Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-07-29, 17:52 Autor: Radio Opole

Wierzbięcice przygotowują blokadę krajówki

- Były obietnice przed wyborami, teraz wszyscy o nas zapomnieli - skarżą się mieszkańcy podnyskich Wierzbięcic, przez które codziennie przejeżdża ponad 10 tysięcy samochodów, w tym większość TIR-ów. Rozpoczęła się budowa nyskiej obwodnicy, ale w planach objazdów nie zostały ujęte Wierzbięcice.

Jacek Czuchraj i mieszkańcy Wierzbięcic w nyskim studiu Radia Opole

Mieszkańcy Wierzbięcic organizują kolejne spotkania, zapowiadają też blokady drogi krajowej nr 41, która przebiega przez ich wioskę.

- Nie odpuszczamy, mamy żal do rządzących. Przed wyborami przyjeżdżali, obiecywali, nawet przysyłali pisma potwierdzające, że będziemy mieli obwodnicę wioski, teraz wszyscy dostali amnezji - mówią mieszkańcy Wiesława Czajkowska i Janusz Miczka.

Doliczyli się około 12 tysięcy samochodów, które dziennie przejeżdżają przez Wierzbięcice, z tego większość stanowią TIR-y. Wierzbięcice polubili także kierowcy z Czech, którzy w taki sposób skracają sobie drogę.

- To niebezpieczny ruch dla przechodniów, pękają także domy – argumentują mieszkańcy i zapowiadają blokadę drogi krajowej. Najpierw jednak czekają na pisma od premiera, ministra infrastruktury i władz wojewódzkich.

Rada Miejska w Nysie wysłała tam petycje z poparciem ich żądań, a inicjatorem był radny Jacek Czuchraj. Jego zdaniem w demokratycznym państwie nie należy lekceważyć potrzeb obywateli, tym bardziej tak dobitnie artykułowanych. Radny często przejeżdża przez Wierzbięcice i zgadza się z argumentacją mieszkańców.

Z kolei rzecznik opolskiego oddziału GDDKiA powiedział Radiu Opole, że temat obwodnicy Nysy jest już zamknięty nie tylko dokumentacyjnie, bowiem na pola wjechały maszyny i żadnych zmian nie można wprowadzać.

Posłuchaj:

Dorota Kłonowska

Wiadomości z regionu

2020-02-21, godz. 19:20 Mieszkańcy Lubszy znów zablokowali drogę. Jeśli nie zostaną wysłuchani, zapowiadają zaostrzenie walki o obwodnicę Droga krajowa nr 39 w Lubszy była dziś (21.02) ponownie zablokowana przez dwie godziny. » więcej 2020-02-21, godz. 18:12 Bezpłatne porady dla mieszkańców regionu. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Mieszkańcy Opolszczyzny mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnych w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach organizacji po… » więcej 2020-02-21, godz. 17:30 Do końca maja kadra "wagonówki" w Opolu może spać spokojnie PKP Intercity Remtrak do maja ma przejąć Zakład Naprawczy Taboru Kolejowego 'Wagon' w Opolu. Przypomnijmy, naprawę pociągów w stolicy regionu realizował słowacki… » więcej 2020-02-21, godz. 17:25 Leśnicy wycinają drzewa pod budowę obwodnicy Olesna. W sumie chodzi o 100 hektarów Trwa wycinka drzew w związku z budową obwodnicy Olesna. Pierwsze prace rozpoczęły się w styczniu, natomiast obecne tempo wycinki jest wysokie, bo Nadleśnictwo… » więcej 2020-02-21, godz. 17:20 Kolejne zatrzymania zagranicznych kierowców na opolskich drogach Nieszczelne układy z wyciekającymi płynami oraz jazda na karcie kierowcy należącej do innej osoby. Funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego… » więcej 2020-02-21, godz. 15:30 Będzie generalny remont siedziby straży miejskiej w Kędzierzynie-Koźlu Jeszcze przed wakacjami powinien rozpocząć się remont budynku, w którym siedzibę mają strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla. Prace potrwają około roku. W tym czasie… » więcej 2020-02-21, godz. 15:25 Czteroosobowa rodzina z Opola potrzebuje pomocy Trwa zbiórka pieniędzy dla rodziny, która wczoraj (20.02) w pożarze straciła cały dobytek życia. Do zdarzenia doszło po godzinie 10.30 przy ulicy Waleckiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 15:20 Głubczyce: Przedłużono zawieszenie oddziału pediatrii. Szpital czeka na zmianę przepisów, która ułatwi zatrudnienie lekarzy… Na kolejne dwa tygodnie, czyli do 7 marca utrzymane zostanie zawieszenie oddziału pediatrii w szpitalu w Głubczycach. W placówce nadal brakuje lekarzy specjalistów… » więcej 2020-02-21, godz. 13:35 W Krapkowicach kartą magnetyczną odliczają czas pobytu dziecka w przedszkolu Dzięki nowemu elektronicznemu systemowi, co do minuty wiadomo, ile czasu dziecko spędza w przedszkolu. We wszystkich placówkach gminy Krapkowice wprowadzono elektroniczny… » więcej 2020-02-21, godz. 13:12 W naszym województwie panuje epidemia grypy. "Atakuje głównie najmłodszych" Od początku miesiąca w naszym województwie ponad cztery tysiące osób zachorowało na grypę. Największy problem jest wśród dzieci, które coraz częściej atakuje wirus… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »