Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Oskarżenia o mobbing i brak policjantów na wieczornych służbach. Anonim trafił do naszej redakcji

Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo, w którym czytamy o złej sytuacji kadrowej w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Nieznany autor pisze, że w ogniwie patrolowo-interwencyjnym pozostanie niebawem garstka ludzi, a na nocne służby wyjeżdża jeden radiowóz. W anonimie czytamy również, że policjanci zaczynają coraz częściej bać się o własne zdrowie i życie. Ponadto padają oskarżenia o mobbing ze strony kierownictwa komendy.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji, zapoznała się z tym anonimowym listem. Radiu Opole tłumaczy, że jeśli pojawiają się z problemy z obsadzeniem nocnych służb, wówczas ściągane są posiłki z KWP.

- Zawsze jeśli zaistnieje taka potrzeba, to mamy możliwość korzystania ze wsparcia samodzielnego pododdziału prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W takich właśnie przypadkach, gdzie może być mniej patroli, funkcjonariusze pełnią służbę wspólnie z naszymi mundurowymi w powiecie brzeskim. Taka współpraca pozwala zapewnić nam bezpieczeństwo.

Kaszuba odniosła się również do zarzutów w sprawie mobbingu ze strony szefostwa brzeskiego garnizonu policji.

- Funkcjonariusze mają możliwość zgłaszania mobbingu do pełnomocnika komendanta wojewódzkiego policji ds. ochrony człowieka. O swoich prawach mundurowi są także na bieżąco informowani i jeśli któryś z policjantów uznałby, że przełożony stosuje wobec niego takie praktyki, wówczas ma prawo to zgłosić. Wtedy zostaje wszczęta tzw. procedura antymobbingowa - wyjaśnia.

Jak ustaliło Radio Opole, do dziś nie została wszczęta jakakolwiek procedura w tego typu sprawach.

Dodajmy, że komenda od miesięcy zmaga się z problemami kadrowymi. Na koniec 2017 roku było 15 wakatów. Zdaniem autora anonimowego pisma ze służby w 2018 odejdzie aż 25 mundurowych.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-10-22, godz. 11:45 Komisje wciąż liczą głosy. "To musi potrwać" - mówi komisarz wyborczy Joanna Maksymowicz - Musimy uzbroić się w cierpliwość. To musi potrwać - powiedziała o liczeniu głosów oddanych we wczorajszych (21.10) wyborach samorządowych komisarz wyborczy ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:15 Wyciek amoniaku w Namysłowie. Sytuacja szybko została opanowana Służby ratownicze o rozszczelnieniu instalacji z amoniakiem w jednym z zakładów produkcyjnych zostały poinformowane tuż przed godziną siódmą rano. Na miejsce ... » więcej 2018-10-22, godz. 11:00 Prudnik: w drugiej turze wyborów na burmistrza liczą na poparcie elektoratu PiS Burmistrz Prudnika wybrany zostanie w dogrywce wyborczej za dwa tygodnie. Pierwszą turę głosowania wygrał Grzegorz Zawiślak KWW Prudniczanie. Uzyskał ponad 37 ... » więcej 2018-10-22, godz. 10:45 Wypadek na opolskim odcinku autostrady. Utrudnienia na jezdni do Wrocławia [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na A4 na wysokości Krapkowic. Według wstępnych informacji jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-10-22, godz. 10:30 Zmiana w Turawie, druga tura w Namysłowie, Jan Labus nadal rządzi w Ozimku Waldemar Kampa nie będzie już rządził Turawą. Przegrał w wyborach z Dominikiem Pikosem. W Namysłowie do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura. Zmian nie ... » więcej 2018-10-22, godz. 10:00 Wybory 2018: zmiany w Byczynie i Reńskiej Wsi. W wielu gminach reelekcje Zmiana na stanowisku burmistrza Byczyny i wójta Reńskiej Wsi. Włodarze nie zmienią się w Tarnowie Opolskim, Branicach, Lewinie Brzeskim, Łambinowicach, Wołczy ... » więcej 2018-10-22, godz. 09:05 Wybory samorządowe: bez zmian w Gogolinie. Joachim Wojtala zostaje Joachim Wojtala nadal będzie rządził Gogolinem. Urzędujący nieprzerwanie od 2002 roku burmistrz wygrał z Piotrem Szymałą z KWW Macieja Sonika. » więcej 2018-10-22, godz. 08:45 Kolejne wyniki wyborów samorządowych: Pawłowiczki, Zębowice i Świerczów W Świerczowie do rozstrzygnięcia potrzebna będzie druga tura. Gminą Pawłowiczki rządzić będzie Jerzy Treffon, a w Zębowicach Waldemar Czaja. » więcej 2018-10-22, godz. 08:30 Tragiczny weekend na drogach Opolszczyzny. Do najpoważniejszych zdarzeń doszło w nocy z soboty na niedzielę - Na terenie Opolszczyzny w trakcie minionego weekendu zarejestrowaliśmy 8 wypadków drogowych, w których dwie osoby zginęły, a 10 zostało rannych - mówi podin ... » więcej 2018-10-22, godz. 08:20 Oni zostają na swoich miejscach. Po wyborach bez zmian w Zdzieszowicach, Jemielnicy i Skoroszycach W Zdzieszowicach bój o fotel burmistrza wygrała urzędująca Sybilla Zimerman (KWW Zgoda to Przyszłość), która wyprzedziła swojego jedynego kontrkandydata, star ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »