Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-06, 06:40 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wichura przeszła przez Opolszczyznę. Pół tysiąca interwencji z powodu orkanu Ksawery

Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Wypadek w Bierdzanach [fot. Mariusz Materlik]
Wypadek w Bierdzanach [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
Ponad 500 interwencji strażaków po przejściu orkanu Ksawery w regionie. Według wstępnych podsumowań trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwóch ratowników. Straż wyjeżdżała przede wszystkim do powalonych drzew na drogach czy opartych o budynki, były naderwane dachy i uszkodzenia linii energetycznych.
Jak poinformował dzisiaj (06.10) młodszy kapitan Damian Skowroński z komendy wojewódzkiej PSP, do godziny 5 rano interwencji było 497. Uszkodzonych zostało 12 dachów i 13 budynków oraz 38 linii energetycznych. - 16 wezwań dotyczyło uszkodzonych samochodów, dwa - kominów, mieliśmy drzewa powalone na tory kolejowe i uszkodzone billboardy i sygnalizacja świetlna.

Najwięcej zdarzeń dotyczyło połamanych drzew w powiatach nyskim, brzeskim i opolskim. - - Do groźnego zdarzenia doszło na DK nr 94 w pobliżu Pawłowa - informuje dyżurny straży pożarnej młodszy kapitan Damian Skowroński. Wiatr zepchnął tam auto typu bus do rowu. Kierowca został poszkodowany.

W miejscowości Lipowa wiatr powalił drzewo na budynek mieszkalny. Na wysokości Ligoty Turawskiej w łamiące się drzewo uderzyło z kolei auto osobowe. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą. W Opolu drzewo przewróciło się na ul. Niemodlińską w pobliżu Koszyka. Były utrudnienia w ruchu. Podobnie było na ulicy Wspólnej.

Jak poinformowała wczoraj (05.10) wieczorem krapkowicka policja, droga pomiędzy Gogolinem i Kamieniem Śląskim została zablokowana przez powalone drzewa. Policjanci z Krapkowic sprawdzali informacje o uszkodzonych na tej drodze samochodach. [AKTUALIZACJA] - starosta krapkowicki przekazał, że droga jest już przejezdna.

Jak informują służby meteo strefa najsilniejszych porywów przemieszcza się szybko na wschód naszego województwa. Porywy o największej sile - nawet do 130 km na godzinę występować będą w ciągu najbliższych 3 godzin. Notowane najwyższe porywy to Namysłów - 94 km/h i Stare Olesno - 83 km/h.
Damian Skowroński

Wiadomości z regionu

2018-04-21, godz. 22:00 Koncert barokowy, teatr ognia i iluminacja świetlna to kulminacyjny moment Dnia Ochrony Zabytków w Niemodlinie Od czwartku mieszkańcy, jak i przyjezdni mogą zwiedzać zamek w raz z przewodnikiem, a także wziąć udział w warsztatach ceramicznych. Dla najmłodszych przygoto ... » więcej 2018-04-21, godz. 22:00 Ostatni raz ćwiczą choreografię. Finał Miss i Mistera Opolszczyzny 2018 coraz bliżej Finalistki i finaliści konkursu Miss i Mistera Opolszczyzny 2018 biorą udział w ostatnich zajęciach, podczas których uczą się układów choreograficznych. » więcej 2018-04-21, godz. 21:00 Opolanie na jarmarku i pchlim targu. Trwa II Święto Wojciechowe [ZDJĘCIA] Jarmark i pchli targ - m.in. na to składa się tegoroczne Święto Wojciechowe. Na Małym Rynku pojawiło się dziś (21.04) ponad 70 wystawców z kraju i zza granicy ... » więcej 2018-04-21, godz. 20:00 Od 28 kwietnia pociągiem dojedziemy do Kłodzka Po dziesięciu latach przerwy opolski oddział Przewozów Regionalnych uruchamia połączenie z Nysy do Kłodzka, przez Otmuchów i Paczków. Działanie ma charakter p ... » więcej 2018-04-21, godz. 18:00 W śródmieściu Opola brakuje ławek i koszy. Rada dzielnicy chce to zmienić 35 tysięcy złotych na uzupełnienie tzw. małej infrastruktury chce przeznaczyć ze swojego budżetu rada dzielnicy Śródmieście w Opolu. Chodzi o zakup ławek, kos ... » więcej 2018-04-21, godz. 17:00 Dodaje urody i chroni przed złym słowem. Opolanie częstują się wodą ze studni św. Wojciecha Ten jeden raz w roku na Wzgórzu Uniwersyteckim można spróbować wody, która - jak głosi legenda - ma właściwości lecznicze. » więcej 2018-04-21, godz. 15:45 Birety poszybowały w górę. Ponad 50 dzieci ukończyło II Akademię Małego Poligloty na UO Już po raz drugi Uniwersytet Opolski otworzył swoje drzwi przed małymi adeptami nauki. Dzieci w wieku od 9 do 12 lat od listopada wzięły udział w ośmiu spotka ... » więcej 2018-04-21, godz. 14:20 Opolanie przeszli śladami świętego Wojciecha Seniorzy i rodziny wraz z dziećmi swoją wędrówkę rozpoczęli na Wzgórzu Uniwersyteckim. To właśnie w tym miejscu biskup Pragi Wojciech, przyszły święty, patron ... » więcej 2018-04-21, godz. 12:00 W uniwersyteckiej wypożyczalni trudno o... rower Opolscy studenci od kilku tygodni korzystają z 10 rowerów, które stale są w ruchu. Lista oczekujących na wolny dwukołowiec z wypożyczalni KOŁO UO wciąż się wy ... » więcej 2018-04-21, godz. 11:40 Mieszkańcy Zaodrza są EKO. Rodzinne sprzątanie dzielnicy Od samego rana rodziny wraz z dziećmi sprzątają swoją część miasta, czyli Zaodrze. Do eko-zabawy w przeddzień Światowego Dnia Ziemi zaprosiła opolan rada dzie ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »