Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Oskarżenia o mobbing i brak policjantów na wieczornych służbach. Anonim trafił do naszej redakcji

Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo, w którym czytamy o złej sytuacji kadrowej w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Nieznany autor pisze, że w ogniwie patrolowo-interwencyjnym pozostanie niebawem garstka ludzi, a na nocne służby wyjeżdża jeden radiowóz. W anonimie czytamy również, że policjanci zaczynają coraz częściej bać się o własne zdrowie i życie. Ponadto padają oskarżenia o mobbing ze strony kierownictwa komendy.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji, zapoznała się z tym anonimowym listem. Radiu Opole tłumaczy, że jeśli pojawiają się z problemy z obsadzeniem nocnych służb, wówczas ściągane są posiłki z KWP.

- Zawsze jeśli zaistnieje taka potrzeba, to mamy możliwość korzystania ze wsparcia samodzielnego pododdziału prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W takich właśnie przypadkach, gdzie może być mniej patroli, funkcjonariusze pełnią służbę wspólnie z naszymi mundurowymi w powiecie brzeskim. Taka współpraca pozwala zapewnić nam bezpieczeństwo.

Kaszuba odniosła się również do zarzutów w sprawie mobbingu ze strony szefostwa brzeskiego garnizonu policji.

- Funkcjonariusze mają możliwość zgłaszania mobbingu do pełnomocnika komendanta wojewódzkiego policji ds. ochrony człowieka. O swoich prawach mundurowi są także na bieżąco informowani i jeśli któryś z policjantów uznałby, że przełożony stosuje wobec niego takie praktyki, wówczas ma prawo to zgłosić. Wtedy zostaje wszczęta tzw. procedura antymobbingowa - wyjaśnia.

Jak ustaliło Radio Opole, do dziś nie została wszczęta jakakolwiek procedura w tego typu sprawach.

Dodajmy, że komenda od miesięcy zmaga się z problemami kadrowymi. Na koniec 2017 roku było 15 wakatów. Zdaniem autora anonimowego pisma ze służby w 2018 odejdzie aż 25 mundurowych.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-08-16, godz. 10:53 Znany jest już termin operacji 2,5-letniego Dawida Drapacza z Opola Chłopiec ma polecieć do Stanów Zjednoczonych na początku listopada, by się zaaklimatyzować, przejść pierwsze badania a pod koniec miesiąca operację. Przypomni ... » więcej 2018-08-16, godz. 09:15 Policja dzisiaj wyłapuje kierowców pod wpływem Alkohol i narkotyki - to nazwa akcji, którą na drogach prowadzi od rana policja. Starszy sierżant Przemysław Kędzior z Komendy Wojewódzkiej Policji tłumaczy, ... » więcej 2018-08-16, godz. 08:00 Konkurs "Smaki Pokoleń" dla amatorów gotowania. Należy zgłosić przepis nawiązujący do stulecia niepodległości Polski Opole szuka najsmaczniejszego przepisu na setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Do wygrania w konkursie kulinarnym ogłoszonym przez opolski r ... » więcej 2018-08-16, godz. 07:00 Korzystasz z basenu? Pamiętaj o higienie. Prysznic to podstawa Pamiętajmy o higienie - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu przypomina o zasadach korzystania z basenów. Niestety, nie wszyscy wiedzą, jak zachowywać s ... » więcej 2018-08-15, godz. 22:30 Mieszkańcy powiatu strzeleckiego o tornadzie sprzed 10 lat. "Człowiek wciąż się boi" Zerwane dachy, zniszczone sieci elektryczne i powyrywane drzewa z korzeniami. Tak wyglądał obraz po tornadzie, które 15 sierpnia 2008 roku przeszło przez powi ... » więcej 2018-08-15, godz. 20:30 "Pięknie służycie Polsce i jesteście gotowi do poświęceń". 10. Opolska Brygada Logistyczna uczciła Święto Wojska Polsk ... Pierwsza, oficjalna część uroczystości Święta Wojska Polskiego rozpoczęła się od przemarszu 10. Opolskiej Brygady Logistycznej oraz Ochotniczego Szwadronu Kaw ... » więcej 2018-08-15, godz. 17:45 Święto Wojska Polskiego w Opolu oficjalnie i rodzinnie. Wojskowy sprzęt i kolejka po grochówkę [FILM, ZDJĘCIA] Przemarszem żołnierzy pododdziałów 10. Brygady Logistycznej i Ochotniczego Szwadronu Kawalerii Ziemi Opolskiej rozpoczęła się oficjalna część obchodów Święta ... » więcej 2018-08-15, godz. 15:00 Setki tysięcy nowych roślin i kolejne 3 hektary parku. Brzeg ma być bardziej zielony Brzeg ma wkrótce stać się jeszcze bardziej zielony. Do końca przyszłego roku w mieście ma pojawić się tysiące nowych roślin, a także 3 hektary parku. » więcej 2018-08-15, godz. 14:50 Śniadanie pielgrzymów na 1500 osób w Strzelcach Opolskich. Królowały bułki, jabłka i słodkości 1500 bułek, ciasta, owoce i woda czekały w Strzelcach Opolskich na pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę. Blisko 40 mieszkańców od 7 rano przygotowywało ogrom ... » więcej 2018-08-15, godz. 11:00 Cieplej i oszczędniej. Nyski ZOZ już po termomodernizacji Zakończyła się termomodernizacja nyskiego szpitala. Dachy oraz ściany trzech budynków ZOZ-u zostały ocieplone a okna wymienione. Teraz obiekt ma być tańszy w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »