Radio Opole » Gospodarka
2015-08-20, 13:13 Autor: Radio Opole

Cena ciepła bez zmian przez kolejny rok. ECO inwestuje

Cena ciepła w naszym województwie na pewno nie zmieni się przez najbliższe 12 miesięcy.

Andrzej GoździkowskiOd początku sierpnia obowiązuje nowa taryfa, którą Energetyka Cieplna Opolszczyzny utrzyma na tym samym poziomie przez czwarty rok.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Goździkowski z zarządu ECO zaprezentował raport Głównego Urzędu Statystycznego na temat kosztów ogrzewania w ubiegłym roku.

- Na Opolszczyźnie mamy najniższe koszty ogrzewania spośród wszystkich województw - cena to 3,18 złotego za 1 metr kwadratowy. Jednocześnie u dwóch naszych największych klientów w Opolu - spółdzielniach mieszkaniowych - średni koszt to 1,74 złotego za metr kwadratowy na miesiąc - mówi.

Dla porównania, koszt ogrzania 1 metra w województwie podlaskim to 5,27 złotego, w dolnośląskim 4,29 złotego, a na Mazowszu 3,22 złotego.

W ostatnich pięciu latach ECO wydała łącznie 230 milionów złotych na inwestycje, między innymi środowiskowe. Ich efektem ma być na przykład ograniczenie emisji pyłu w Opolu o 27,5 tony w skali roku.

Spółka skupiła się także na pozyskiwaniu nowych klientów - W ostatnich trzech latach uruchomiliśmy dostawy ciepła systemowego do kolejnych 1300 mieszkań - zwraca uwagę Goździkowski.

- Realizujemy program KAWKA, podpisujemy umowy indywidualne z właścicielami nowych obiektów w Opolu. Prowadzimy także program dotyczący dostaw ciepła systemowego na potrzeby ciepłej wody użytkowej do istniejących już mieszkań, w których świadczymy usługi centralnego ogrzewania - zaznacza.

ECO kontynuuje również likwidację grupowych węzłów cieplnych na rzecz indywidualnych instalacji, dostosowanych do każdego budynku.

- Te działania przynoszą bardzo duże efekty, bo dają oszczędność nawet 20 procent - przekonuje Goździkowski.

Posłuchaj wypowiedzi:

Witold WośtakWitold Wośtak

Gospodarka

2019-04-21, godz. 20:02 Gmina Wołczyn przygotowuje się do remontów swoich dróg Drogi gminne będzie remontować w tym roku wołczyński magistrat. Chodzi o nawierzchnię asfaltową w sołectwie Duczów Wielki, asfalt prowadzący do kościoła w Kom ... » więcej 2019-04-21, godz. 15:03 Baborów chce stworzyć centrum przesiadkowe Część rynku w Baborowie ma posłużyć za centrum przesiadkowe. Takie plany mają władze gminy. W ramach centrum mają powstać dwa stanowiska dla autokarów oraz wy ... » więcej 2019-04-20, godz. 18:46 Klub w Kadłubcu doczeka się remontu. Ale najpierw - dokumentacja W tym roku ma być gotowa dokumentacja, a w przyszłym rozpocznie się remont klubu wiejskiego w Kadłubcu, w gminie Leśnica. Samorząd od kilku lat systematycznie ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:08 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 19:00 Kietrz potrzebuje nowej, większej oczyszczalni ścieków. Nie ma jednak na nią pieniędzy Kietrz ma problemy z oczyszczalnią ścieków. Obecna pracuje już niemal na maksimum możliwości, a gmina planuje podpiąć kolejne ulice. Oznacza to, że trzeba będ ... » więcej 2019-04-19, godz. 13:00 Opolskie: właściciele małych sklepów wypowiedzą się, czy odpowiada im zakaz handlu w niedzielę Handlowcy Ziemi Opolskiej chcą przeprowadzić ankietę na temat zakazu handlu w niedzielę. Stowarzyszenie, które skupia właścicieli małych sklepów na Opolszczyź ... » więcej 2019-04-19, godz. 11:21 W Gogolinie powstanie nowa droga i parking Przy kościele św. Anny i Joachima w Gogolinie powstanie nowa droga i parking. To efekt współpracy gminy i parafii. Uporządkowano sprawy własności działek w ty ... » więcej 2019-04-18, godz. 16:59 Otmuchów chce stawiać u siebie elektrownie słoneczne. "Mieszkańcy będą mogli korzystać z tańszego prądu" Otmuchów stawia na panele słoneczne. Władze gminy planują budowę 6 elektrowni fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 5 tysięcy kilowatów. Prąd będzie mógł zas ... » więcej 2019-04-18, godz. 13:03 Turawa: trzeci przetarg w sprawie budowy PSZOK Samorząd Turawy po raz trzeci ogłosił przetarg na budowę PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. » więcej 2019-04-18, godz. 10:00 Nasypy rosną, sieci już gotowe. Front robót na obwodnicy Myśliny Dobiega końca przygotowanie nasypów drogowych na budowie obwodnicy Myśliny. Równolegle budowlańcy pracują przy obiektach mostowych, gdzie kładziona jest już i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »