Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-14, 21:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Uczą się i działają - za to odebrali podziękowania i nagrody. Znamy najlepszych gimnazjalistów powiatu strzeleckiego

Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Czek na okrągłe 500 złotych, kwiaty i pamiątkowy dyplom. Takie nagrody powędrowały do najlepszych gimnazjalistów z powiatu strzeleckiego. To młodzi ludzie, którzy nie tylko mają wysoką średnią ocen, ale mogą pochwalić się również działalnością społeczną, czy doskonałymi wynikami w sporcie. W tym roku wyróżniono 10 uczniów.
- Jak współpracują ze społecznością szkolną, czy są aktywni w tym, co szkoła realizuje. To może być i samorząd klasowy, samorząd uczniowski, czy też inne działania, które są związane ze szkołą, czy organizacja, która działa. Natomiast ten kolejny element, który jest brany pod uwagę, to jest działanie związane z wolontariatem - mówi o zasadach wyboru najlepszych Zbigniew Babski, szef Strzeleckiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej.

- Zastrzyk gotówki na pewno się przyda, a nauka to sama przyjemność - przekonują wyróżnieni.

- Jeżeli się uczymy, to do czegoś w życiu dojdziemy. A dla mnie to jest przyjemność. Ja jeszcze gram w siatkówkę i to mnie też odpręża od nauki - mówi Wiktoria Strzelczyk z Zawadzkiego.

- Udzielam się dużo w Młodzieżowej Radzie Gminy i niedawno jeszcze zaczęłam się udzielać na tle województwa, w Forum Młodzieży Województwa Opolskiego - mówi Wiktoria Radzka ze Strzelec Opolskich.

To była już 18. edycja nagród dla najlepszych gimnazjalistów. Na razie nie wiadomo, czy nagroda będzie wręczona w przyszłym roku, z uwagi na ustawowe wygaszanie gimnazjów.
Zbigniew Babski
Wiktoria Radzka i Wiktoria Strzelczyk

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 21:30 Prezydent Opola pojedzie na pogrzeb Pawła Adamowicza Władze Opola pojadą jutro (18.01) do Gdańska na uroczystości pogrzebowe prezydenta Pawła Adamowicza. Pogrzeb odbędzie się w sobotę, a prezydent Gdańska spoczn ... » więcej 2019-01-17, godz. 20:45 Jest wniosek do burmistrza Kluczborka ws. "zakazu cyrkowego". Mistrzowie sztuki cyrkowej protestują - To zwierzęta świadczą o nas. Nigdy nie wystawilibyśmy chorych, czy niedożywionych stworzeń na scenie - tak Związek Pracodawców Cyrku i Rozrywki odpowiada na ... » więcej 2019-01-17, godz. 19:41 Recydywista przed sądem. "Działał" w Strzelcach Opolskich Przed Sądem Okręgowym w Opolu ruszył proces mężczyzny oskarżonego o rozbój. Sześć zarzutów postawionych Adamowi Z. dotyczy jego rzekomej działalności przestęp ... » więcej 2019-01-17, godz. 18:45 Nyscy policjanci szukają świadków wypadku Nyska policja poszukuje świadków wypadku, do którego doszło 20 grudnia rano w centrum Nysy. » więcej 2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »