Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-02-06, 15:30 Autor: Witold Wośtak

Nastolatkowie uczą się miksować na profesjonalnym sprzęcie w NCPP. "Tutaj są duże możliwości techniczne"

Warsztaty DJ
Warsztaty DJ'skie w NCPP [fot. Witold Wośtak]
Obsługa miksera, kalibracja i scratche - między innymi tego uczą się od poniedziałku (04.02) nastoletni uczestnicy warsztatów DJ'skich "Kręci Się Winyl" w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki.
Krzysztof Sorodnik, DJ Profe Soro z Hip-Hop Budy prowadzący zajęcia, mówi, że nauka miksowania nie jest łatwa, ale na początek wystarczy zamiłowanie do muzyki.

- Wszystko zmierza do pokazywania tej zajawki w jak najlepszy sposób. To pomoc dla osób, które nie mają sprzętu, a chcą sprawdzić się, pouczyć i dopiero wtedy zdecydować, czy chcą podjąć działalność jako DJ, czy jako pasjonat kupić sprzęt do domu i spędzać czas w kreatywny sposób.

Michał, jeden z uczestników, przyznaje, że jego motywacją do udziału w warsztatach są warunki techniczne.

- Mnie przede wszystkim zmotywowała obietnica ilości i jakości sprzętu. Chodzi o tutejsze możliwości i sprzęt, jakiego nie widzi się na co dzień w naszym środowisku. To zdecydowanie zmotywowało nie tylko mnie, ale całą grupę, do przyjścia i spróbowania czegoś nowego.

DJ Krabiks, drugi uczestnik warsztatów, zdaje sobie sprawę, że sprzęt do miksowania nie jest tani, ale nie zniechęca się z tego powodu.

- Żeby robić coś profesjonalnie, pieniądze prawie zawsze stanowią jakąś barierę. Jeżeli człowiek chce rozwijać się i dążyć do swojego celu, zawsze musi poświęcić coś. Są pasje bardziej i mniej kosztowne, a ta na pewno nie należy do najtańszych. W każdej dziedzinie trzeba coś zainwestować.

Finałem warsztatów będzie jutrzejszy (07.02) występ uczestników przed publicznością na scenie kameralnej.
Krzysztof Sorodnik
Michał
DJ Krabiks

Kultura i rozrywka

2019-07-20, godz. 20:15 Colours Of Ostrava: brytyjski rock alternatywny Jedną z gwiazd sceny Glo Fresh Stage była grupa rockowa Amber Run. To brytyjski zespół grający rock alternatywny, indie rock oraz indie pop. » więcej 2019-07-20, godz. 18:14 Colours Of Ostrava: Organizatorzy zdradzają nam, jak dobierają artystów na festiwal [ZDJĘCIA] Osiemnasta edycja festiwalu Colours Of Ostrava powoli przechodzi do historii. Bywalcy festiwalu twierdzą, że co roku impreza gości ciekawych wykonawców. » więcej 2019-07-20, godz. 15:48 Colours Of Ostrava: The John Butler Trio na scenie [ZDJĘCIA] Jedną z gwiazd piątkowego wieczoru, która wystąpiła na głównej scenie był zespół The John Butler Trio. Niewątpliwie najważniejszym w zespole jest charyzmatycz ... » więcej 2019-07-20, godz. 15:31 Colours Of Ostrawa: Fani jeżdżą za swoimi idolami muzycznymi po całym świecie Fani dla swojego idola muzycznego są w stanie zrobić wszystko. Jeżdżą na jego koncerty w najdalsze zakątki świata. Są także tacy, którym bez akredytacji udaje ... » więcej 2019-07-20, godz. 14:52 Ponad 200 nowych zbiorów na otwarcie filii MBP na os. Kłodnica w Kędzierzynie-Koźlu Zakończył się generalny remont filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu, mieszczącej się na osiedlu Kłodnica. Prace były kompleksowe, włączn ... » więcej 2019-07-20, godz. 08:19 Skąpana w deszczu, ale wypełniona publicznością – głuchołaska Muszla Leśna wypełniona dźwiękami z górskich szklaków [Z ... Ruszył Międzynarodowy Festiwal Piosenki Turystycznej Kropka. Na scenie głuchołaskiego amfiteatru wystąpili zespół Pod Strzechą, Pelton Trio, Krzysztof Dauksze ... » więcej 2019-07-19, godz. 20:15 Trwa rekrutacja do Grupy Rekonstrukcji Historycznych "Wiwern" Można dołączyć do Grupy Rekonstrukcji Historycznych 'Wiwern'. Jej członkowie odtwarzają klimat, stroje, sztuki walki, rzemiosło i zwyczaje czasów średniowiecz ... » więcej 2019-07-19, godz. 17:22 Colours of Ostrava: Fado oczarowało festiwalową publiczność [FILM] Występująca na dużej scenie festiwalu Colours Of Ostrava królowa pieśni fado Mariza zaczarowała ostrawską publiczność i porwała do tańca niektórych uczestnikó ... » więcej 2019-07-19, godz. 12:42 Colours Of Ostrava: czeski zespół podbił publiczność [ZDJĘCIA] Grający na zakończenie czwartkowego dnia festiwalu Kryštof zgromadził, jak dotychczas, największą publiczność przed główną sceną Colours Of Ostrava. » więcej 2019-07-19, godz. 08:00 Gmina Dobrodzień będzie świętować przez cały weekend. Na scenie różne gatunki muzyczne Zespół Mesajah i Stefano Terrazzino uświetnią weekendowe Dni Dobrodzienia. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »