Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Małgorzata Tudaj o tym, że w tej kadencji w powiecie…
2016-04-13, 13:08 Autor: Marek Świercz

Małgorzata Tudaj o tym, że w tej kadencji w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim nie ma politycznych przepychanek [FILM]

Zobacz rozmowę z Małgorzatą Tudaj [Loża Radiowa]
- W tej kadencji nasze samorządy, powiatowy i miejski, po prostu spokojnie pracują - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Tudaj, starosta kędzierzyńsko-kozielski, wyraźnie dając do zrozumienia, że inaczej było w poprzedniej kadencji, kiedy miastem i powiatem rządzili politycy "obywatelscy", nie związani z żadnymi partiami. W ostatnich wyborach oba samorządy przejęła Platforma Obywatelska.
Z Małgorzatą Tudaj rozmawiają Marek Świercz i Piotr Wójtowicz
Dowodem na to, że w powiecie dzieje się lepiej, może być to, że w rankingu Związku Powiatów Polskich zajął pierwsze miejsce na Opolszczyźnie. Stabilna jest sytuacja w powiatowym szpitalu, choć kilka lat temu - gdy kierował nim Anatol Majcher - ani opinia publiczna, ani samorządowcy nie wiedzieli za bardzo, w jakiej kondycji finansowej jest ta placówka.

- Czeka nas standaryzacja szpitala, potrzebujemy w sumie około 29 milionów złotych - mówi nasz gość.

Podobna sytuacja jest w oświacie. Poprzedni starosta Artur Widłak miał plan radykalnej restrukturyzacji, obecny zarząd, mimo demograficznego tąpnięcia, nie ma takich zamiarów.

- Ograniczyliśmy liczbę klas, ale otwieramy nowe kierunki - mówi nasz gość. - Dodam, że nasze technikum żeglugi śródlądowej jest jedną z dwóch takich szkół w kraju.

Zobacz także

2019-12-05, godz. 15:53 Marcin Antosiewicz o tym jaki jest współczesny Niemiec i jak z nim rozmawiać o historii - Dyskusja o Polakach i Niemcach to dyskusja zawsze na czasie. Z wyników barometru polsko-niemieckiego wynika, że 59% Polaków uważa, że nasze relacje są dobre… » więcej 2019-12-03, godz. 15:19 Marcelina Zawisza o tym, że w sumie jest marksistką, ale nie widzi w tym nic złego, bo ten rodzaj lewicowej tradycji wciąż… - Tak, myślę, że w zasadzie jestem marksistką, choć wolę mówić o sobie jak demokratycznej socjalistce - powiedziała w Loży Radiowej po chwili namysłu Marcelina… » więcej 2019-12-03, godz. 14:29 Zbigniew Kubalańca o 5,5 mln złotych na działania kulturalne, sportowe i turystyczne i tym, że Urząd Marszałkowski chce… - Zarząd województwa zauważył ile organizacje pozarządowe robią w obszarze kultury, turystyki czy sportu i tak np. w kulturze mamy wzrost z 280 tys. złotych do… » więcej 2019-12-02, godz. 13:24 Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce - Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania… » więcej 2019-11-29, godz. 14:59 Paweł Nakonieczny o tym, że Black Friday to zarówno okazja, jak i pułapka - Gdy mamy Black Friday, pojawia się uzasadnione pytanie, czy to klienci łowią okazje, czy to raczej okazje łowią klientów - mówił w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny… » więcej 2019-11-29, godz. 15:01 Michał Kalinowski i Michał Maliński o tym czy Konfederacja i Lewica mogą być liderami opozycji - Cieszymy się, że rośnie nam w sondażach, a dzieje się tak dlatego, że słuchamy naszych wyborców – mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Michał Kalinowski z Lewicy… » więcej 2019-11-28, godz. 15:47 WSPÓLNA SPRAWA. Grzegorz Adamczyk o rozszerzonych ulgach na automatyzację i robotyzację, które ma zaproponować rząd i pomyśle… Ulga prorozwojowa, ulga na automatyzację i robotyzację – minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała pakiet rozwiązań, które mają mobilizować firmy do inwestycji… » więcej 2019-11-28, godz. 15:44 Łukasz Cichy o tym jak wychowuje Collegium Nobilium Opoliense i trwającej rekrutacji - Collegium Nobilium Opoliense to szkoła liderów i unikalny projekt edukacyjny - mówił w Loży Radiowej Łukasz Cichy, wiceprezes i szef Kancelarii Collegium. -… » więcej 2019-11-27, godz. 14:23 Loża Radiowa gości w Kamieniu Śląskim na konferencji o migrantach w Polsce Środowa Loża Radiowa była lożą wyjazdową, która wybrała się w teren, do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląski, gdzie eksperci dyskutowali na temat różnych aspektów… » więcej 2019-11-26, godz. 15:04 Bartłomiej Machnik o tym, czy Warszawa różni się od innych polskich miast - Od jakieś czasu przebywam w Warszawie, tam się zadomowiłem od strony naukowej i zawodowej, tam też pracuję w prywatnej uczelni Collegium Humanum, która zamierza… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »