Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-09, 22:50 Autor: Mariusz Majeran

"Dziennik Anne Frank" na scenie i na wystawie

Wystawa towarzysząca sztuce "Dziennik Anne Frank" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
Wystawa towarzysząca sztuce "Dziennik Anne Frank" w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora
Premierze sztuki "Dziennik Anne Frank" w reżyserii Mariana Packo w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, towarzyszyła multimedialna wystawa, którą przygotowali studenci Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego.
- Chcieliśmy dotrzeć do młodego odbiorcy, stąd pomysł, by młodzi ludzie również pokazali, co czują po przeczytaniu tej książki - mówi dyrektor Opolskich Lalek, Krystian Kobyłka. - Poprosiliśmy studentów o własną refleksję. Ta interpretacja młodych ludzi też może być niezwykle interesująca. Oni opowiedzieli to wszystko, co w ich wyobraźni powstało po przeczytaniu "Dziennika Anne Frank" - dodaje.

- To nie była łatwa prezentacja dla studentów - podkreśla Bartek Trzos - wykładowca Wydziału Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. - To jest wystawa multimedialna. Ona jest oczywiście związana z premierą sztuki w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. A punktem wyjścia oczywiście były "Dzienniki...". Trudne, bo dotyczy dramatycznych czasów. Głównym założeniem było to, że studenci interpretują ten utwór i starają się odnaleźć w nim takie elementy, które są maksymalnie uniwersalne.

Multimedialna wystawa jest dostępna dla zwiedzających na drugim piętrze, w głównym budynku teatru. Przedstawienie zatytułowane "Dziennik Anne Frank" jest prezentowane na Małej Scenie Opolskiego Teatru Lalki i Aktora.
Krystian Kobyłka
Bartek Trzos

Kultura i rozrywka

2019-02-18, godz. 10:06 Przygoda w Zimowym Lesie Sztuki. Zaprasza Teatr EkoStudio W poniedziałek (18.02) otwarty zostanie Zimowy Las Sztuki. Już po raz 12. opolanie będą mogli odwiedzić w Teatrze EkoStudio niesamowitą przestrzeń wypełnioną ... » więcej 2019-02-17, godz. 11:56 Spróbuj swoich sił w rzeźbieniu w drewnie Rzeźbienie w drewnie nie jest takie trudne - przekonują pracownicy Powiatowego Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich i zapraszają na cykl 6 warsztatów. Pierw ... » więcej 2019-02-16, godz. 19:13 "Pieśni wracają do domu". Po ponad stu latach znów zabrzmią na Śląsku Ostatnio słyszano je na Opolszczyźnie ponad 100 lat temu, dziś zostaną odtworzone na nowo. Mowa o zachowanych, ludowych archiwaliach dźwiękowych na Śląsku. » więcej 2019-02-16, godz. 15:10 W nyskim muzeum zaprezentowano miecze z brązu. Niektóre mają ponad 3,5 tysiąca lat Od dziś (15.02) w nyskim muzeum można oglądać wyjątkową wystawę przedstawiająca dawną broń. Najstarsze eksponaty pochodzą sprzed ponad trzech tysięcy lat. » więcej 2019-02-16, godz. 09:30 Książkowe atrakcje nie tylko dla dzieci w MBP w Opolu 'Sobotę z mamą i tatą' oraz 'Giełdę kultury nad Młynówką' organizuje dziś Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. » więcej 2019-02-15, godz. 21:00 Znają się na kulturze i historii Czech. Nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej Dziś (15.02) na uroczystej gali w Miejskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Opolu nagrodzono laureatów konkursu wiedzy o Republice Czeskiej. W tym roku tema ... » więcej 2019-02-15, godz. 20:00 Teatr Telewizji poszukuje nastoletnich aktorów. W Nysie odbędzie się casting do spektaklu "Orlęta lwowskie" W najbliższą niedzielę i poniedziałek w Nysie będzie można sprawdzić swoje umiejętności aktorskie. W siedzibie domu kultury odbędzie się casting do ról w Teat ... » więcej 2019-02-15, godz. 14:36 O historycznych źródłach dźwiękowych folkloru w Muzeum Śląska Opolskiego. W programie konferencja i koncert 'Pieśni wracają do domu' pod takim hasłem planowane jest przedsięwzięcie, podczas którego zabrzmią najstarsze polskie nagrania muzyki ludowej na Śląsku. To wy ... » więcej 2019-02-15, godz. 11:45 Otmuchów sprzed prawie stu lat na wystawie W siedzibie otmuchowskiej informacji turystycznej będzie można przenieść się w czasie do lat 20. i 30. ubiegłego wieku i zobaczyć jak wyglądały wówczas ulice ... » więcej 2019-02-15, godz. 11:22 Rozstrzygnięto konkurs na film zachęcający obcokrajowców do odwiedzenia Polski W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Szkoła Języków Obcych Optima w Opolu i Biuro Podróży Almatur w Opolu ogłosiły konkurs na na ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »