyrektor Wojewódzkiego… » więcej 2021-09-24, godz. 20:37 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół kopalni i elektrowni Turów i szczepieniach wśród młodych Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kacper Czubaszek z Młodej Lewicy i Kacper Kunstler z Młodej Prawicy. » więcej 2021-09-24, godz. 13:53 Europoseł PiS Anna Zalewska o pakiecie "Fit for 55", wyborach w Niemczech, sprawie kopalni i elektrowni Turów Gościem Południowej Loży była dziś europoseł LiS Anna Zalewska, z którą rozmawialiśmy o pakiecie klimatycznym "Fit for 55", wyborach w Niemczech i sprawie… » więcej 2021-09-24, godz. 08:53 Małgorzata Oleksiewicz z WFOŚiGW w Opolu o Czystym Powietrzu i Mojej Wodzie - Ponad 3700 wniosków o dofinansowanie w ramach programu "Czyste powietrze" wpłynęło do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu… » więcej 2021-09-23, godz. 17:02 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" o wypaleniu zawodowym jako chorobie Wypalenie zawodowe od 1 stycznia przyszłego roku będzie uznawane za chorobę, co oznacza, że osoby mające objawy wypalenia zawodowego będą mogły od nowego… » więcej 2021-09-23, godz. 12:52 "Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska - Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi… » więcej 2021-09-22, godz. 11:51 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka, prezes Okręgowej Rady Lekarskiej o trwającym proteście pracowników ochrony zdrowia - Z ostatnich wiadomości jakie mam, wśród farmaceutów jest rozłam - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Jolanta Smerkowska-Mokrzycka prezes Okręgowej… » więcej 2021-09-22, godz. 11:02 Zbigniew Kubalańca i Maksymilian Polis o III Opolskim Kongresie Młodzieży Gośćmi Popołudniowej Loży Radiowej byli dziś Maksymilian Polis, przewodniczący Forum Młodzieży Województwa Opolskiego oraz Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »