Radio Opole » Patronaty - polecamy
2017-05-15, 13:06 Autor: Justyna Krzyżanowska

„Mów po polsku 2!” – namawia Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

"Mów po polsku 2!" [materiały organizatora]
"Mów po polsku 2!" [materiały organizatora]
Celem projektu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie zainteresowania językiem ojczystym, ukazywanie jego różnorodności oraz wywoływanie refleksji nad rolą języka w naszym życiu. Projekt „Mów po polsku 2!” jest realizowany od 17 maja do 23 października br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu.
W programie liczne wydarzenia, m.in. happening dla mieszkańców Opola, spotkania z Katarzyną Kłosińską, Agatą Hącią, Małgorzatą Marcjanik i Marzeną Makuchowską czy występ Jana Grzeni z teatrem „Improkracja” w spektaklu improwizowanym poświęconym językowi ojczystemu. Organizatorzy zapraszają także do udziału w warsztatach z beatboxu z Dharnim oraz przewidują stworzenie wystawy językowej na podstawie warsztatów kreatywnego pisania plakatów Loesje.

„Zróbmy sobie zdjęcie z językiem! ;P” – takim hasłem organizatorzy drugiej edycji projektu „Mów po polsku!” rozpoczynają jego realizację. W środę (17.05) ulicami Opola przejdzie happening. Wspólna zabawa będzie doskonałą okazją, by porozmawiać o języku ojczystym, a także o tym, jakie jeszcze wydarzenia przed nami. Organizatorzy zabiorą ze sobą tabliczki językowe i zabawne gadżety nawiązujące do charakterystyki naszego języka, z których każdy będzie mógł wybrać te najciekawsze i uwiecznić się na fotografii – na ulicach Opola pojawi się przenośna fotobudka. Rozpoczęcie wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4 w Opolu o godz. 13:00.

Partnerem happeningu jest Teatr Improwizacji „To Mało Powiedziane”.

Kolejne wydarzenia w ramach projektu już w przyszłym tygodniu:

  • 23 maja (wtorek), godz. 10:00 – „Dziecięca Akademia. Na tropie słów” – quiz językowy i spotkanie z Katarzyną Kłosińską,
  • 25 maja (czwartek), godz. 17:00 – „Językowy savoir-vivre dziś” – spotkanie z prof. Małgorzatą Marcjanik.
Projekt edukacyjno-animacyjny „Mów po polsku 2!” jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017”.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2020-09-30, godz. 16:45 10. Opolski Festiwal Fotografii pełen ciekawych wydarzeń - zobacz, co w programie! W tym roku Opolski Festiwal Fotografii obchodzi jubileusz dziesięciolecia i odbywa się pod hasłem „Etapy”. Sześć wystaw w Muzeum Śląska Opolskiego… » więcej 2020-09-30, godz. 15:20 V Opolski Marsz Nordic Walking wyruszy w sobotę z Suchego Boru „Gmina Chrząstowice wspiera Nordic Walking” - pod takim hasłem w najbliższą sobotę (03.10) ruszy V Opolski Marsz Nordic Walking. Start i meta będą zlokalizowane… » więcej 2020-09-30, godz. 14:51 Filharmonia Opolska rozpoczyna nowy sezon Tradycyjnie w październiku Filharmonia Opolska rozpoczyna nowy sezon artystyczny. 69. sezon zainaugurowany zostanie w najbliższy piątek (02.10) koncertem Orkiestry… » więcej 2020-09-30, godz. 13:04 Spotkania autorskie, projekcje filmowe, wystawy, debata i koncert - zobacz propozycje WBP na październik Marcin Kydryński, Leszek Talko, Tomasz Różycki, Przemysław Kossakowski - na spotkania z tymi osobami zaprasza w październiku Wojewódzka Biblioteka Publiczna… » więcej 2020-09-30, godz. 11:22 XVII Festiwal Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Karola Marii Webera W tym roku wyjątkowo nie w czerwcu, a w październiku, i wyjątkowo nie w Pokoju, a w Kościele Matki Boskiej Śnieżnej w Dąbrówce Dolnej odbędzie się Festiwal… » więcej 2020-09-29, godz. 13:24 Pobiegną, aby pomóc! I Bieg Charytatywny Śladami Zeflika już w niedzielę Do trzech razy sztuka... Tak mówią organizatorzy biegu, którzy już teraz zapraszają do wzięcia udziału w I Biegu Charytatywnym Śladami Zefilka. Ten odbędzie… » więcej 2020-09-29, godz. 11:11 Przed nami IV edycja Międzynarodowych Zawodów Pole Art Experience Poland Piękne stroje, wysportowane sylwetki, ale przede wszystkim siła i gracja - tak zapowiada się IV edycja Międzynarodowych Zawodów Pole Art Experience, które… » więcej 2020-09-28, godz. 17:41 V Festiwal Mikołaja z Koźla od piątku do niedzieli Średniowieczny franciszkanin Mikołaj z Koźla, to postać niezwykle ważna zarówno dla samego miasta, jak i śląskiej myśli teologicznej. Pozostawił po sobie… » więcej 2020-09-28, godz. 16:16 18. Festiwal Filmowy Opolskie Lamy od 2 do 10 października Już po raz 18. Stowarzyszenie 'Opolskie Lamy' zaprasza na przygodę z dziesiątą muzą, czyli podróż po najlepszych produkcjach kina światowego oraz polskiego… » więcej 2020-09-28, godz. 08:53 XIV Ogólnopolski Festiwal im. Jonasza Kofty „Moja Wolności” 2020 Wszystko wskazywało na to, że w tym roku nie uda się zrealizować tego festiwalu, jednak w ostatnim czasie okazało się, że jest taka możliwość. I tak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***