Radio Opole » Patronaty - polecamy
2017-05-15, 13:06 Autor: Justyna Krzyżanowska

„Mów po polsku 2!” – namawia Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu

"Mów po polsku 2!" [materiały organizatora]
"Mów po polsku 2!" [materiały organizatora]
Celem projektu jest promowanie poprawnej polszczyzny, rozwijanie zainteresowania językiem ojczystym, ukazywanie jego różnorodności oraz wywoływanie refleksji nad rolą języka w naszym życiu. Projekt „Mów po polsku 2!” jest realizowany od 17 maja do 23 października br. przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu.
W programie liczne wydarzenia, m.in. happening dla mieszkańców Opola, spotkania z Katarzyną Kłosińską, Agatą Hącią, Małgorzatą Marcjanik i Marzeną Makuchowską czy występ Jana Grzeni z teatrem „Improkracja” w spektaklu improwizowanym poświęconym językowi ojczystemu. Organizatorzy zapraszają także do udziału w warsztatach z beatboxu z Dharnim oraz przewidują stworzenie wystawy językowej na podstawie warsztatów kreatywnego pisania plakatów Loesje.

„Zróbmy sobie zdjęcie z językiem! ;P” – takim hasłem organizatorzy drugiej edycji projektu „Mów po polsku!” rozpoczynają jego realizację. W środę (17.05) ulicami Opola przejdzie happening. Wspólna zabawa będzie doskonałą okazją, by porozmawiać o języku ojczystym, a także o tym, jakie jeszcze wydarzenia przed nami. Organizatorzy zabiorą ze sobą tabliczki językowe i zabawne gadżety nawiązujące do charakterystyki naszego języka, z których każdy będzie mógł wybrać te najciekawsze i uwiecznić się na fotografii – na ulicach Opola pojawi się przenośna fotobudka. Rozpoczęcie wydarzenia w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4 w Opolu o godz. 13:00.

Partnerem happeningu jest Teatr Improwizacji „To Mało Powiedziane”.

Kolejne wydarzenia w ramach projektu już w przyszłym tygodniu:

  • 23 maja (wtorek), godz. 10:00 – „Dziecięca Akademia. Na tropie słów” – quiz językowy i spotkanie z Katarzyną Kłosińską,
  • 25 maja (czwartek), godz. 17:00 – „Językowy savoir-vivre dziś” – spotkanie z prof. Małgorzatą Marcjanik.
Projekt edukacyjno-animacyjny „Mów po polsku 2!” jest realizowany w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty – dodaj do ulubionych 2017”.

Dodajmy, że Radio Opole objęło to wydarzenie patronatem medialnym.

Patronaty - polecamy

2019-10-15, godz. 10:54 Zbliża się jubileuszowe 40. Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Autorów i Kompozytorów Piosenki „Smak” im. Jonasz Kofty – ... Jak podkreślają organizatorzy, od samego powstania w 1978 roku, impreza miała ideę poszukiwania młodych talentów. Ponadto, młodzi autorzy i kompozytorzy mogą ... » więcej 2019-10-14, godz. 20:10 Kameralna orkiestra zagra jeden z największych przebojów muzyki klasycznej 'Cztery pory roku' Vivaldiego to dzieło, które kochają wszyscy melomani świata. Jak tego dzieła słucha się na żywo? Będzie okazja przekonania się już w najbli ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:46 O wypadkach przy pracy i chorobach zawodowych podyskutuję we wtorek na Politechnice Opolskiej 'Wypadki przy pracy i choroby zawodowe. Wymiar kosztowny i zagadnienia prewencji' - to tytuł konferencji, która odbędzie się w najbliższy wtorek (15.10) w Aul ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:21 Rusza Akademia Ekonomiczno-Prawna PNT w Opolu – poznaj szczegóły! Przed nami cykl wykładów promujących kulturę przedsiębiorczości technologicznej. Inicjatywa jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, w tym zwłaszcza do ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:14 Kędzierzyńskie zakłady będą miały własne Centrum Badawczo-Rozwojowe (CBR II) W Grupie Azoty ZAK S.A. powstanie Centrum Badawczo-Rozwojowe, wspierające innowacje w segmencie OXO i przetwórstwie tworzyw sztucznych. Kędzierzyńska spółka G ... » więcej 2019-10-11, godz. 17:07 Indigo Child już 24 października wystąpi w Studiu M im. SBB Koncertowe czwartki w Radiu Opole już na dobre się rozkręciły. Jeszcze mamy w pamięci koncert zespołu DOBS, a już w planie kolejny występ. Tym razem na scenie ... » więcej 2019-10-10, godz. 18:28 SąStąd. Koncerty promujące debiutancką płytę zespołu pt. "Grunt" Nazywają się 'SąStąd', a wyłonili się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni. Wszyscy są absolwentami Akademii Muzycznej w Katowicach. Wygląda na to, że 2019 to ... » więcej 2019-10-10, godz. 17:30 Wystawa zwierząt hodowlanych od soboty w Zakrzowie Rozwój obszarów wiejskich w zakresie hodowli zwierząt, uprawy roli oraz produktów i usług dla rolnictwa to główny cel Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych ... » więcej 2019-10-10, godz. 14:23 IV Gala Sztuk Walki "Opolscy Wojownicy" już w sobotę w CWK Największa gala sportów walki w regionie już w najbliższą sobotę (12.10) w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Szykuje się wyjątkowy wieczór ze sztuka ... » więcej 2019-10-09, godz. 17:31 Piosenka religijna zabrzmi w Ochodzach już w sobotę Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach zaprasza w najbliższą sobotę (12.10) na Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej 'Dobrze jest śpiewać naszemu Pa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »