Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-01-22, 17:00 Autor: Maciej Stępień

Oskarżenia o mobbing i brak policjantów na wieczornych służbach. Anonim trafił do naszej redakcji

Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Policja w Brzegu [fot. Maciej Stępień]
Kilka dni temu otrzymaliśmy pismo, w którym czytamy o złej sytuacji kadrowej w Komendzie Powiatowej Policji w Brzegu. Nieznany autor pisze, że w ogniwie patrolowo-interwencyjnym pozostanie niebawem garstka ludzi, a na nocne służby wyjeżdża jeden radiowóz. W anonimie czytamy również, że policjanci zaczynają coraz częściej bać się o własne zdrowie i życie. Ponadto padają oskarżenia o mobbing ze strony kierownictwa komendy.
Patrycja Kaszuba, rzecznik brzeskiej policji, zapoznała się z tym anonimowym listem. Radiu Opole tłumaczy, że jeśli pojawiają się z problemy z obsadzeniem nocnych służb, wówczas ściągane są posiłki z KWP.

- Zawsze jeśli zaistnieje taka potrzeba, to mamy możliwość korzystania ze wsparcia samodzielnego pododdziału prewencji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. W takich właśnie przypadkach, gdzie może być mniej patroli, funkcjonariusze pełnią służbę wspólnie z naszymi mundurowymi w powiecie brzeskim. Taka współpraca pozwala zapewnić nam bezpieczeństwo.

Kaszuba odniosła się również do zarzutów w sprawie mobbingu ze strony szefostwa brzeskiego garnizonu policji.

- Funkcjonariusze mają możliwość zgłaszania mobbingu do pełnomocnika komendanta wojewódzkiego policji ds. ochrony człowieka. O swoich prawach mundurowi są także na bieżąco informowani i jeśli któryś z policjantów uznałby, że przełożony stosuje wobec niego takie praktyki, wówczas ma prawo to zgłosić. Wtedy zostaje wszczęta tzw. procedura antymobbingowa - wyjaśnia.

Jak ustaliło Radio Opole, do dziś nie została wszczęta jakakolwiek procedura w tego typu sprawach.

Dodajmy, że komenda od miesięcy zmaga się z problemami kadrowymi. Na koniec 2017 roku było 15 wakatów. Zdaniem autora anonimowego pisma ze służby w 2018 odejdzie aż 25 mundurowych.
Patrycja Kaszuba

Wiadomości z regionu

2018-05-26, godz. 20:00 Opolskie rodziny bawiły się na pikniku "Miliard z programu 500 plus" [FILM, ZDJĘCIA] - 500 plus bardzo nam pomaga - mówią rodziny, które uczestniczyły w pikniku z okazji wydania miliarda złotych na rządowy program w regionie. » więcej 2018-05-26, godz. 19:35 Europoseł PiS Ryszard Czarnecki odwiedzi w niedzielę mieszkańców Grodkowa Spotkanie odbędzie się w ratuszowej Izbie Pamięci przy ul. Rynek 1. Wizyta przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości to kolejne spotkanie w ramach objazdu „Pols ... » więcej 2018-05-26, godz. 19:30 Wygrali 100 tysięcy, będą budować przystań nad Odrą Strażacy ochotnicy z Oddziału Ratownictwa Wodnego w Opolu będą budować nad Odrą „Przystań z zachodzącym słońcem”. 100 tysięcy złotych na ten cel wywalczyli so ... » więcej 2018-05-26, godz. 18:30 Uczcili powstańców śląskich w miejscu największej bitwy III powstania Na Górze św. Anny odbyły się dzisiaj (26.05) uroczystości rocznicowe związane z III powstaniem śląskim. Największa bitwa w czasie tego powstania rozegrała się ... » więcej 2018-05-26, godz. 17:00 Uniwersytet Opolski wyszkoli specjalistów ds. obsługi biznesu branży przemysłowej, spożywczej i mechanicznej W nowym roku akademickim 2018/2018 Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego będzie realizować 3,5-letnie studia licencjackie na nowym kierunku 'O ... » więcej 2018-05-26, godz. 17:00 Zjazd roczny TSKN. Mniejszość ma już swoich kandydatów w wyborach samorządowych Przedstawiciele Mniejszości Niemieckiej spotkali się dzisiaj (26.05) w Jemielnicy. Podsumowano ostatni rok działalności Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Nie ... » więcej 2018-05-26, godz. 16:30 Tort, muzyka i militaria. Piknik z okazji wydania miliarda złotych na 500 plus Na błoniach Politechniki Opolskiej zorganizowano dzisiaj (26.05) całodniowe spotkanie rodzinne w ramach wydarzenia Miliard 500 plus. » więcej 2018-05-26, godz. 15:00 Nysa: spotkali się pół wieku po maturze. "Wszyscy mamy białe włosy albo wcale ich nie mamy" Czas po maturze płynie szybciej - absolwenci nyskiego 'Mechaniczniaka' spotkali się 50 lat po zakończeniu nauki i zdaniu matury. Dawni uczniowie zjechali się ... » więcej 2018-05-26, godz. 15:00 Wydział farmaceutyczny na UO lekiem na małą liczbę aptekarzy w regionie Mija rok od wprowadzenia ustawowej zasady 'apteka dla aptekarza'. Wprowadzeniu tej regulacji towarzyszyło wiele obaw. Wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej M ... » więcej 2018-05-26, godz. 14:00 Jacht Opole walczy w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Na pokładzie opolska załoga Jacht Opole walczy w Żeglarskim Pucharze Trójmiasta, imprezie rozpoczynającej sezon regatowy. Opolska załoga z kapitanem Andrzejem Kopytką rano wypłynęła z po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »