Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-09, 22:50 Autor: Mariusz Majeran

"Dziennik Anne Frank" na scenie i na wystawie

Wystawa towarzysząca sztuce "Dziennik Anne Frank" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
Wystawa towarzysząca sztuce "Dziennik Anne Frank" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
Premierze sztuki "Dziennik Anne Frank" w reżyserii Mariana Packo w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, towarzyszyła multimedialna wystawa, którą przygotowali studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.
- Chcieliśmy dotrzeć do młodego odbiorcy, stąd pomysł, by młodzi ludzie również pokazali, co czują po przeczytaniu tej książki - mówi dyrektor Opolskich Lalek, Krystian Kobyłka. - Poprosiliśmy studentów o własną refleksję. Ta interpretacja młodych ludzi też może być niezwykle interesująca. Oni opowiedzieli to wszystko, co w ich wyobraźni powstało po przeczytaniu "Dziennika Anne Frank" - dodaje.

- To nie była łatwa prezentacja dla studentów - podkreśla Bartek Trzos - wykładowca Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. - To jest wystawa multimedialna. Ona jest oczywiście związana z premierą sztuki w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. A punktem wyjścia oczywiście były "Dzienniki...". Trudne, bo dotyczy dramatycznych czasów. Głównym założeniem było to, że studenci interpretują ten utwór i starają się odnaleźć w nim takie elementy, które są maksymalnie uniwersalne.

Multimedialna wystawa jest dostępna dla zwiedzających na drugim piętrze, w głównym budynku teatru. Przedstawienie zatytułowane "Dziennik Anne Frank" jest prezentowane na Małej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
Krystian Kobyłka
Bartek Trzos

Kultura i rozrywka

2019-12-13, godz. 09:57 Ostatni świąteczny poranek w Kinie Meduza w Opolu Przed nami ostatnia odsłona 'Świątecznych poranków' w Kinie Meduza w Opolu. Na sobotę (14.12) i niedzielę (15.12) zaplanowano w sumie cztery projekcje filmowe… » więcej 2019-12-13, godz. 08:00 Przed nami wystawa prac Dominika Woźniaka w Głogówku Prace plastyczne Dominika Woźniaka będzie można zobaczyć podczas dzisiejszego (13.12) wernisażu w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Artysta, od 2008 roku uczestniczący… » więcej 2019-12-13, godz. 07:00 Dekadę na scenie uczcili koncertem. Pop Marlej wystąpił w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Zespól Pop Marley powstał w 2009 roku w Opolu. To grupa muzyków, pochodzących z formacji, z różnych miast. Wcześniej związani byli z takimi zespołami jak: Rzeźnia… » więcej 2019-12-12, godz. 20:00 Kwintetowe rarytasy szykują się w Filharmonii Opolskiej Nie orkiestra kameralna ani kwartet smyczkowy, a zespół w rzadko spotykanym składzie pojawi się w piątek (13.12) na scenie sali kameralnej Filharmonii Opolskiej… » więcej 2019-12-12, godz. 18:24 Pokonkursowa wystawa bombek w WBP i wręczenie nagród Kolorowe, brokatowe i ręcznie wykonane bombki zaprezentowano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Wystawą i wręczeniem nagród zakończył się konkurs, w… » więcej 2019-12-12, godz. 08:00 Połączone chóry wykonają dzieła Moniuszki w Filharmonii Opolskiej 'Koncert połączonych chórów' zabrzmi w czwartkowy (12.12) wieczór w Filharmonii Opolskiej. Na scenie, obok orkiestry i chóru filharmonii pod dyrekcją Przemysława… » więcej 2019-12-12, godz. 06:45 Chór MEDICANTO muzycznie wprowadził słuchaczy w świąteczny nastrój [ZDJĘCIA] Muzyczne wprowadzenie w przedświąteczny klimat zaproponował mieszkańcom Opola chór MEDICANTO. Zespół pod dyrekcją Elżbiety Willim wystąpił w środowy (11.12) wieczór… » więcej 2019-12-11, godz. 22:00 Kotyś Device powrócił do Studia M im. SBB Radia Opole, by zagrać koncert z okazji 10-lecia zespołu [FILM, ZDJĘCIA] Podczas muzycznego spotkania zgromadzona w naszej rozgłośni publiczność mogła wysłuchać utworów czerpiących z wielokulturowości Śląska, nawiązujących do znanych… » więcej 2019-12-11, godz. 17:00 Z cyklu "Spotkania Muzealne" o pracach konserwatorskich na cmentarzu w Łambinowicach Centralne Muzeum Jeńców Wojennych zaprasza na wydarzenie z cyklu: 'Spotkania Muzealne'. O zabiegach konserwacyjnych na Starym Cmentarzu Jenieckim opowie Mariusz… » więcej 2019-12-11, godz. 15:30 Młodzież z Opola zorganizowała koncert charytatywny. Pieniądze sfinansują turnus rehabilitacyjny dla Adriana Młodzież znów zmobilizowała się w słusznym celu. Za nami XIV Koncert Charytatywny 'Otwarte Serce' w Opolu. Wystąpiła orkiestra, zespoły, soliści oraz mażoretki… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »