Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Oskarżenia o mobbing i brak policjantów na wieczornych służbach. Anonim trafił do naszej redakcji

Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo, w którym czytamy o złej sytuacji kadrowej w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Nieznany autor pisze, że w ogniwie patrolowo-interwencyjnym pozostanie niebawem garstka ludzi, a na nocne służby wyjeżdża jeden radiowóz. W anonimie czytamy również, że policjanci zaczynają coraz częściej bać się o własne zdrowie i życie. Ponadto padają oskarżenia o mobbing ze strony kierownictwa komendy.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji, zapoznała się z tym anonimowym listem. Radiu Opole tłumaczy, że jeśli pojawiają się z problemy z obsadzeniem nocnych służb, wówczas ściągane są posiłki z KWP.

- Zawsze jeśli zaistnieje taka potrzeba, to mamy możliwość korzystania ze wsparcia samodzielnego pododdziału prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W takich właśnie przypadkach, gdzie może być mniej patroli, funkcjonariusze pełnią służbę wspólnie z naszymi mundurowymi w powiecie brzeskim. Taka współpraca pozwala zapewnić nam bezpieczeństwo.

Kaszuba odniosła się również do zarzutów w sprawie mobbingu ze strony szefostwa brzeskiego garnizonu policji.

- Funkcjonariusze mają możliwość zgłaszania mobbingu do pełnomocnika komendanta wojewódzkiego policji ds. ochrony człowieka. O swoich prawach mundurowi są także na bieżąco informowani i jeśli któryś z policjantów uznałby, że przełożony stosuje wobec niego takie praktyki, wówczas ma prawo to zgłosić. Wtedy zostaje wszczęta tzw. procedura antymobbingowa - wyjaśnia.

Jak ustaliło Radio Opole, do dziś nie została wszczęta jakakolwiek procedura w tego typu sprawach.

Dodajmy, że komenda od miesięcy zmaga się z problemami kadrowymi. Na koniec 2017 roku było 15 wakatów. Zdaniem autora anonimowego pisma ze służby w 2018 odejdzie aż 25 mundurowych.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-02-18, godz. 20:00 Jutro rusza Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Od poniedziałku (19.02) rusza „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem'. Specjaliści dyżurujący w Sądzie Okręgowym w Opolu i sądach rejonowych okręg ... » więcej 2018-02-18, godz. 18:32 Czy referendum to dobry pomysł w sprawie budowy nowego więzienia w Brzegu? Komentarze polityków Pomysł budowy bardzo nowoczesnego więzienia w Brzegu był jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Burmistrz Jerzy Wrębiak jest zwolennikiem tego projektu, ... » więcej 2018-02-18, godz. 16:00 Uwaga kierowcy! Od jutra zamknięta będzie droga przez Lichynię Od jutra (poniedziałek, 19 lutego) do 9 czerwca zamknięta będzie droga powiatowa prowadząca przez Lichynię, łącząca Zalesie Śląskie i Leśnicę. Wytyczono już o ... » więcej 2018-02-18, godz. 15:25 Upamiętnili 95. rocznicę powstania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech [ZDJĘCIA] Mazurek Dąbrowskiego, salwa honorowa, przemówienia i kwiaty. Tak wyglądała druga część dzisiejszych (18.02) uroczystości z okazji 95. rocznicy powstania I Dzi ... » więcej 2018-02-18, godz. 13:55 Światła przy przejściach, progi na drogach. Rada opolskiej dzielnicy Nadodrze chce poprawy infrastruktury Więcej kamer monitoringu, więcej światła przy przejściach dla pieszych i progi zwalniające na węższych ulicach - takie plany inwestycyjne wyznaczyła sobie na ... » więcej 2018-02-18, godz. 04:00 Opolanie spotkali się na szybkiej randce Liczy się pierwsze wrażenie, bo na jedną rozmowę przypada średnio 5 minut. 15 par spotkało się na 'Speed Dating' w Kubaturze organizowanym w ramach 'Projektu ... » więcej 2018-02-17, godz. 20:00 Bieg z historią. Przed nami VI opolska edycja biegu Tropem Wiczym Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym, pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten odbędzie się w Opolu, podobnie jak w całym kraju, już 4 marca, z o ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:00 Rodłacy upamiętnią 95. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech W niedzielę (18.02) mija 95. rocznica powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu. » więcej 2018-02-17, godz. 16:17 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Krapkowicach Tragedia w Krapkowicach. Dziś (17.02) po godz. 13:00 na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Leśnej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przeprowadzającego r ... » więcej 2018-02-17, godz. 16:00 Najmłodsi opolanie uczyli się programowania przyszłości O tym, że nauka kodowania wcale nie musi być nudna, przekonali się najmłodsi uczniowie opolskich podstawówek, którzy wzięli udział w warsztatach pod hasłem 'P ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »