Radio Opole » Niż Boris nad Opolszczyzną » Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

Wiadomości o sytuacji powodziowej w regionie

2024-09-25, 19:03 Autor: Jakub Biel

Szpital w Nysie wznowi działalność za mniej więcej miesiąc. Mieszkańcy korzystają ze szpitala polowego

Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Polowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Polowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
Szpital Powiatowy w Nysie [fot. Sławomir Mielnik]
3-4 tygodnie – tyle czasu zajmie przywrócenie funkcjonowania nyskiego szpitala powiatowego. Obecnie doraźną pomoc można otrzymać w szpitalu polowym zlokalizowanym obok Hali Nysa. Z tej formy pomocy codziennie korzysta nawet ponad setka osób.
-  Szpital na razie funkcjonuje jako szpital polowy, który nam naprawdę bardzo mocno pomaga, bo to 150 osób średnio dziennie zaoptowanych pokazuje skalę potrzeb. Natomiast kiedy uruchomimy szpital nasz? Myślę, że w przeciągu 3-4 tygodni maksymalnie tutaj wspólnie pracujemy nad tym, żeby nie popełniać po raz kolejny błędów umiejscawiania w przyziemiu tych najdroższych sprzętów. - mówił Daniel Palimąka, starosta nyski.

- Sytuacja jest oczywiście wyjątkowa, ale jesteśmy po to, żeby mieszkańcy mogli czuć się bezpiecznie - mówi mjr Magdalena Kołodziejczak, lekarz w szpitalu polowym w Nysie.

- Pracujemy w trybie ciągłym, przyjmujemy pacjentów 24 godziny na dobę. Już ta liczba oscyluje wokół kilkuset pacjentów. Natomiast jeśli chodzi o profil pacjentów, którzy tutaj do nas trafiają, to są pacjenci szczególnie z problemami żołądkowo-jelitowymi, ale też dużo świadczeń udzielamy związanych ze zranieniami, których doznają podczas prac porządkowych związanych z likwidacją tych skutków powodzi.

Lekarze ze szpitala wojskowego apelują równocześnie, aby w przypadkach, gdy potrzebne jest skorzystanie z profesjonalnej aparatury, pacjenci kierowali się bezpośrednio do przychodni.
Daniel Palimąka
mjr Magdalena Kołodziejczak

Zobacz także

2024-09-27, godz. 21:27, Wiadomości z regionu Będą analizy, dlaczego doszło do zalania Nysy. "Woda powinna była utrzymać się w korycie rzeki" - Będzie dokonana pełna analiza, dlaczego doszło do zalania Nysy, choć z dokumentacji, jaką posiadamy, wynika, że tam nie powinno do niczego dojść - zapowiedziała w piątek prezes Wód Polskich Joanna Kopczyńska. Dodała, że ekspertyz… » więcej 2024-09-27, godz. 19:00, Publicystyka w Radiu Opole Marek Leśniak o przyszłości szkół po powodzi oraz o wsparciu dla uczniów i nauczycieli Jakie kroki podejmowane są w celu odbudowy szkół najbardziej dotkniętych powodzią? Ilu uczniów może liczyć na wsparcie psychologiczne w nowym roku szkolnym? O tych wyzwaniach rozmawialiśmy z Markiem Leśniakiem, wicekuratorem oświaty… » więcej 2024-09-27, godz. 18:00, Wiadomości z regionu Nyskie zabytki po powodzi. Trwa ich oczyszczanie i osuszanie Nyskie zabytki zlokalizowane przy wałach oraz ciekach wodnych w centrum miasta najbardziej ucierpiały podczas powodzi. Bastion Św. Jadwigi, Fort Wodny czy Reduta Kardynalska » więcej 2024-09-27, godz. 17:37, Wiadomości z regionu Jakie były zrzuty wody, kiedy zalało Lewin Brzeski? Burmistrz Lewina Brzeskiego twierdzi, że wody, która przepływała przez gminę, kiedy doszło do zalania gminy, musiało być więcej niż podawały to Wody Polskie. » więcej 2024-09-27, godz. 15:55, Wiadomości z regionu Uczniowie m.in. z terenów powodziowych mogą starać się o stypendia Do 7 października przedłużono termin składania wniosków o stypendia w ramach Marszałkowskiego Programu Stypendialnego. » więcej
42434445464748
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »