Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-04-14, 21:45 Autor: Agnieszka Stefaniak

Uczą się i działają - za to odebrali podziękowania i nagrody. Znamy najlepszych gimnazjalistów powiatu strzeleckiego

Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Znamy najlepszych gimnazjalistów gminy strzeleckiej [fot. Agnieszka Stefaniak]
Czek na okrągłe 500 złotych, kwiaty i pamiątkowy dyplom. Takie nagrody powędrowały do najlepszych gimnazjalistów z powiatu strzeleckiego. To młodzi ludzie, którzy nie tylko mają wysoką średnią ocen, ale mogą pochwalić się również działalnością społeczną, czy doskonałymi wynikami w sporcie. W tym roku wyróżniono 10 uczniów.
- Jak współpracują ze społecznością szkolną, czy są aktywni w tym, co szkoła realizuje. To może być i samorząd klasowy, samorząd uczniowski, czy też inne działania, które są związane ze szkołą, czy organizacja, która działa. Natomiast ten kolejny element, który jest brany pod uwagę, to jest działanie związane z wolontariatem - mówi o zasadach wyboru najlepszych Zbigniew Babski, szef Strzeleckiego Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej.

- Zastrzyk gotówki na pewno się przyda, a nauka to sama przyjemność - przekonują wyróżnieni.

- Jeżeli się uczymy, to do czegoś w życiu dojdziemy. A dla mnie to jest przyjemność. Ja jeszcze gram w siatkówkę i to mnie też odpręża od nauki - mówi Wiktoria Strzelczyk z Zawadzkiego.

- Udzielam się dużo w Młodzieżowej Radzie Gminy i niedawno jeszcze zaczęłam się udzielać na tle województwa, w Forum Młodzieży Województwa Opolskiego - mówi Wiktoria Radzka ze Strzelec Opolskich.

To była już 18. edycja nagród dla najlepszych gimnazjalistów. Na razie nie wiadomo, czy nagroda będzie wręczona w przyszłym roku, z uwagi na ustawowe wygaszanie gimnazjów.
Zbigniew Babski
Wiktoria Radzka i Wiktoria Strzelczyk

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 15:30 Biletomaty w autobusach MZK coraz bliżej. Opole podpisało umowę 95 biletomatów mobilnych w autobusach, 10 automatów stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta czy 44 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z ... » więcej 2018-10-19, godz. 14:15 Jesteśmy z różnych środowisk, ale świetnie się rozumiemy i współpracujemy. Komitet KWW Marcina Gambca podsumował opols ... Rozmowy z mieszkańcami zamiast ulotek, jabłek i krówek. Tak kampanię podsumowali przedstawiciele Komitetu Wyborczego Wyborców Marcina Gambca. » więcej 2018-10-19, godz. 14:05 Po kilkanaście kolizji notuje krapkowicka policja na remontowanym odcinku A4 w czasie weekendu 11 kolizji w czasie jednego weekendu odnotowali policjanci na remontowanym odcinku autostrady A4 w okolicy Krapkowic i Gogolina. Chodzi o niegroźne zdarzenia, ... » więcej 2018-10-19, godz. 14:00 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:45 Wiśniewski podsumowuje kampanię i ostatnie 4 lata. "Mam dług wdzięczności wobec opolan" Ubiegający się o reelekcję prezydent Opola podsumował kampanię wyborczą. - Czuję, że mam wielki dług wdzięczności wobec mieszkańców Opola, którzy zagłosowali ... » więcej 2018-10-19, godz. 13:00 Prudnik: rocznicowa impreza w klimatach II RP Koncerty, pokaz grupy rekonstrukcyjnej oraz spotkania autorskie uświetnią prudnickie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzisiejsz ... » więcej 2018-10-19, godz. 12:15 Wiśniewski kontra Porowska - według najnowszego sondażu dla NTO w Opolu będzie druga tura wyborów samorządowych - Bardzo dobrze oceniam najnowszy sondaż wyborczy przygotowany dla Nowej Trybuny Opolskiej - powiedziała w rozmowie 'W cztery oczy' Violetta Porowska, kandyda ... » więcej 2018-10-19, godz. 11:15 Paweł Grabowski na koniec kampanii o tym, jak miasto zadłużyło opolan Mieszkańcy w referendach powinni decydować o przyszłości Opola, a spółki miejskie należy scentralizować. Tymi postulatami Paweł Grabowski, kandydat na prezyde ... » więcej 2018-10-19, godz. 09:58 Wojewoda krytycznie o upolitycznieniu sprawy benzenu w powietrzu Wykorzystywanie tematu politycznie i wprowadzanie w błąd mieszkańców zarzuca wojewoda opolski Adrian Czubak osobom, które obarczają władze wojewódzkie winą za ... » więcej 2018-10-19, godz. 07:45 Osiedlowa gazetka promuje prezydenta Opola? Redaktor naczelny komentuje - Arkadiusz Wiśniewski ma darmową reklamę i agitację wyborczą - takie zarzuty kieruje autor anonimowego listu, który dotarł do redakcji Radia Opole. Autor ano ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »