Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-14, 21:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Uczą się i działają - za to odebrali podziękowania i nagrody. Znamy najlepszych gimnazjalistów powiatu strzeleckiego

Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Czek na okrągłe 500 złotych, kwiaty i pamiątkowy dyplom. Takie nagrody powędrowały do najlepszych gimnazjalistów z powiatu strzeleckiego. To młodzi ludzie, którzy nie tylko mają wysoką średnią ocen, ale mogą pochwalić się również działalnością społeczną, czy doskonałymi wynikami w sporcie. W tym roku wyróżniono 10 uczniów.
- Jak współpracują ze społecznością szkolną, czy są aktywni w tym, co szkoła realizuje. To może być i samorząd klasowy, samorząd uczniowski, czy też inne działania, które są związane ze szkołą, czy organizacja, która działa. Natomiast ten kolejny element, który jest brany pod uwagę, to jest działanie związane z wolontariatem - mówi o zasadach wyboru najlepszych Zbigniew Babski, szef Strzeleckiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej.

- Zastrzyk gotówki na pewno się przyda, a nauka to sama przyjemność - przekonują wyróżnieni.

- Jeżeli się uczymy, to do czegoś w życiu dojdziemy. A dla mnie to jest przyjemność. Ja jeszcze gram w siatkówkę i to mnie też odpręża od nauki - mówi Wiktoria Strzelczyk z Zawadzkiego.

- Udzielam się dużo w Młodzieżowej Radzie Gminy i niedawno jeszcze zaczęłam się udzielać na tle województwa, w Forum Młodzieży Województwa Opolskiego - mówi Wiktoria Radzka ze Strzelec Opolskich.

To była już 18. edycja nagród dla najlepszych gimnazjalistów. Na razie nie wiadomo, czy nagroda będzie wręczona w przyszłym roku, z uwagi na ustawowe wygaszanie gimnazjów.
Zbigniew Babski
Wiktoria Radzka i Wiktoria Strzelczyk

Wiadomości z regionu

2019-11-19, godz. 23:00 Młodzież z Łambinowic wysłuchała historii, które poruszają dorosłych. Efekty ich pracy można było wysłuchać na antenie… W łambinowickim muzeum podsumowano dziś (19.11) realizowany przez ostatnie 3 miesiące projekt edukacyjny 'Niepodległość odzyskiwana i tracona'. To pomysł, do którego… » więcej 2019-11-19, godz. 22:00 Anteny i kable pod styropianem. Spółdzielnia prosi o demontaż. Trwa termomodernizacja bloków na osiedlu Malinka w Opolu… Termodernizacja bloków na osiedlu obejmującym m.in. ulice Witosa, Chełmską czy Kielecką w Opolu ruszyła cztery miesiące temu. W tym czasie na elewacji pojawił… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Konflikt o miejsca parkingowe przy remontowanej drodze. "Nic nie wskazywało, że będziemy mieli tu problem" Konflikt mieszkańców bloku przy ul. Powstańców Śląskich w Zawadzkiem. Lokatorzy podzielili się na dwa obozy w sprawie prowadzonego przez gminę remontu drogi. Chodzi… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Pomoc dla 17 tysięcy przyszłych mam. Jeden z celów to wcześniejsze wykrycie wad rozwojowych u dziecka Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, finansowanie mobilnych szkół rodzenia czy darmowa opieka położnych po porodzie. To pomoc urzędu… » więcej 2019-11-19, godz. 20:30 Wyremontują instalację elektryczną w kościele, żeby można było zmienić ogrzewanie na ekologiczne W zabytkowym kościele pw. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich będzie wymieniona instalacja elektryczna. Dotację na ten cel przekazała gmina Kolonowskie… » więcej 2019-11-19, godz. 20:00 Stoją na straży idei Roberta Schumana i granic zjednoczonej Europy. Debata Grupy Schumana w Opolu O granicach zjednoczonej Europy i promowaniu powrotu do jej chrześcijańskich korzeni, rozmawiali goście dorocznej debaty organizowanej przez Grupę Schumana działającą… » więcej 2019-11-19, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek na budowie w powiecie nyskim. Mężczyzna został przygnieciony przez ładowarkę Nie żyje mężczyzna, który pracował przy budowie drogi między Radzikowicami a Goświnowicami w powiecie nyskim. Okoliczności zdarzenia bada inspektor Państwowej… » więcej 2019-11-19, godz. 19:00 W centrum miasta wybudowali drogę do 60 domów. Miała być ulica Żyrafy jest Miodowa Prawie 6 milionów złotych kosztowała budowa ulicy Miodowej w centrum Strzelec Opolskich. To zupełnie nowa droga wytyczona na terenie byłego zakładu zieleni miejskiej… » więcej 2019-11-19, godz. 18:40 Zwłoki 53-letniego mieszkańca Wołczyna w rowie melioracyjnym Policjanci i strażacy z Wołczyna znaleźli zwłoki mężczyzny w rowie melioracyjnym. Na ciało 53-latka trafili podczas poszukiwań zaginionego 23-letniego mieszkańca… » więcej 2019-11-19, godz. 18:30 Wampiry znów grasują na Politechnice Opolskiej. Jutro również będzie można podzielić się krwią Studenci Politechniki Opolskiej kolejny raz dzielą się krwią. Do jutra (20.11) w Zespole Dydaktycznym 'Łącznik' przy ulicy Mikołajczyka w Opolu potrwa kolejna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »