Radio Opole » Wybory samorządowe 2014 - aktualności
2014-10-27, 17:46 Autor: Radio Opole

KNP bez kandydata w Opolu

Kongres Nowej Prawicy nie będzie miał kandydata na prezydenta Opola. To wynik dzisiejszej decyzji PKW.

Łukasz Szewczyk, KNPUgrupowanie stawiało na Łukasza Szewczyka z Ozimka, szefa struktur wojewódzkich. KNP zarejestrowało jednak listę kandydatów na radnych Opola w jednym okręgu wyborczym. Dlatego Miejska Komisja Wyborcza nie zarejestruje Szewczyka jako kandydata na prezydenta.

Kongres Nowej Prawicy odwoływał się od decyzji o nie zarejestrowaniu 4 list kandydatów na radnych, ale Państwowa Komisja Wyborcza odwołanie odrzuciła.
- Opole jest tylko jednym z elementów Opolszczyzny, więc walczymy w tych wyborach o mandaty w sejmiku województwa, mamy też kandydatów na włodarzy innych miejscowości - mówi Rafał Łężny, rzecznik Kongresu Nowej Prawicy w regionie.

- Wystawiamy listy we wszystkich okręgach do sejmiku województwa, mamy swojego kandydata na prezydenta Kędzierzyna- Koźla, jest nim Dawid Rum a w większości okręgów wyborczych udało nam się zarejestrować kandydatów do rady miasta.
Podobnie w Strzelcach Opolskich startujemy do rady miasta, a także w Jemielnicy czy Ujeździe - dodaje Łężny.

KNP zarejestrowało listę kandydatów na radnych Opola w okręgu numer 5. Tylko pod tą listą zebrano wymaganą liczbę podpisów poparcia. Mogło być ono udzielone przez osoby wpisane do rejestru wyborców Opola. Miejska Komisja Wyborcza podczas weryfikacji podpisów stwierdziła, że listy zostały poparte częściowo przez osoby nie figurujące w rejestrze wyborców.

Posłuchaj:


Aneta Skomorowska

Wybory samorządowe 2014 - aktualności

2015-05-04, godz. 18:10 Balony niepoliczalne a wiśnie w czekoladzie to glukoza? Trudno policzyć balony unoszące się w powietrze, a rozdawane wiśnie w czekoladzie 'miały podnieść poziom glukozy u mieszkańców Opola'. » więcej 2014-12-29, godz. 16:32 Cztery protesty odrzucone Sąd Okręgowy w Opolu oddalił dziś (29.12 jeden z dwóch protestów wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. Drugi - w sprawie unieważnienia wyborów do sejmiku - zost ... » więcej 2014-12-17, godz. 12:45 Wiśniewski i Ociepa będą współpracować Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski i jego były rywal z kampanii wyborczej Marcin Ociepa będą współpracować. Na konferencji prasowej w obecności dziennikarzy ... » więcej 2014-12-16, godz. 10:39 Cięcia nie tylko w kulturze - Przystępujemy ostro do pracy, już w piątek (19.12) sesja budżetowa - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Norbert Krajczy z PSL, nowy przewodniczą ... » więcej 2014-12-16, godz. 09:21 Norbert Krajczy - Może być gorąco - mówi o budżetowej sesji sejmiku województwa nowy przewodniczący. » więcej 2014-12-15, godz. 10:18 Głuchołazy: wybory uzupełniające? W Głuchołazach powinny zostać rozpisane wybory uzupełniające do rady miejskiej. Powodem jest powołanie jednego z radnych - Szymona Pleszczaka - na wiceburmist ... » więcej 2014-12-09, godz. 10:33 Artur Rolka objął urząd Paczków ma już nowego burmistrza, który rozpoczął urzędowanie od starań o finansowe wsparcie dla dalszego funkcjonowania Ogniska Artystycznego dla dzieci i mł ... » więcej 2014-12-08, godz. 16:28 Kłosowski chce, by w Opolu powstał pomnik Kaczyńskiego Sławomir Kłosowski, poseł PiS jest zadowolony, że prezydentem Opola został Arkadiusz Wiśniewski i kieruje do niego listę życzeń. - Pozostawiam mu swoją osobę ... » więcej 2014-12-08, godz. 14:45 Garbowski zrobi "wiśniometr" Arkadiusz Wiśniewski oszukał wyborców i podjął decyzję polityczną, biorąc na wiceprezydenta Opola Janusza Kowalskiego - uważa poseł SLD Tomasz Garbowski i zap ... » więcej 2014-12-08, godz. 13:37 Burmistrz Niemodlina bez pracy - Nie mam na razie żadnej propozycji nowej pracy i jeśli jej sam nie znajdę, to zarejestruję się w urzędzie pracy jako bezrobotny, tam jest ponoć dużo ofert - ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »