Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-14, 21:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Uczą się i działają - za to odebrali podziękowania i nagrody. Znamy najlepszych gimnazjalistów powiatu strzeleckiego

Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Czek na okrągłe 500 złotych, kwiaty i pamiątkowy dyplom. Takie nagrody powędrowały do najlepszych gimnazjalistów z powiatu strzeleckiego. To młodzi ludzie, którzy nie tylko mają wysoką średnią ocen, ale mogą pochwalić się również działalnością społeczną, czy doskonałymi wynikami w sporcie. W tym roku wyróżniono 10 uczniów.
- Jak współpracują ze społecznością szkolną, czy są aktywni w tym, co szkoła realizuje. To może być i samorząd klasowy, samorząd uczniowski, czy też inne działania, które są związane ze szkołą, czy organizacja, która działa. Natomiast ten kolejny element, który jest brany pod uwagę, to jest działanie związane z wolontariatem - mówi o zasadach wyboru najlepszych Zbigniew Babski, szef Strzeleckiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej.

- Zastrzyk gotówki na pewno się przyda, a nauka to sama przyjemność - przekonują wyróżnieni.

- Jeżeli się uczymy, to do czegoś w życiu dojdziemy. A dla mnie to jest przyjemność. Ja jeszcze gram w siatkówkę i to mnie też odpręża od nauki - mówi Wiktoria Strzelczyk z Zawadzkiego.

- Udzielam się dużo w Młodzieżowej Radzie Gminy i niedawno jeszcze zaczęłam się udzielać na tle województwa, w Forum Młodzieży Województwa Opolskiego - mówi Wiktoria Radzka ze Strzelec Opolskich.

To była już 18. edycja nagród dla najlepszych gimnazjalistów. Na razie nie wiadomo, czy nagroda będzie wręczona w przyszłym roku, z uwagi na ustawowe wygaszanie gimnazjów.
Zbigniew Babski
Wiktoria Radzka i Wiktoria Strzelczyk

Wiadomości z regionu

2018-05-28, godz. 09:59 "Pasek" wpadł w Bułgarii. Czeka na ekstradycję do Polski Opolscy kryminalni wspólnie z policją z Bułgarii 23 maja brali udział w zatrzymaniu Michała K. pseud. 'Pasek'. 'Pasek' przez wiele lat był liderem zorganizowa ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:23 Oddziały wewnętrzne szpitali w Kluczborku i Głuchołazach dalej zawieszone Wniosek o kolejne przedłużenie zawieszenia oddziałów internistycznych wpłynął już do Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak informuje rzecznik opolskiego oddziału N ... » więcej 2018-05-28, godz. 09:00 Zaangażowani w dzieło "Oremus" pielgrzymowali do Prudnika Osoby modlące się na co dzień za księży zjechały dziś do Prudnika-Lasu na coroczną pielgrzymkę. Jej organizatorem było Diecezjalne Dzieło Modlitwy w intencji ... » więcej 2018-05-28, godz. 08:02 Prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Graczach na ostatniej prostej Dobiega końca budowa nowoczesnego boiska wielofunkcyjnego przy szkole w Graczach. Obiekt składać się będzie z boiska o nawierzchni syntetycznej poliuretanowej ... » więcej 2018-05-28, godz. 07:15 Fatima z wizją piekła i walka dobra ze złem. Spektakl z przesłaniem wystawiony w opolskim seminarium W auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu teatr 'Nie Teraz' wystawił spektakl z przesłaniem. 'Koniec Świata. Dramat, który nie ma końc ... » więcej 2018-05-28, godz. 06:58 Opolscy politycy o wyścigu po fotel prezydenta Opola. Są pierwsze sondaże Pierwsze miejsce w wyścigu po fotel prezydenta Opola według sondażu przygotowanego przez Polska Press Group we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia z ... » więcej 2018-05-27, godz. 20:36 Opole dla Ukraińców. Było przedstawienie, spacer po mieście i spotkania Koncerty, wystawy, a także możliwość zapoznania się z ofertą firm i instytucji - 'Opolskie Wita, czyli dzień prezentacji kultury polskiej oraz oferty wojewódz ... » więcej 2018-05-27, godz. 20:30 "Polska nie może dać zepchnąć się do unijnego kąta". Ryszard Czarnecki gościł w Grodkowie [FILM, ZDJĘCIA] Ryszard Czarnecki przyjechał na spotkanie z mieszkańcami Grodkowa w ramach akcji 'Polska jest jedna'. » więcej 2018-05-27, godz. 19:45 Wypadek na Górze św. Anny. 6 osób rannych, w tym 4 dzieci [NOWE INFORMACJE] Do poważnego wypadku doszło około południa na Górze św. Anny, pod Pomnikiem Czynu Powstańczego. Harcerze-wodniacy z województwa śląskiego spotkali się tam, ab ... » więcej 2018-05-27, godz. 19:30 Awaryjne lądowanie awionetki. Za sterem siedział doświadczony pilot [ZDJĘCIA, NOWE INFORMACJE] Awionetka awaryjnie lądowała w Smarchowicach Wielkich koło Namysłowa. Jak informuje dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu w wypadku nikomu nic się nie stał ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »