Radio Opole » Patronaty - polecamy
2018-03-19, 12:58 Autor: Justyna Krzyżanowska

Konkurs „Warm up Your Business with ECO & PNT” – zgłoś swój pomysł na biznes!

Konkurs „Warm up Your Business with ECO & PNT” – zgłoś swój pomysł na biznes! [materiały organizatora]
Konkurs „Warm up Your Business with ECO & PNT” – zgłoś swój pomysł na biznes! [materiały organizatora]
Energetyka Cieplna Opolszczyzny i Park Naukowo-Technologiczny w Opolu uruchamiają konkurs na najlepszy pomysł biznesowy z dziedziny energetyki. Celem 1. edycji programu akceleracyjnego „Warm up Your Business with ECO & PNT” jest działanie na rzecz budowy ekosystemu startupowego, który umożliwi tworzenie innowacyjnych przedsiębiorstw typu: startup, spin-off, itp., gotowych do wejścia na rynek przy zaangażowaniu biznesowego oraz społecznego partnerstwa ECO i PNT.
Konkurs jest skierowany do wszystkich, którzy ukończyli 16 rok życia, ze szczególnym uwzględnieniem studentów, doktorantów, absolwentów uczelni, startupów oraz uczniów szkół średnich.

Pomysły można zgłaszać w trzech obszarach:
 • rozwiązania w zakresie zmiany lub rozwoju technologii, np. efektywność energetyczna, izolacyjność, pompy ciepła, bufory ciepła, redukcja strat ciepła;
 • rozwiązania proekologiczne i prośrodowiskowe;
 • rozwiązania organizacyjno – marketingowe.
Program akceleracyjny „Warm up Your Business with ECO & PNT” trwa od marca do czerwca 2018 roku i składa się z 3 etapów. Pomysły można zgłaszać pojedynczo bądź w zespołach max. 3-osobowych.

Harmonogram 1. edycji programu akceleracyjnego „Warm up Your Business with ECO & PNT”:


Etap I – rekrutacja

 • 13.03-13.04.2018 – uczestnicy zgłaszają swoje pomysły za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na stronie: www.warmupbiznes.pl – pomysł, innowacyjność i możliwość jego wdrożenia – to kryteria pierwszej weryfikacji;
 • 20.04.2018 – ogłoszenie wyników I etapu konkursu: do II etapu przechodzi 10 najlepszych pomysłów, których autorzy wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach oraz indywidualnych spotkaniach z mentorami.

Etap II – Warsztaty

 • kwiecień-czerwiec 2018 – warsztaty wspólne oraz warsztaty Matchmaking (Mentors + Startups Networking):
  - bezpłatne dwudniowe szkolenie w zakresie: wystąpień publicznych, budowy modeli biznesowych, desing thinking, własności intelektualnej i patentów,
  - warsztaty Matchmaking (Mentors + Startups Networking), czyli spotkania indywidualne z mentorami;
 • 15.06.2018 – ogłoszenie wyników II etapu konkursu: do ścisłego finału zakwalifikują się 3 najlepsze pomysły, które zaprezentują się przed inwestorem.

Etap III – Finał konkursu

 • czerwiec 2018 – Gala Finałowa, podczas której 3 najlepsze pomysły/drużyny zaprezentują się przed inwestorem.

Do zdobycia nagrody finansowe: 10 tys. zł dla studentów, doktorantów, absolwentów i startupów oraz 5 tys. zł dla uczniów szkół średnich, a także szansa na założenie spółki celowej w partnerstwie z ECO i PNT oraz możliwość zgłoszenia rozwiązania technicznego w Urzędzie Patentowym RP.


Szczegółowe informacje i regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora.


Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Plakat konkursu „Warm up Your Business with ECO & PNT” [materiały organizatora]

Patronaty - polecamy

2019-10-21, godz. 14:15 II Festiwal Artystyczny „Tobie Polsko” – finał już w piątek! Stowarzyszenie na rzecz promocji talentów „Akces” zaprasza na uroczystą galę, podczas której poznamy laureatów II Festiwalu Artystycznego „Tobie Polsko”. Orga ... » więcej 2019-10-21, godz. 13:08 Spotkanie z Urszulą Kozłowską, autorką powieści „Ratownik” już w środę – poznaj szczegóły! Urszula Kozłowska jest autorką siedmiu książek. Jak sama o sobie mówi: „Piszę odkąd nauczyłam się pisać, czyli od 50 lat”. Pisarka urodziła się w Lądku Zdroju ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:16 Legenda polskiej dyrygentury w Opolu! Maestro Antoni Wit powraca do Filharmonii Opolskiej! Już w piątek (25.10) wspaniały polski dyrygent wystąpi w ramach cyklu Strefa Gwiazd, prezentując muzykę k ... » więcej 2019-10-21, godz. 12:03 Zbliża się VI edycja Opolskiej Ligi Robotów – poznaj szczegóły i wydarzenia towarzyszące! Przed nami cykl turniejów robotycznych w ramach VI Opolskiej Ligi Robotów - trwają przygotowania do tegorocznych rozgrywek. Już w środę (23.10) odbędzie się j ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:02 Święto piosenki studenckiej w Krakowie do niedzieli Od soboty (12.10) w Krakowie trwa Studencki Festiwal Piosenki. W tym roku odbywa się jego jubileuszowa, 55. edycja. Koncerty potrwają do niedzieli (20.10). » więcej 2019-10-17, godz. 16:16 XXIV Seminarium Śląskie od wtorku w Kamieniu Śląskim „Powrót do Europy - 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej” to temat przewodni XXIV Seminarium Śląskiego. Wydarzenie rozpocznie się w najbliższy wtorek ... » więcej 2019-10-17, godz. 14:13 II Powiatowy Festiwal Piosenki Dziecięcej "Bajeczne Melodie" Koncert gwiazdy dziecięcej piosenki - zespołu Siostry WAJS & Stonoga, możliwość zaprezentowania się na scenie przed profesjonalnym jury i atrakcyjne nagrody - ... » więcej 2019-10-17, godz. 13:15 Targi Manufaktur „Wytwórnia” już w niedzielę w CWK Ręcznie wykonane kosmetyki, naturalne produkty, wyroby ekologiczne - będzie w czym wybierać, a to wszystko już w najbliższą niedzielę (20.10) w Centrum Wystaw ... » więcej 2019-10-16, godz. 08:08 VIII Opolski Festiwal Gór do soboty w NCPP „Góry mogą łączyć również na nizinach” piszą do nas organizatorzy, a patrząc na program tego wydarzenia, można być tego spokojnym. Już po raz ósmy w Opolu odb ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:18 Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie powstania Stowarzyszenie Elektryków Polskich świętuje 100-lecie, a opolski oddział tej instytucji - 70-lecie. Z tej okazji w najbliższy czwartek (17.10) w jednej z opol ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »