Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-06, 06:40 Autor: Agnieszka Stefaniak

Wichura przeszła przez Opolszczyznę. Pół tysiąca interwencji z powodu orkanu Ksawery

Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Wypadek w Bierdzanach [fot. Mariusz Materlik]
Wypadek w Bierdzanach [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
Powalone drzewo w Opolu [fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
[fot. Mariusz Materlik]
Ponad 500 interwencji strażaków po przejściu orkanu Ksawery w regionie. Według wstępnych podsumowań trzy osoby zostały poszkodowane, w tym dwóch ratowników. Straż wyjeżdżała przede wszystkim do powalonych drzew na drogach czy opartych o budynki, były naderwane dachy i uszkodzenia linii energetycznych.
Jak poinformował dzisiaj (06.10) młodszy kapitan Damian Skowroński z komendy wojewódzkiej PSP, do godziny 5 rano interwencji było 497. Uszkodzonych zostało 12 dachów i 13 budynków oraz 38 linii energetycznych. - 16 wezwań dotyczyło uszkodzonych samochodów, dwa - kominów, mieliśmy drzewa powalone na tory kolejowe i uszkodzone billboardy i sygnalizacja świetlna.

Najwięcej zdarzeń dotyczyło połamanych drzew w powiatach nyskim, brzeskim i opolskim. - - Do groźnego zdarzenia doszło na DK nr 94 w pobliżu Pawłowa - informuje dyżurny straży pożarnej młodszy kapitan Damian Skowroński. Wiatr zepchnął tam auto typu bus do rowu. Kierowca został poszkodowany.

W miejscowości Lipowa wiatr powalił drzewo na budynek mieszkalny. Na wysokości Ligoty Turawskiej w łamiące się drzewo uderzyło z kolei auto osobowe. Kierowca stracił panowanie nad kierownicą. W Opolu drzewo przewróciło się na ul. Niemodlińską w pobliżu Koszyka. Były utrudnienia w ruchu. Podobnie było na ulicy Wspólnej.

Jak poinformowała wczoraj (05.10) wieczorem krapkowicka policja, droga pomiędzy Gogolinem i Kamieniem Śląskim została zablokowana przez powalone drzewa. Policjanci z Krapkowic sprawdzali informacje o uszkodzonych na tej drodze samochodach. [AKTUALIZACJA] - starosta krapkowicki przekazał, że droga jest już przejezdna.

Jak informują służby meteo strefa najsilniejszych porywów przemieszcza się szybko na wschód naszego województwa. Porywy o największej sile - nawet do 130 km na godzinę występować będą w ciągu najbliższych 3 godzin. Notowane najwyższe porywy to Namysłów - 94 km/h i Stare Olesno - 83 km/h.
Damian Skowroński

Wiadomości z regionu

2018-01-20, godz. 20:00 Mężczyzna wszedł pod koła fiata na Niemodlińskiej w Opolu. Prawdopodobnie uciekał po kradzieży Pieszy został potrącony przez osobowego fiata na ulicy Niemodlińskiej w Opolu nieopodal osiedla Dambonia. » więcej 2018-01-20, godz. 18:35 Policja poszukuje świadków wypadku w Zakrzowie Turawskim Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku do jakiego doszło 16 listopada ubiegłego roku w Zakrzowie Turawskim. » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Pomnik Historii w Brzegu? Piastowski zamek walczy o ten zaszczytny tytuł Muzeum Piastów Śląskich odwiedziła kilkunastoosobowa grupa przedstawicieli Narodowego Instytutu Dziedzictwa. Delegacja przyglądała się ostatniej siedzibie ksi ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Sztuczny śnieg na Górce Śmierci w Opolu? MOSiR z pomysłu nie rezygnuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu szacuje koszty związane z możliwością naśnieżenia Górki Śmierci na os. Armii Krajowej. Przypomnijmy, taka inicjatyw ... » więcej 2018-01-20, godz. 18:00 Zima z Radiem Opole, jesteśmy z Państwem w Zieleńcu [FILM, ZDJĘCIA] Już drugi raz Radio Opole towarzyszy narciarzom, którzy smakują białego szaleństwa w Zieleńcu. Tym razem naszą ekipę można spotkać przy stoku 'Gryglówka'. » więcej 2018-01-20, godz. 17:50 Co dalej z samorządami? Partia Razem debatowała o tym w Dobrzeniu Wielkim O funkcjonowaniu samorządu rozmawoali po południu w Dobrzeniu Wielkim działacze partii Razem z całej Polski i zainteresowani tematem mieszkańcy. Spotkanie dot ... » więcej 2018-01-20, godz. 16:30 Opolscy samorządowcy analizowali zawieszenie kluczborskiej interny Sytuacja Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku po zawieszeniu funkcjonowania oddziału wewnętrznego była tematem Samorządowej Loży Radiowej. Interna została ... » więcej 2018-01-20, godz. 12:15 Dekadę temu samorządy przejęły szpital. Namysłowskie Centrum Zdrowia skończyło 10 lat Na przełomie 2007 i 2008 roku politycy, wójtowie, burmistrzowie, a także przedstawiciele ówczesnego rządu otworzyli jedną z pierwszych samorządowych placówek ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:35 W deficytowym schronisku młodzieżowym zamieszkają borykający się z alkoholizmem Dom Pomocy Społecznej dla osób z problemami alkoholowymi chce utworzyć prudnickie starostwo. Na ten cel przeznaczony ma być obiekt Szkolnego Schroniska Młodzi ... » więcej 2018-01-20, godz. 11:30 Działacze Partii Razem zapraszają na popołudniową debatę samorządową do Dobrzenia Wielkiego Debatę samorządową organizuje dziś (20.01) w Dobrzeniu Wielkim Rada Krajowa Partii Razem. W spotkaniu wezmą udział działacze Razem z całej Polski, ale organiz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »