Radio Opole » Patronaty » Polecamy

Polecamy

2024-12-04, 21:15 Autor: Agnieszka Lubczańska

"Wasowski da się lubić" - spotkanie w MPP w Opolu. Zobacz transmisję!

„WASOWSKI. Artysta czy rzemieślnik?”. Zdjęcie zrobione w czerwcu 2024 r. podczas wernisaż w Muzeum Polskiej Piosenki [fot. Sławomir Mielnik]
„WASOWSKI. Artysta czy rzemieślnik?”. Zdjęcie zrobione w czerwcu 2024 r. podczas wernisaż w Muzeum Polskiej Piosenki [fot. Sławomir Mielnik]
Jeszcze do końca roku w Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu można oglądać wystawę „Wasowski. Artysta czy rzemieślnik?” poświęconą wybitnemu artyście, kompozytorowi i współtwórcy Kabaretu Starszych Panów - Jerzemu Wasowskiemu. Przy okazji tej ekspozycji odbywają się różne wydarzenia, a najbliższe już w czwartek (05.12).

Będzie to spotkanie, podczas którego o życiu i dorobku artystycznym Jerzego Wasowskiego opowiedzą Monika i Grzegorz Wasowscy oraz Teresa Drozda. Spotkanie poprowadzi dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki dr Jarosław Wasik. Początek o godz. 17:00. Wstęp wolny!
Więcej o wydarzeniu opowiedział dr Mateusz Torzecki w rozmowie z Mariuszem Majeranem.



Wszystkich tych, którzy nie będą mogli dotrzeć na spotkanie, będą mieli możliwość obejrzenia jego transmisji na profilach Facebook oraz YouTube Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.


Jerzy Wasowski (1913–1984) powszechnie znany jest przede wszystkim jako Starszy Pan A z telewizyjnego cyklu „Kabaret Starszych Panów”, który tworzył wraz z Jeremim Przyborą, ale jego twórczość nie ograniczała się wyłącznie do tego - nadawanego od 1958 do 1966 r. przez Telewizję Polską - programu. Dowodem na to jest prezentowana w muzeum wystawa podkreślająca wszechstronność talentów i prezentująca różne sfery działalności Jerzego Wasowskiego.

Prezentowane na niej eksponaty pochodzą z archiwum Fundacji Wasowskich, zbiorów Instytutu Teatralnego, Filmoteki Narodowej, Narodowego Archiwum Cyfrowego, Polskiej Agencji Prasowej, Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu oraz zbiorów prywatnych kuratorek.

Radio Opole wystawę „Wasowski. Artysta czy rzemieślnik?” objęło patronatem medialnym.
Plakat

Zobacz także

2024-10-22, godz. 09:45, Patronaty - polecamy Marian Buchowski z nową książką! Spotkanie już w piątek w WBP “Rondo. Opolskie fragmenty przeprawy z PRL do RP” to tytuł najnowszej książki Mariana Buchowskiego. Jej promocja odbędzie się w najbliższy piątek (25.10) w namiocie WBP przy ul. Piastowskiej 20 w Opolu. Początek o godz. 17:00… » więcej 2024-10-22, godz. 08:59, Patronaty - polecamy Marcin Wasilewski gościem „Małej Akademii Instrumentów - Jazz" Wybitny pianista, twórca znanego na świecie jazzowego tria - Marcin Wasilewski będzie gościem specjalnym najbliższej 'Małej Akademii Instrumentów - Jazz', czyli warsztatów adresowanych do przedszkolaków i uczniów klas I-III. Warsztaty… » więcej 2024-10-20, godz. 23:36, Patronaty - polecamy Nowoczesne sposoby nadzorowania warunków pracy – konferencja Okręgowego Inspektoratu Pracy Sztuczna inteligencja na rynku pracy czy elektronika pomagająca chronić pracowników wykonujących swoje zadania na wysokościach - o tym m.in. powiedzą uczestnicy konferencji pn. „Wykorzystanie nowoczesnych technologii w efektywnym sprawowaniu… » więcej 2024-10-18, godz. 14:25, Patronaty - polecamy Porozmawiają o dostępności przestrzeni publicznych w naszym regionie Budynek dostosowany dla osób niepełnosprawnych - co w praktyce oznacza to określenie i dlaczego rozmowa o tym wciąż jest potrzebna? To m.in. tematy konferencji pt. “Dostępność architektoniczna w przestrzeni miejskiej”, jaka odbędzie… » więcej 2024-10-18, godz. 13:38, Patronaty - polecamy Droga do dostępności jest długa. Przed nami Przystanek Dostępność i Targi Dostępności Największy problem to wciąż bariery mentalne - podkreślają organizatorzy Ogólnopolskich Targów Dostępności Opole. W tym roku zaplanowano cały tydzień poświęcony zagadnieniu dostępności - od 21 do 27 października w Opolu odbędzie… » więcej
13141516171819
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »